Cyrk w cyrku


Cyrk w cyrku w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cyrk w cyrku (tyt. ros. Соло для слона с оркестром!, tyt. czeski: Cirkus v cirkuse) – radziecko-czechosłowacki film fabularny z 1976 roku, w reżyserii Oldřicha Lipskýego. Film został zgłoszony jako czechosłowacki kandydat do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego, ale nie uzyskał nominacji.

Fabuła | edytuj kod

Do Moskwy przyjeżdżają członkowie międzynarodowego jury, które ma ocenić program przygotowany przez cyrk moskiewski z myślą o udziale w festiwalu międzynarodowym. W tym samym czasie do Moskwy przyjeżdża delegacja naukowców-zoofilologów (badających sposoby porozumiewania się zwierząt). Naukowcy biorą udział w konferencji, zorganizowanej przez Uniwersytet im. Łomonosowa. W czasie konferencji dochodzi do dyskusji pomiędzy grupą Anglików i czeskim uczonym - prof. Rużiczką, który twierdzi, że słonia można nauczyć śpiewać.

Aby zweryfikować na miejscu twierdzenia czeskiej uczonej grupa udaje się do cyrku, aby na tamtejszym słoniu przeprowadzić naukowy eksperyment. Zamieszanie w zespole cyrkowym wywołuje Grisza, który jest zakochany w córce dyrektora cyrku - Tanii. Ta z kolei jest zakochana w Aloszy i ignoruje zaloty Griszy. Grisza planuje nie dopuścić do następnego występu cyrku. W finałowej scenie miłość zwycięża wszelkie przeszkody, a słoń jednak śpiewa.

Obsada | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Cyrk w cyrku" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy