Creative Technology


Creative Technology w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Siedziba Creative Labs w USA Creative Labs MuVo TX FM 512 MB

Creative Technology Limitedprzedsiębiorstwo komputerowe, którego główna siedziba znajduje się w Singapurze. Zostało założone 1 czerwca 1981 roku przez Sim Wong Hoo, który nadal jest głównym dyrektorem firmy. Spółka publiczna, notowana na giełdach w Singapurze (C76) i amerykańskiej giełdzie NASDAQ (CREAF).

Amerykańska gałąź przedsiębiorstwa nosi nazwę Creative Labs Inc.

Creative produkuje sprzęt peryferyjny do komputerów oraz sprzęt multimedialny – m.in. głośniki, klawiatury, myszy, kamery wideo, kamery internetowe, odtwarzacze mp3 (np. konkurencyjny dla iPoda ZEN). Powszechnie znana z kart dźwiękowych z serii Sound Blaster.

Polska | edytuj kod

W Polsce od 1995 r. jako Creative Labs Inc. Firma przybyła do Polski z USA i zadebiutowała swoim najświeższym wtedy odkryciem, zestawem typu 7.0 składającym się z siedmiu różnych głośników. W październiku 2009 wyłącznym przedstawicielem i zarazem autoryzowanym serwisem Creative w Polsce została firma PowerSales International.

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Creative Technology" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy