Cesar Millan


Cesar Millan w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 11 sty 2019. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cesar Millan, (ur. jako César Millán Favela 27 sierpnia 1969) – pochodzący z Meksyku, amerykański behawiorysta psów[1]. Jako samouk psychologii psów znany jest ze swojego serialu Zaklinacz psów (ang. The Dog Whisperer with Cesar Millan), który był wyświetlany w ponad 80 krajach[potrzebny przypis].

Działania | edytuj kod

Cesar Millan specjalizuje się w rehabilitacji agresywnych psów[potrzebny przypis] i założył Centrum Psychologii Psa (ang. Dog Psychology Center)[potrzebny przypis] w Los Angeles. Millan jest także znany jako autor książek sprzedanych w milionach egzemplarzy[potrzebny przypis] napisanych wspólnie z Melissą Jo Peltier[potrzebny przypis].

Część zawodowych treserów uznaje stosowane przez Millana techniki jako niehumanitarne i niezgodne z obecną wiedzą naukową, m.in. z powodu wywoływania u psów niepotrzebnego stresu. Uważają oni, że jego metody ignorują rozwój umysłowy psa i mogą prowadzić do ciężkich zaburzeń behawioralnych[2][3].

Publikacje | edytuj kod

W Polsce ukazały się:

  • "Zaklinacz psów - proste metody rozwiązywania problemów twojego psa" (ang. "Cesar's Way – The Natural, Everyday Guide to Understading & Correcting Common Dog Problems)
  • "Jak zostać przywódcą stada – sposób Cesara, aby odmienić swojego psa i... własne życie" (ang. "Be the pack leader : use Cesar's way to transform your dog... and your life")
  • "Jak wychować idealnego psa - w okresie szczenięcym i później" (ang. "How to raise the perfect dog. Through puppyhood and beyond")


Przypisy | edytuj kod

  1. CesarC. Millan CesarC., Jak uszczęśliwić psa, National Geographic, 2013, s. 11-15, ISBN 978-83-63965-43-3 .
  2. Dog Whisperer, Dog Psychology and Cesar Millan.
  3. Zaklinacz Psów, czyli jak NIE należy szkolić.
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Cesar Millan" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy