Criciúma EC


Criciúma EC w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Criciúma Esporte Clube (zwany po prostu Criciúma) – brazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Criciúma leżącym w stanie Santa Catarina.

W stanie Santa Catarina głównymi rywalami klubu są dwa zespoły ze stolicy stanu FlorianópolisAvaí FC i Figueirense, oraz klub Joinville z miasta Joinville.

Spis treści

Osiągnięcia | edytuj kod

Historia | edytuj kod

Klub założony został 13 maja 1948 roku pod nazwą Comerciário Esporte Clube. Z powodu kłopotów finansowych działalność klubu została zawieszona w latach 60. W roku 1976 roku początkowi członkowie klubu Comerciário Esporte Clube reaktywowali jego działalność. W roku 1978 klub zmienił nazwę na Criciúma Esporte Clube, a obecne czarno-żółte barwy przyjęte zostały w 1984 roku. Największym sukcesem klubu było zdobycie w 1991 Copa do Brasil, co pozwoliło w następnym roku zadebiutować klubowi Criciúma w Copa Libertadores. W następnych latach jednak klub spisywał się coraz mizerniej, aż w końcu doszło do spadku do drugiej ligi, a w fatalnym sezonie 2005 nawet do trzeciej. Mistrzostwo trzeciej ligi w 2006 roku pozwoliło klubowi Criciúma wrócić do drugiej ligi. W sezonie 2019 klub zajął 19. miejsce na 20 możliwych i zaliczył spadek do Série C.

Czołowi piłkarze w historii klubu | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Campeonato Brasileiro – sezon 2021
Na podstawie artykułu: "Criciúma EC" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy