Candyman II: Pożegnanie z ciałem


Candyman II: Pożegnanie z ciałem w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Candyman II: Pożegnanie z ciałem (ang. Candyman: Farewell to the Flesh) – filmowy horror produkcji amerykańskiej z 1995 roku. Sequel kultowego Candymana z 1992 roku. Film wykorzystuje postaci, które pierwotnie pojawiły się w opowiadaniu Clive’a Barkera Zakazany.

W Polsce film znany jest również pod nazwą Candyman II: Zapusty.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Orleanie w okresie obchodów Mardi Gras, ostatniego dnia karnawału. Antropolog Phillip Purcell (Michael Culkin) zajmuje się mitem legendarnego Candymana, upiora, który powraca zza światów, jeśli by wymówić jego imię pięciokrotnie przed lustrzanym odbiciem. Purcell, by udowodnić, że Candyman nie istnieje, dopełnia aktu jego wezwania. Tej samej nocy ginie, brutalnie zadźgany hakiem.

Policja obwinia o śmierć naukowca Ethana Tarranta (William O’Leary), który był na miejscu zbrodni tuż przed śmiercią Purcella. Na niekorzyść Ethana wpływa fakt, że podobne zajście miało również miejsce przy okazji zabójstwa jego ojca. W rzeczywistości Ethan Tarrant zna mit Candymana i wie, że to on odebrał życie jego ojcu i Purcellowi. Tymczasem siostra Ethana, nauczycielka szkolna Annie (Kelly Rowan), popełnia ten sam błąd, co Phillip Purcell - by udowodnić wszczynającym zamieszanie w klasie uczniom, że opowieść o Candymanie jest fikcją, powtarza jego imię przed lustrem. Wieczorem zostaje nawiedzona przez posępnego Candymana, który informuje ją, że teraz należy do niego, i zabija jej męża Paula (Timothy Carhart) na jej oczach. To wydarzenie wzbudza podejrzenia policji, która uważa, że Annie i oczekujący wyroku sądowego Ethan mogą ze sobą współpracować. Wkrótce Annie dowiaduje się, że jest bezpośrednią krewną Candymana...

Obsada | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Candyman II: Pożegnanie z ciałem" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy