Biola University


Na mapach: 33°54′20,2″N 118°01′04,8″W/33,905611 -118,018000

Biola University w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Biola University – prywatny, ewangelikalny uniwersytet humanistyczny, znajdujący się w La Mirada, w Kalifornii, w pobliżu Los Angeles.

Uczelnia została założona w 1908 jako „Instytut Biblijny w Los Angeles” przez Lyman Stewart, założyciel i współwłaściciel „Union Oil Company of California”. Uczelnia ma nie tylko Wydział Teologiczny, ale także wydziały: administracji biznesu, psychologii, pedagogiki i badań międzykulturowych. Biola University w 2007 roku otworzyło Centrum Studiów dla Żydów mesjańskich w Nowym Jorku.

Spis treści

Teologia | edytuj kod

Biola University funkcjonuje jako bezwyznaniowa uczelnia, ale najbardziej reprezentowane są wyznania baptystów i ewangelików. Biola jest znana ze swojej konserwatywnej doktryny ewangelikalnej. Zdecydowana większość studentów i wykładowców identyfikują się jako ewangelicy, ale studenci Biola i wykładowcy przestrzegają protestanckiej ortodoksji. Biola utrzymuje kluczową doktrynę o biblijnej bezbłędności, według której oryginalne pisma Biblii były bez błędu w odniesieniu do spraw zarówno teologicznych jak i nieteologicznych. Instytucja oficjalnie naucza premilenaryzmu i dyspensacjonalizmu i wymaga od członków wydziału być w zgodzie z tym poglądem teologicznym i kulturowym[1].

Znani absolwenci | edytuj kod

Znani wykładowcy | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Biola university "Oświadczenie doktrynalne"
Kontrola autorytatywna (Seminarium duchowne):
Na podstawie artykułu: "Biola University" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy