Binio Bill i 100 karabinów


Binio Bill i 100 karabinów w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Binio Bill i 100 karabinówkomiks wydany w serii Binio Bill, autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Ukazywał się on na ostatniej stronie gazety harcerskiej Świat Młodych, pierwsze wydanie począwszy od 87 numeru z 25 lipca 1981 roku. Składa się on z dwudziestu jeden plansz. Jak dotąd (2013) nie ukazał się w wersji albumowej.

Spis treści

Fabuła komiksu | edytuj kod

W drodze do Wind City Binio Bill spotyka Sama Portera, który podaje się za przedstawiciela rządowego, przewożącego dla Indian odzież i żywność. W miasteczku Binio Bill dowiaduje się iż spotykany po drodze jeździec jest przestępcą handlującym bronią i alkoholem, a wóz ma załadowany karabinami. Binio rusza za nim w pościg, aby nie dopuścić do sprzedaży karabinów Indianom. Dogoniwszy go zamienia niezauważony karabiny na kamienie, ukrywając te pierwsze. Następnego dnia spotyka Sama Parkera w miasteczku rozpowiadającego, iż to Indianie ukradli mu cały zapas broni, Binio Bill dementuje te kłamstwa i go aresztuje. Następnie Binio sam udaje się po schowane karabiny i z załadowany wraca do miasteczka. Lecz ono w międzyczasie opustoszało, mieszkańców ogarnęła "gorączka złota". Tu spotyka go Sam Parker i udanym strzałem z kolta, trafiając w wiszącą reklamę ogłusza Binio Billa. Kradnie powóz z karabinami i ponownie wyrusza na spotkanie Indian. Po drodze wóz tratuje mu stado bizonów, a Binio Bill ponownie go dogania i aresztuje.

Wydania | edytuj kod

  • wydanie I: ostatnia strona Gazety Harcerskiej - Świat Młodych 1981 rok nr 87-107
  • wydanie II: ostatnia strona Gazety Harcerskiej - Świat Młodych 1989 rok

www | edytuj kod

Komiks ten dostępny jest w internecie w wersji online na stronie portalu komiksowego, umieszczony tam za zgodą córki autora.

Bibliografia | edytuj kod

  • J. Wróblewski : Binio Bill i 100 karabinów, 1981.
Na podstawie artykułu: "Binio Bill i 100 karabinów" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy