Brygada ratunkowa


Brygada ratunkowa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Brygada ratunkowa (Third Watch) – amerykański serial telewizyjny, opowiadający losy pracowników połączonych ekip policjantów, strażaków i ratowników medycznych w Nowym Jorku, pracujących na tzw. trzecią zmianę, między godziną 15 a 23 (stąd oryginalny tytuł serialu, oznaczający właśnie trzecią zmianę). Serial emitowany był w amerykańskiej telewizji NBC w latach 1999-2005. W Polsce emitowały go TVN (ostatni odcinek w listopadzie 2005 r.), TVN Siedem oraz AXN (koniec emisji w styczniu 2009 r.). Serial otrzymał wiele pochlebnych opinii za realizm i emocjonalny stosunek bohaterów do ich pracy. Razem nakręcono 6 sezonów.

Ciekawostki | edytuj kod

  • Serial składa się ze 131 odcinków + 1 specjalny.
  • Obsada podczas kręcenia serialu ściśle współpracuje z brygadą ratunkową 55 w Nowym Jorku. Umożliwiło to zwiększenie realizmu dramatycznych scen, podczas których trzeba było wykazać się znajomością medycyny, kodeksu karnego etc.
  • Serial rozgrywa się w tej samej rzeczywistości, co inna znana telewizyjna produkcja – "Ostry dyżur". Choć na początku bohaterowie "Brygady ratunkowej" wyrażali się o owej serii jako fikcji, później bohaterowie obu seriali przenikali się mając gościnne występy. Jakkolwiek pojawiły się problemy z kontinuum, ponieważ aktorzy grający mniejsze role w "Ostrym dyżurze" grali w "Brygadzie ratunkowej" całkiem inne postacie.

Aktorzy | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Brygada ratunkowa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy