Coca-Cola Cherry


Coca-Cola Cherry w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Coca-Cola Cherry (dawniej Cherry Coke) – napój gazowany, produkowany i rozprowadzany przez The Coca-Cola Company. Cherry Coke to Coca-Cola o smaku wiśniowym.

Napój został wprowadzony do próbnej degustacji w 1982 roku podczas Targów Światowych – World’s Fair w Knoxville w USA. Wszedł do głównej produkcji w roku 1985. Była to trzecia odmiana Coca-Coli w tamtym czasie – Coca-Cola, Coca-Cola Light oraz pierwsza cola z dodatkiem – wiśniowym.

Napój ten dostępny jest w wielu krajach świata. W Polsce od 1996 roku. W 2018 roku napój słodzony cukrem został wymieniony na wersję bezcukrową. Jednak pod koniec sierpnia 2018 zdecydowano się przywrócić wersję z cukrem.

Od listopada 2006 produkt dostępny również w Japonii, gdzie jest znany jako Cherry Coke. Sprzedawany w srebrnej butelce i puszce z etykietą nazwy w stylu retro z lat 80.

Import Coca-Cola Cherry | edytuj kod

Napój o nazwie Coca-Cola Cherry można nabyć u niezależnych importerów, którzy sprowadzają go z krajów Europy Zachodniej, głównie z Wielkiej Brytanii. Coca-Cola Cherry można również kupić w wielu innych krajach (np. na Słowacji czy w Niemczech), gdyż nazwa Coca-Cola Cherry jest bardziej rozpowszechnioną marką dla tego napoju.

Dzięki importowi na rynku polskim dostępna jest również dietetyczna odmiana napoju, Diet Coke with cherry.

Przypisy | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Coca-Cola Cherry" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy