Curtis Sittenfeld


Curtis Sittenfeld w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Elizabeth Curtis Sittenfeld (ur. w 1975) – amerykańska pisarka, która opublikowała dwie powieści: Szkołę uczuć (ang. Prep) i The Man Of My Dreams, która jeszcze nie ukazała się w Polsce.

Spis treści

Biografia. | edytuj kod

Curtis Sittenfeld urodziła się w Cincinnati, Ohio, jako drugie z czworga dzieci (trzy dziewczynki i chłopiec). Jej matka była nauczycielką historii w prywatnej szkole Seven Hills School, a ojciec zajmował się bankowością. Poszła do szkoły Groton School. W 1992 wygrała konkurs magazynu Seventeen. W przeszłości pisała do magazynów: Teen People, People Weekly, The New York Times, The Washington Post, Salon i Real Simple.

Powieści | edytuj kod

Szkoła Uczuć. | edytuj kod

Pierwsza jej książka (ang. Prep, której napisanie zajęło 3 lata, opowiada o dziewczynie z South Bend w Indianie, która poszła do prestiżowej, prywatnej szkoły z internatem niedaleko Bostonu, Massachusetts. Krytycy porównują powieść do 'Buszującego w zbożu', jednak 'Szkoła Uczuć' podąża własnymi drogami i pokazuje, że twórczość autorki warto śledzić.

The Man Of My Dreams. | edytuj kod

Ukazała się w maju 2006 roku, ale w Polsce nadal nie jest wydana. Opowiada o dziewczynie Hannah zaczynając od 8. klasy a kończąc na akademiku. Książka ta, zebrała mieszane opinie, tak jak jej poprednia książka.


Linki zewnętrzne | edytuj kod


Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Curtis Sittenfeld" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy