Cyfron Liczypiórek


Cyfron Liczypiórek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cyfron Liczypiórek (w nowej wersji dubbingu nazywa się Hydrant Pisanko; w nowej wersji Kaczych opowieści nazywa się Hydrant Cyfron Pisanko-Cabrera; ang. Fenton Crackshell-Cabrera) – postać fikcyjna z seriali animowanych Kacze opowieści i Dzielny Agent Kaczor.

Spis treści

Opis postaci | edytuj kod

Cyfron Liczypiórek jest kaczorem, który wystąpił dotąd w trzech serialach. W poszczególnych produkcjach jego główne cechy są zmienne. Łączy je przede wszystkim zdolność przeobrażania się w superbohatera - Robokwaka (ang. Gizmoduck a w Anglii Roboquack).

Oryginalne Kacze opowieści | edytuj kod

W oryginalnych Kaczych opowieściach postać pojawiła się w następujących odcinkach: 71, 72, 73, 74, 75, 76, 80, 81, 84, 85, 86, 90, 92, 95, 96, 97 i 98. Jest osobą bardzo ambitną, która mocno przeżywa jeśli nie jest doceniana. Względnie niezdarny i pechowy. A zarazem nieustępliwy w dochodzeniu do celu. Wielokrotne porażki skutkują kolejnymi próbami co ostatecznie doprowadza go do sukcesu. Ma genialny umysł matematyczny, który potrafi w sposób nieopisanie szybki liczyć. A także dostrzegać szybko poruszające się małe obiekty. Mieszka w unieruchomionej przyczepie campingowej na prowizorycznym osiedlu z innymi takimi pojazdami. Razem matką, która jest jego całkowitym przeciwieństwem (zaniedbana, bez ambicji, nieprzerwanie oglądająca seriale). Cyfron pracował w Kaczogrodzkiej Przetwórni Fasoli przy pakowaniu ziaren. Maszyna, która je odmierzała nigdy nie sypała tyle ile przewidywała norma. Liczył je w trakcie spadania do słoja i mówił koledze czy ma dodać więcej lub zabrać nadmiar. Ale tej pracy nienawidził, bo żadnej kariery nie gwarantowała. Sekretarka Gendra Di (w nowym dubbingu Gąsia Skrzek), w której się kochał przekazała mu gratulację od szefa. Nieumyślnie załamała go, bo odpowiadając na pytanie dlaczego nie zrobił tego osobiście, odpowiedziała że ten nie pamiętał jego nazwiska. Wyszedł przedwcześnie z zakładu i przypadkiem zobaczył ogłoszenie z ofertą pracy. Że Sknerus Mckwacz poszukuje księgowego. Stosując bardzo niesubtelne metody i przepychanki dostał tę pracę (zrobił wrażenie poprzez policzenie wystrzelonych kulek śrutu). Mimo to Sknerus nigdy nie wierzył w niego tak bardzo jak ten chciał. W pierwszych odcinkach, jego naiwność doprowadziła do kilku poważnych katastrof. W 73. Sknerus zlecił Diodakowi wynalazek, który ma chronić Skarbiec. Więc stworzył wysadzany elektroniką pancerz uruchamiany akustycznym hasłem. Cyfron wyłudził go od Diodaka podając się za pracownika przeznaczonego specjalnie do tego celu. Od teraz McKwacz zatrudnia go zarówno jako księgowego jak i ochroniarza. W wolnych chwilach, zwalcza przestępczość w Kaczogrodzie. Zmiana pracy poskutkowała tym, że odważył się zaprosić na randkę Gendrę Di. Od tego czasu są parą.

Dzielny Agent Kaczor/Przygody Agenta Kupra | edytuj kod

W serialu Dzielny Agent Kaczor Robokwak pojawił się po raz pierwszy w odcinku Sprawiedliwie nas Kaczki Sprawiedliwości (Część 1). Jego rywalem jest Megawolt.

Nowe Kacze opowieści | edytuj kod

W reboocie Kaczych opowieści postać pojawiła się w następujących odcinkach: 11, 18, 23, 32, 33 i 38. Skrajnie różni się od pierwowzoru. Ma lekko brązowe pióra (pierwotnie białe), jest inżynierem zatrudnionym Zakładach McKwacza. Rozwój kariery jest względnie daleko na jego liście priorytetów. Mieszka razem z matką w zupełnie normalnym domu. Ona również przeszła metamorfozę: Jest kobietą zadbaną, naciskająca na syna by podrasował swoją karierę. Pracuje jako policjantka i jest wysoce samodzielna. Jego przełożonym jest Diodak. Współpracuje przy tworzeniu pancerza by kierowanym wyższą koniecznością go ukraść. Mimo to, nie ponosi konsekwencji. Sknerus poleca mu by chronił nie tylko Skarbiec, ale też cały Kaczogród.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Cyfron Liczypiórek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy