Carrocera Castrosua


Carrocera Castrosua w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Autobus Castrosua CS-40 Magnus S na podwoziu Iveco EuroRider Autobus hybrydowy Castrosua Tempus podczas targów FIAA 2008 w Madrycie

Carrocera Castrosua S.A. – największy w Hiszpanii producent nadwozi autobusów miejskich z siedzibą w Santiago de Compostela. Obecnie produkuje głównie autobusy serii CS.40. Obok miejskich powstają również mniejsze liczby autobusów międzymiastowych i turystycznych.

Historia | edytuj kod

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1948 roku. W tym samym roku rozpoczęło produkcję nadwozi autobusowych o szkielecie drewnianym, a od lat 60. o szkielecie stalowym. W 1965 roku doszło do fuzji ze spółką Carida, w wyniku czego powstała spółka Castro-Carida. W wyniku jej połączenia ze spółkami Obradors i Barro Chavin powstał holding Unicar. Pod koniec lat 70. holding się rozpadł, a w 1980 roku przedsiębiorstwo uzyskało niezależność. Od 1998 roku montowano w systemie CKD podwozia autobusów Scania OmniCity zabudowując je własnymi nadwoziami. W tym samym roku powstała filia Castro Carrocera (CARSA), która przejęła część byłego holdingu Unicar.

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 300 pracowników i produkuje około 450 nadwozi rocznie.

Autobusy były i są produkowane na podwoziach takich firm jak DAF, Irisbus, Iveco, MAN, Scania i Volvo.

W latach 2006–2007 do MPK Kraków trafiło 6 sztuk modelu Scania Castrosua N94UA6x2.

Seria CS-40 | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (biznes):
Na podstawie artykułu: "Carrocera Castrosua" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy