Cody Rhodes


Cody Rhodes w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cody, właśc. Cody Garrett Runnels (ur. 30 czerwca 1985 w Marietcie) – współzałożyciel i główny dyrektor operacyjny federacji All Elite Wrestling. Były zapaśnik federacji WWE, gdzie występował jako Cody Rhodes, a później jako Stardust. W tej federacji zdobył tytuły WWE World Tag Team, WWE Tag Team oraz WWE Intercontinental championship

Historia kariery | edytuj kod

W 2003 jako junior wygrał turniej stanu Georgia. Karierę zawodowego wrestlera rozpoczął w OVW w tag-teamie z Shawnem Spearsem, natomiast samodzielnie był OVW Heavyweight Championship i OVW Television Championship. Gdy OVW stało się zapleczem WWE, zadebiutował na SmackDown! W 2008 po raz pierwszy zdobył tytuł WWE World Tag Team Championship. Założył tag team z Drewem McIntyre’em i wraz z nim zdobył pas WWE tag team Championas (utracony podczas Bragging Rights na rzecz Davida Otungi i Johna Ceny). Na Wrestlemanii 27 wygrał walkę z Reyem Mysterio. Na Smackdown 12.08.2011 został WWE Intercontinental Championem pokonując ówczesnego mistrza Ezekiela Jacksona. Podczas Night of Champions[w którym roku?] obronił pas w pojedynku z Tedem DiBiasem. Na Hell in a Cell 2011 pokonał Johna Morrisona o pas Intercontinental Championship. Na Vengeance przegrał z Randym Ortonem. Na WWE TLC 2011 pokonał Bookera T i po raz kolejny obronił Intercontinental Championship. Podczas Elimination Chamber nie udało mu się zdobyć tytułu WHC. Na Wrestlemanii XXVIII stracił swój pas Interkontynentalny w walce z Big Showem. Na Extreme Rules pokonał Big Showa w Tables Matchu jednocześnie odzyskując utracone trofeum. Na Over The Limit 2012 stracił pas na rzecz Christiana. Pasa nie udało mu się odzyskać na WWE No Way Out 2012 i na WWE Night of Champions 2012. Na WWE Hell In A Cell 2012 razem w tag teamie z Damienem Sandowem wygrali z drużyną Team Hell No przez dyskwalifikację. Na RAW 2 września został zwolniony przez Triple H. Na Battleground 2013 wygrał w walce tag teamowej z The Shield a jego partnerem był jego brat Goldust. Na RAW 14 października razem z Goldustem zdobyli pasy Tag Team pokonując The Shield. 26 września 2013 roku poślubił byłą divę WWE – Brandi Reed lepiej znaną jako Eden Stiles. Na Royal Rumble 2014 Cody i Goldust przegrali swoje Tag Team Championship, w walce z Billy Gunnem i Road Doggiem (The New Age Outlaws). W zespole Rhodesa i Goldusta było coraz gorzej. Przegrywali coraz więcej walk, aż w końcu na Payback Cody Rhodes uznał, że Goldust potrzebuje lepszego partnera. Rhodes wybierał Goldustowi partnerów do walk, ale nawet z takimi jak Sin Cara, R-Truth, czy Kofi Kingston Goldust nie potrafił wygrać. Podczas RAW 16 czerwca Rhodes zadebiutował jako Stardust. Stał się on nowym partnerem Goldusta, a tej samej nocy pokonali duet RybAxel. Powtórzyli to jeszcze na Money in the bank i na RAW następującym po MitB. W połowie sierpnia team zwany już Gold & Stardust zaczęli feud z braćmi Uso. Stanęli do walki w obronie pasów Tag-Team i przegrali przez wyliczenie poza ringowe, ale tytuł można zdobyć tylko przez przypięcie lub poddanie, więc mistrzami zostali bracia Uso. Po meczu Goldust i Stardust zaatakowali braci Uso, co doprowadziło do ogłoszenia meczu o mistrzostwo Tag-Team pomiędzy nimi na gali Night of Champions 2014. Na Night of Champions Goldust i Stardust pokonali The Usos zdobywając WWE Tag Team Championship.

Od stycznia 2019 jest wiceprezesem wykonawczym w All Elite Wrestling[1].

Osiągnięcia | edytuj kod

Ohio Valley Wrestling

  • OVW Heavyweight Championship
  • OVW Southern Tag Team Championship (2 razy)
  • OVW Television Championship

Ring of Honor

  • Ring of Honor World Championship (1 raz)

World Wrestling Entertainment

Przypisy | edytuj kod

  1. FelixF. Upton FelixF., Kenny Omega Is Executive Vice President Of AEW, Ringside News | Wrestling News & WWE News, Rumors & Spoilers, 8 lutego 2019 [dostęp 2019-03-14]  (ang.).
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Cody Rhodes" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy