Capone-n-Noreaga


Capone-N-Noreaga w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Capone-n-Noreaga) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Capone-N-Noreaga – duet raperów z Queens, dzielnicy Nowego Jorku w skład którego wchodzą Capone (Kiam Holley, ur. 8 lutego 1977) i N.O.R.E. (Victor Santiago ur. 6 września 1977).

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Poznali się w 1992 roku w więzieniu na dyżurze w kuchni. W 1996 roku podpisali umowę z mało znaną wytwórnią muzyczną Penalty Records. Wydali w niej pierwszy singiel pt. „Illegal life”. W tym samym roku rozpoczęli współpracę z Mobb Deep nagrywając utwór „LA.LA“. W 1997 roku opublikowali album zatytułowany The War Report. Za produkcje muzyczną odpowiedzialni byli EZ Elpee, Buckwild, Marley Marl oraz Tragedy Khadafi. Płyta zyskała przychylne recenzje, a dzięki undergroudowej stylistyce duży szacunek w muzycznym świecie. Osiągnęła status złotej. Brzmienie produkcji można opisać jako hardcore. W momencie gdy płyta miała się ukazać Capone trafił do więzienia za złamanie zwolnienia warunkowego oraz nielegalne posiadanie broni.

W roku 2000, duet wydał drugi album The Reunion, tym razem w znanej wytwórni Tommy Boy Records. Album osiągnął status platynowej płyty (ponad 1 000 000 egzemplarzy sprzedanych w USA). Przed jej wydaniem Capone z wyrokiem 27 miesięcy ponownie trafił do więzienia z tych samych powodów co trzy lata wcześniej[1].

Koncerty w Polsce | edytuj kod

  • 10 lutego 2009, Warszawa, klub The Fresh[2]

Dyskografia | edytuj kod

Albumy studyjne
EP'ki

Przypisy | edytuj kod

  1. Magazyn „The Source"”, marzec 2004
  2. Ceny biletów na Capone-N-Noreaga - Newsy - Muzyka w Onet.pl
  3. Mitchell Hanna: Tuesday Rap Release Dates: Pharoahe Monch, Fabolous, Ice Cube (ang.). [dostęp 2010-05-25].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (duo):
Na podstawie artykułu: "Capone-n-Noreaga" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy