DHL


Na mapach: 50°42′54,875″N 7°07′48,295″E/50,715243 7,130082

DHL w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Kurier DHL w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie)

DHL International GmbH – niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, działające w segmencie międzynarodowych przesyłek kurierskich. Ma ono zasięg ogólnoświatowy i posiada oddziały w ponad 220 krajach.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1969 roku przez Adriana Dalseya, Larrego Hillbloma i Roberta Lynna, od których nazwisk pochodzi jego nazwa. Na początku swojej działalności zajmowało się transportem przesyłek z kontynentalnych Stanów Zjednoczonych do Hawajów. W roku 1998 Deutsche Post rozpoczęło proces wykupu akcji przedsiębiorstwa, uzyskując pakiet większościowy w roku 2001 i przejmując je w roku 2002.

Spis treści

Działalność | edytuj kod

DHL International jest właścicielem jednej z największych linii lotniczych na świecie, 3 centrów przeładunkowych, Globalnego Centrum Jakości (QCC) oraz 2 centrów danych. Centrum logistyczne przedsiębiorstwa zlokalizowane jest w Bonn. Centra logistyczne dla Stanów Zjednoczonych są położone w Plantation, podczas gdy centrum na obszar Pacyfiku i Azji położone jest w Singapurze.

Przedsiębiorstwo posiada własne linie lotnicze przewożące ładunki cargo – European Air Transport z bazą w Lipsku, które wykorzystują samoloty Boeing 757 Freighter i Airbusy A 300 oraz DHL Air z siedzibą w Wielkiej Brytanii, które operuje z lotniska w East Midlands.

DHL International udostępnia usługi przewozowe, działa w ponad 220 krajach, również w tych o podwyższonym ryzyku. Jako że nie jest to przedsiębiorstwo z siedzibą w Stanach Zjednoczonych może ono oferować przesyłki również do krajów takich jak Iran, Mjanma czy Korea Północna – objętych embargiem przez rząd USA.

Działalność w Polsce | edytuj kod

W ramach integracji wszystkich firm wchodzących w skład grupy pod jedną nazwą w 2003 spółka połączyła się ze spółką Servisco[1].

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Marcin Bołtryk: Servisco i DHL Polska łączą się pod wspólną marką. pb.pl, 3 kwietnia 2017. [dostęp 2017-09-30].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (operator pocztowy):
Na podstawie artykułu: "DHL" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy