Camel Trophy


Camel Trophy w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Range Rover, który brał udział w Camel Trophy

Rajd Camel Trophyoff-roadowy rajd samochodowy, który po raz pierwszy odbył się w 1980 roku w Amazonii. Udział wzięły trzy załogi z Niemiec w samochodach marki Jeep. Była to jedyna lądowa edycja tego rajdu nie odbywająca się przy użyciu Land Roverów, ponieważ zaczynając od Trophy na Sumatrze w 1981 roku wszystkie edycje odbywały się przy użyciu różnych modeli Land Roverów, takich jak Range Rover, Series III, Defender, Discovery. Wszystkie samochody były pomalowane w charakterystycznym piaskowo-żółtym kolorze (sandglow).

Od 1991 roku w rajdzie, uznawanym raczej za najtrudniejszą wyprawę offroadowa na świecie (z elementami rywalizacji sportowej w postaci tzw. special tasks), brali udział Polacy. Pierwszą załogą byli Grzegorz Kowalski i Sławomir Makaruk, który po rajdzie dołączył do ekipy organizatorów i jako szef polskiej ekipy uczestniczył we wszystkich edycjach z udziałem polskich zespołów (do 1996).

Poszczególne rajdy | edytuj kod

Udział polskich załóg w rajdzie Camel Trophy | edytuj kod

Polskie ekipy wystartowały w 6 rajdach Camel Trophy:

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Camel Trophy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy