Boska TV


Boska TV w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Boska TVpolska telewizja internetowa o profilu katolickim należąca do Fundacji 21 gramów zarejestrowanej w Warszawie. Głównymi pomysłodawczyniami kanału Boska TV i założycielkami Fundacji są: Jolanta Gwardys i Anna Wasiewicz. Stacja istnieje od 2 grudnia 2012.

Spis treści

Historia i profil kanału | edytuj kod

Po decyzji zarządu Grupy ITI o zawieszeniu produkcji własnego kanału Religia.tv od jesieni 2012 roku z powodu problemów finansowych, osoby współpracujące ze stacją rozpoczęły tworzenie nowej internetowej telewizji Boska TV.

Stacja ma na celu promowanie oraz przekazywanie treści chrześcijańskich i ewangelicznych realizowanych w nowoczesnej, telewizyjnej formie, ze szczególną dbałością o jakość merytoryczną i techniczną przygotowywanych programów.

Boska TV rozpoczęła nadawanie 2 grudnia 2012 za pośrednictwem Internetu[1]. Początkowo telewizja produkowała audycje z własnych środków i wsparcia widzów. W styczniu 2019 kanał musiał zawiesić produkcję nowych programów z powodu problemów finansowych (zbyt małej ilości wpłat darczyńców i niewystarczających środków własnych). Za pośrednictwem strony internetowej stacji oraz serwisu YouTube można jednak nadal oglądać archiwalne odcinki wyprodukowanych wcześniej cyklów[2].

Oferta programowa | edytuj kod

Telewizja tworzyła tylko własne produkcje, do których należały m.in. programy takie jak:

Poprzez stronę kanału Boska TV można dokonywać wpłat na trzy produkcje, którymi są: Domator o. Pawła Krupy, Bliskie spotkania ks. Grzegorza Kudlaka i program Boskie Słowa, prowadzony naprzemiennie przez kilku ojców dominikanów. Z innych produkcji władze stacji póki co zrezygnowały, ani też nie planują tworzyć niczego nowego[3].

Rada programowa | edytuj kod

Radę Programową Fundacji tworzą:

  • ks. Grzegorz Strzelczyk – prezbiter Archidiecezji Katowickiej, doktor teologii, mieszka w Katowicach,
  • o. Paweł Gużyński OP – dominikanin, przeor klasztoru dominikanów w Łodzi,
  • o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin, rekolekcjonista, mieszka w Łodzi,
  • o. Paweł Krupa OP – dominikanin, historyk mediewista, studiował w Krakowie, Paryżu i Rzymie, od 1997 roku członek Commissio Leonina przygotowującej krytyczne wydanie dzieł św. Tomasza z Akwinu, od 2010 roku dyrektor Instytutu Tomistycznego, mieszka w Warszawie,
  • o. Jordan Śliwiński OFCap – kapucyn, doktor filozofii, adiunkt w Katedrze Lingwistyki Komputerowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca kapucyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego, Dyrektor Szkoły dla Spowiedników, mieszka w Krakowie.

Ze stacją współpracuje też: s. Małgorzata Chmielewska.

Przypisy | edytuj kod

  1. Wystartowała Boska TV.
  2. BoskaTV KtóryB.K. Jest BoskaTV KtóryB.K., Który Był i KtóryK.B.K. Przychodzi Który Był i KtóryK.B.K., Fundusz Widzów, BoskaTV Który Jest, Który Był i Który Przychodzi [dostęp 2019-05-11]  (pol.).
  3. BoskaTV KtóryB.K. Jest BoskaTV KtóryB.K., Który Był i KtóryK.B.K. Przychodzi Który Był i KtóryK.B.K., Programy, które możesz współtworzyć, BoskaTV Który Jest, Który Był i Który Przychodzi [dostęp 2019-05-11]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Boska TV" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy