Campeonato Brasileiro Série C


Campeonato Brasileiro Série C w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Campeonato Brasileiro Série C – trzecia, do 2009 roku najniższa liga brazylijska.

Do 2009 roku liga składała się z 64 klubów, które wyłaniane były każdego roku na podstawie mistrzostw stanowych. Obecnie w rozgrywkach biorą udział zespoły, które w poprzednim sezonie grały w III lidze, spadły z drugiej ligi (Campeonato Brasileiro Série B) i awansowały z czwartej ligi (Campeonato Brasileiro Série D). Do 2009 roku skład trzeciej ligi brazylijskiej zmieniał się w sposób bardzo radykalny, a stał się znacznie stabilniejszy z chwilą powołania czwartej ligi.

W odróżnieniu od pierwszej i drugiej ligi, rozgrywki trzeciej ligi prowadzone są w geograficznych grupach. Spowodowane to jest znacznymi odległościami i związanymi z tym wysokimi kosztami podróży. Obecnie trzecia liga liczy 20 klubów.

Lista mistrzów trzeciej ligi brazylijskiej | edytuj kod

Mistrzostwa całej Brazylii rozgrywane są od roku 1971, jednak początkowo były tylko dwie ligi. Rozgrywki trzeciej ligi brazylijskiej rozpoczęły się dopiero w 1981 roku i z początku nie były rozgrywane każdego roku.

1 Associação Atlética Santo Amaro zmienił później nazwę na Manchete. 2 Etti Jundiaí zmienił później nazwę na Paulista. 3 Ituiutaba zmieniła później nazwę na Boa.

Klasyfikacja klubów | edytuj kod

Klasyfikacja stanów | edytuj kod

Piłka nożna w Brazylii


Na podstawie artykułu: "Campeonato Brasileiro Série C" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy