Chyłka (serial telewizyjny)


Chyłka (serial telewizyjny) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chyłkapolski serial kryminalno-obyczajowy udostępniany na platformie VOD Player oraz emitowany na antenie TVN od 30 marca 2019[1] oparty na powieściach Remigiusza Mroza o prawniczce Joannie Chyłce.

Pierwszy sezon serialu nosił nazwę "Chyłka. Zaginięcie", drugi "Chyłka. Kasacja"[2], trzeci "Chyłka. Rewizja"[3], natomiast czwarty będzie nazywał się "Chyłka. Inwigilacja"[4].

20 marca 2020 Grupa TVN podjęła decyzję o zawieszeniu premiery telewizyjnej drugiego sezonu serialu na czas nieokreślony z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce i wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego[5].

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka) jest zdolna, bezkompromisowa, odważna i niepokorna. Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier (Milana Glinka) znika bez śladu, a policja nie znajduje dowodów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka. To właśnie Chyłka i jej nowy aplikant Kordian Oryński (Filip Pławiak) podejmują się obrony małżeństwa. Wszystkie poszlaki wskazują jednak na winę Szlezyngierów (Katarzyna Warnke) (Michał Żurawski)[6].

Prawnicy z kancelarii Żelazny & McVay podejmują się obrony Piotra Langera Juniora (Jakub Gierszał), który zostaje oskarżony o brutalne morderstwo. Jego ojciec, bogaty i wpływowy przedsiębiorca, żąda, by sprawą zajęła się Joanna Chyłka. U boku patronki stanie ponownie Kordian Oryński[6]

Obsada | edytuj kod

Spis serii | edytuj kod

Emisja w serwisie VOD Player.pl | edytuj kod

Emisja na antenie TVN | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Start „Chyłki” i „Szóstki” przesunięty na koniec marca. „Decyzja biznesowa”, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-02-26]  (pol.).
  2. Drugi sezon serialu 'Chyłka - Kasacja' do końca roku. Premiera w Player.pl, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-02-26]  (pol.).
  3. a b c Powstaje trzeci sezon serialu „Chyłka'. Premiera w tym roku w player.pl, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-02-26]  (pol.).
  4. a b c Powstanie "Chyłka - Inwigilacja" dla Playera, Press.pl [dostęp 2020-08-18]  (pol.).
  5. TVN zawiesza część seriali i programów rozrywkowych, z ramówki znikną „Chyłka”, „Kod genetyczny” i „Kuba Wojewódzki”, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-03-20]  (pol.).
  6. a b FilmPolski.pl, FilmPolski [dostęp 2020-06-20]  (pol.).
  7. Serial „Chyłka - Zaginięcie” miał o 610 tys. widzów więcej niż „Hipnoza”. TVN pokonał konkurencję, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-05-31]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Chyłka (serial telewizyjny)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy