Chaz Mostert


Chaz Mostert w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chaz Mostert (ur. 10 kwietnia 1992 w Melbourne) – australijski kierowca wyścigowy startujący w wyścigach Supercars. Zwycięzca prestiżowego wyścigu Bathurst 1000 rozgrywanego w ramach tej serii w 2014.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Mostert rozpoczął ściganie od kartingu w wieku 7 lat. W 2008 rozpoczął starty w Australijskiej Formule Ford, a w 2010 został mistrzem tej serii.

W 2010 zaliczył też pierwsze starty w serii Fujitsu V8 Supercar Series, czyli w kategorii będącej niższym szczeblem głównej serii Supercars. Kontynuował w niej starty również w kolejnych dwóch latach, w 2012 roku zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sezon 2013 rozpoczął ponownie w niższej serii Supercars, ale zaliczył tam tylko jedną rundę, ponieważ zespół Ford Performance Racing pod którego pieczą się znajdował, wypożyczył go do ekipy Dick Johnson Racing umożliwiając mu starty w głównej serii Supercars. Od samego początku Chaz dobrze sobie radził, a w zaledwie piątych zawodach (i piętnastym wyścigu) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo.

Po tak udanym debiutanckim sezonie, Ford Performance Racing w 2014 umieścił Mosterta w swoim zespole. Chaz odniósł w ciągu sezonu dwa zwycięstwa, w tym bardzo prestiżowe, w wyścigu Bathurst 1000 i w klasyfikacji sezonu zajął siódme miejsce.

Wyniki | edytuj kod

Podsumowanie | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Chaz Mostert" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy