Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami


Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Billboard promujący Taniec z gwiazdami (2011)

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (w latach 2005–2011 jako Taniec z gwiazdami) – polski program rozrywkowy emitowany od 16 kwietnia 2005 do 27 listopada 2011 na antenie TVN[1] i ponownie od 7 marca 2014 na antenie Polsatu[2], oparty na brytyjskim formacie Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide[3].

W programie biorą udział pary złożone z osobowości medialnej i tancerza towarzyskiego, którzy w każdym odcinku prezentują jeden z wybranych tańców towarzyskich[4]. Dodatkowo w edycjach produkowanych przez Polsat wprowadzono inne style taneczne, takie jak disco, hip-hop, taniec współczesny czy Bollywood[5].

Spis treści

Zasady programu | edytuj kod

Uczestnicy prezentują na żywo wcześniej przygotowany taniec, który oceniany jest przez komisję jurorską w skali ocen od 1 do 10. Występy oceniają również telewidzowie, którzy mogą głosować na swych faworytów, dzwoniąc bądź wysyłając wiadomości SMS pod numer podany przez prowadzących. W każdym odcinku odpada jedna para, która uzyskała najmniejszą liczbę głosów[3][b]. W przypadku remisu wyższe miejsce zajmuje para lepiej oceniona przez telewidzów[6]. Do finału przechodzą dwie pary, które prezentują trzy pokazy taneczne, w tym taniec dowolny. Program zwycięża para z większym poparciem widzów[7].

Nagrodą główną w programie jest statuetka Kryształowej Kuli[8]. Od jesieni 2007 do 2011 celebryta wygrywający program dodatkowo otrzymywał samochód[9]. Od 2014 zwycięzca zdobywa czek w wysokości 100 tys. zł, a partnerujący mu tancerz – czek na 50 tys zł[10].

Produkcja | edytuj kod

W latach 2005–2011 przez pierwsze 10 edycji program realizowany był w studiu TVN znajdującego się w warszawskiej dzielnicy Ursus, a następnie przez trzy ostatnie edycje – z hali zdjęciowej firmy Transcolor w podwarszawskich Szeligach[11]. Reżyserami programu byli kolejno: Wojciech Iwański (2005–2008), Jan Kępiński (2008–2010) i Maciej Sobociński (2011)[12]. Od 2014 program realizowany jest w Studiu ATM na warszawskim Wawrze, a za jego reżyserię odpowiada Agata Lipnicka-Modrzejewska[13].

W latach 2005–2006 kierownikiem muzycznym programu był Adam Sztaba, od 2007 tę funkcję pełni Tomasz Szymuś[14].

Ekipa | edytuj kod

Prowadzący
Jurorzy

Zwycięzcy | edytuj kod

Jurorzy programu Taniec z gwiazdami w latach 2005–2010: Piotr Galiński, Beata Tyszkiewicz, Iwona Pavlović i Zbigniew Wodecki. Piotr Gąsowski i Natasza Urbańska, prowadzący trzynastej edycji programu Taniec z gwiazdami, wrzesień 2011

Uczestnicy (TVN) | edytuj kod

Pierwsza edycja (wiosna 2005) | edytuj kod

Druga edycja (jesień 2005) | edytuj kod

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, zwycięzcy drugiej edycji programu (Na zdj. w marcu 2018)

Trzecia edycja (wiosna 2006) | edytuj kod

Czwarta edycja (jesień 2006) | edytuj kod

Piąta edycja (wiosna 2007) | edytuj kod

Szósta edycja (jesień 2007) | edytuj kod

Siódma edycja (wiosna 2008) | edytuj kod

Ósma edycja (jesień 2008) | edytuj kod

Dziewiąta edycja (wiosna 2009) | edytuj kod

Dziesiąta edycja (jesień 2009) | edytuj kod

Jedenasta edycja (wiosna 2010) | edytuj kod

Dwunasta edycja (jesień 2010) | edytuj kod

Trzynasta edycja (jesień 2011) | edytuj kod

Studio 13. edycji programu Taniec z gwiazdami, 2011

Uczestnicy (Polsat) | edytuj kod

Pierwsza edycja (wiosna 2014) | edytuj kod

Druga edycja (jesień 2014) | edytuj kod

Trzecia edycja (wiosna 2015) | edytuj kod

Czwarta edycja (jesień 2015) | edytuj kod

Piąta edycja (wiosna 2016) | edytuj kod

Szósta edycja (jesień 2016) | edytuj kod

Robert Wabich i Hanna Żudziewicz, zwycięzcy szóstej edycji programu Olga Kalicka i Rafał Maserak, finaliści szóstej edycji programu

Siódma edycja (wiosna 2017) | edytuj kod

Ósma edycja (wiosna 2018) | edytuj kod

Dziewiąta edycja (wiosna 2019) | edytuj kod

Dziesiąta edycja (jesień 2019) | edytuj kod

Jedenasta edycja (wiosna–jesień 2020) | edytuj kod

6 marca 2020 rozpoczęła się jedenasta edycja programu, jednak podczas emisji drugiego odcinka (13 marca 2020), Telewizja Polsat w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz ekipy programu zawiesiła edycję do jesiennej ramówki, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce[81][82].

Spis edycji | edytuj kod

Odcinki specjalne | edytuj kod

Finał Finałów Tańca z gwiazdami

Tydzień przed rozpoczęciem czwartej edycji programu, tj. 4 września 2006 w Operze Leśnej w Sopocie został rozegrany odcinek pt. „Finał Finałów Tańca z gwiazdami”, w którym wystąpili finaliści pierwszych trzech edycji konkursu: Witold Paszt i Anna Głogowska, Olivier Janiak i Kamila Kajak, Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Rafał Mroczek i Aneta Piotrowska oraz Aleksandra Kwaśniewska i Michał Skawiński[p][88]. Program został podzielony na trzy etapy – w pierwszej rundzie każda z par zatańczyła po dwa tańce, po czym dwa duety najsłabiej ocenione przez jurorów i telewidzów odpadły z konkursu. Pozostali uczestnicy prezentowali kolejne dwa tańce, po czym stanęli do kolejnej eliminacji, którą pomyślnie przeszły dwie pary. W ostatniej rundzie wystąpiły dwie pary, które zaprezentowały się w tańcu dowolnym. Wszystkie pokazy oceniali Iwona Pavlović, Zbigniew Wodecki, Beata Tyszkiewicz i Piotr Galiński, a wydarzenie prowadzili Katarzyna Skrzynecka i Hubert Urbański. Decyzją telewidzów, zwycięzcami odcinka zostali Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, którzy w nagrodę otrzymali statuetkę Bursztynowej Kuli. Oprócz nagrody głównej, w trakcie programu wręczono Teleostrogi, nagrody przyznawane przez czytelników „Tele Tydzień”, które odebrali: Katarzyna Cichopek (nagroda dla najlepszej gwiazdy), Rafał Mroczek (najlepszy gwiazdor), Aneta Piotrowska (najlepsza tancerka) i Rafał Maserak (najlepszy tancerz)[89].

Taniec z gwiazdami – Najpiękniejsze tańce

13 maja 2007, tj. po finale piątej edycji programu, odbył się odcinek pt. „Taniec z gwiazdami – Najpiękniejsze tańce”, w którym telewidzowie za pośrednictwem głosowania telefonicznego wybrali najciekawszy pokaz ostatnich trzech sezonów[90]. Do konkursu przystąpili: Kinga Rusin i Stefano Terrazzino (rumba), Krzysztof Tyniec i Kamila Kajak (fokstrot), Aleksandra Kwaśniewska i Michał Skawiński[q] (tango), Przemysław Sadowski i Ewa Szabatin (jive), Joanna Liszowska i Robert Kochanek (samba) oraz Joanna Jabłczyńska i Piotr Kiszka (walc angielski). Występy uczestników ocenili Kazimiera Szczuka, Szymon Majewski i Kuba Wojewódzki, a specjalny pokaz tańca zaprezentowali jurorzy programu: Iwona Pavlović, Piotr Galiński, Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Wodecki. Decyzją widzów, zwycięzcami zostali Kinga Rusin i Stefano Terrazzino, którzy w nagrodę otrzymali statuetkę Kryształowej Dziesiątki. Odcinek obejrzało 4 783 408 telewidzów[91].

Po prostu taniec

9 grudnia 2007 odbył się odcinek pt. „Po prostu taniec”, w którym wystąpiły pary stworzone z celebrytów uczestniczących w programie Taniec z gwiazdami i tancerzy z programu You Can Dance – Po prostu tańcz. Do konkursu przystąpili: Anna Guzik i Rafał Kamiński, Mateusz Damięcki i Anna Bosak, Justyna Steczkowska i Maciej Florek oraz Rafał Bryndal i Diana Staniszewska. Każda z par zaprezentowała po dwa pokazy konkursowe (wybrany taniec towarzyski oraz taniec nowoczesny), które ocenili Piotr Galiński, Iwona Pavlović, Agustin Egurrola i Michał Piróg. Program poprowadzili Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski i Kinga Rusin, a gościem muzycznym wieczoru była Isis Gee, która zaśpiewała utwór Luciano Pavarottiego i Lary Fabian „Caruso”. W odcinku zwyciężyli Anna Guzik i Rafał Kamiński[92].

Taniec kontra dance – pojedynek na style

11 czerwca 2011 na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbył się pokaz taneczny pt. „Taniec kontra dance – pojedynek na style”, w którym brali udział tancerze z programów Taniec z gwiazdami i You Can Dance – Po prostu tańcz. Każda grupa zaprezentowała kilka układów tanecznych, które ocenili Michał Piróg, Maja Sablewska i Piotr Galiński. Decyzją telewidzów, zwyciężyła drużyna Tańca z gwiazdami w składzie: Rafał Maserak (kapitan drużyny), Magdalena Soszyńska-Michno, Anna Głogowska, Paulina Biernat, Nina Tyrka, Izabela Janachowska, Janja Lesar, Krzysztof Hulboj, Cezary Olszewski, Robert Rowiński, Michał Uryniuk, Jan Kliment, Stefano Terrazzino. Program poprowadził Piotr Gąsowski, a w trakcie przerw zaśpiewali uczestnicy programu X Factor (Ada Szulc, William Malcolm i Michał Szpak) oraz zatańczyli finaliści szóstej edycji You Can Dance – Po prostu tańcz[93].

Oglądalność | edytuj kod

Dane dotyczące oglądalności zostały oparte na badaniach przeprowadzonych przez Nielsen Audience Measurement i dotyczą wyłącznie oglądalności premiery telewizyjnej – nie uwzględniają oglądalności powtórek, wyświetleń w serwisach VOD itd.

TVN | edytuj kod

Polsat | edytuj kod

Inne widowiska | edytuj kod

Taniec z gwiazdami w Twoim mieście

Od 28 maja do 28 czerwca 2006 odbyła się ogólnopolska trasa koncertowa w reżyserii Wojciecha Iwańskiego z udziałem uczestników pierwszych trzech edycji programu: Agnieszki Rylik i Marcina Olszewskiego, Małgorzaty Foremniak i Rafała Maseraka, Aleksandry Kwaśniewskiej i Michała Skawińskiego, Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela, Rafała Mroczka i Anety Piotrowskiej, Conrado Moreno i Magdaleny Soszyńskiej-Michno oraz Piotra Gąsowskiego i Anny Głogowskiej, a także formacji VOLT Agustina Egurroli. Podczas spektaklu zagrała orkiestra Adama Sztaby, a w ramach trasy pary zatańczyły w jedenastu miastach Polski: w Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Opolu, Katowicach, Warszawie, Rzeszowie, Bełchatowie oraz we Wrocławiu i Włocławku[213][214][215].

Próba pobicia rekordu Guinnessa

31 sierpnia 2008 na krakowskim rynku odbyła się próba pobicia rekordu Guinnessa w jak największej liczbie jednocześnie tańczących par. Podczas widowiska gościnnie zatańczyły cztery pary biorące udział w Tańcu z gwiazdami: Anna Guzik i Łukasz Czarnecki, Isis Gee i Żora Korolyov, Mariusz Pudzianowski i Magdalena Soszyńska-Michno oraz Tomasz Schimscheiner i Kamila Kajak-Mosejcuk. Uczestnicy wydarzenia zatańczyli cha-chę, do której choreografię ułożyli Agustin Egurrola i Iwona Pavlović. Rekord został pobity, a liczba tańczących par wyniosła 1635[216].

Kontrowersje | edytuj kod

W 2006, w pierwszym odcinku programu ujawniającego kulisy czwartej edycji programu prowadzący Hubert Urbański żartobliwie ogłosił, że komisja jurorska wybierze podczas edycji nie tylko najlepszą, ale i najgorszą parę tancerzy, która w nagrodę otrzyma kulę inwalidzką. Żart został krytycznie odebrany przez dr Dorotę Podgórską-Jachnik, pełnomocnika rektora Uniwersytetu Łódzkiego ds. osób niepełnosprawnych, która stwierdziła, że dowcip ten to „chamstwo, które uraża ludzką godność”. Incydent skomentowała słowami: Może jeszcze poszerzyć repertuar śmiesznych nagród: biała laska dla tego, kto najbardziej depcze partnerkę, implant ślimakowy temu, który gubi rytm? Będzie weselej. (...) Nie wiem, czy autorzy programu wiedzą, że niepełnosprawni też tańczą, i to z poczuciem rytmu, gracją, często ponadprzeciętną. Może właśnie ich zaprosić do programu i pokazać, że taniec to coś znacznie więcej niż fikanie nogami.. Opinię poparły uniwersytety w Gdańsku i Warszawie. Andrzej Sołtysik, rzecznik TVN, oznajmił, że Takie sytuacje się zdarzają, zwłaszcza w programach rozrywkowych. (...) Hubert nie miał niczego złego na myśli. Dziwię się, że ludzie biorą wszystko tak na serio[217].

W 2014, w trakcie półfinałowego odcinka pierwszej edycji programu transmitowanej na antenie telewizji Polsat, jedna z jurorek show, Beata Tyszkiewicz, podczas oceny tańca Anety Zając i Stefano Terrazzino użyła wulgarnego zwrotu „zapie***lać”. Wypowiedź ta wzbudziła kontrowersje wśród telewidzów, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargę skierowaną w stronę aktorki[218].

W 2017, po emisji pierwszego odcinka siódmej edycji programu transmitowanej na antenie telewizji Polsat, w której udział brała Miss Świata Głuchych Iwona Cichosz, została wysłana petycja przez osoby niesłyszące, które skrytykowały fakt, że „nie przedstawiono werdyktu jurorów za pomocą tłumacza ani napisów dla niesłyszących”. Autorzy petycji stwierdzili, że „program łamie stereotypowe postrzeganie osób głuchych”. Zgodnie z ustawą z 29 grudnia 1992, nadawcy programów telewizyjnych powinni zapewniać co najmniej 10% kwartalnego czasu nadawania programu na audycje z udogodnieniami dla osób niesłyszących i niedowidzących[219]. Ostatecznie od drugiego odcinka program dostępny był z napisami dla osób niesłyszących, które włączano odpowiednim przyciskiem pilota. Napisy powstały z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy, dzięki temu Telewizja Polsat stała się tym samym pierwszym nadawcą w Polsce, który wprowadził napisy do programów emitowanych na żywo[220].

W 2019 pojawiły się podejrzenia, jakoby wyniki głosowania telewidzów w finale dziewiątej edycji zostały zmanipulowane na rzecz Joanny Mazur i Jana Klimenta. Prezenterzy wspomnieli, że w finale liczą się tylko głosy widzów, których na koniec nie podano[221]. Trzy dni po emisji telewizja Polsat wydała oświadczenie wraz z finalnymi wynikami głosowania, w którym wspomniała, że na wizji podawano szczegółowe wyniki jedynie w sytuacji, gdy różnica pomiędzy obiema parami była minimalna i wynosiła poniżej 1%[222].

Nagrody i nominacje | edytuj kod

Uwagi | edytuj kod

 1. Stan na 13 marca 2020 r.
 2. W latach 2005–2011 para, która była najlepiej oceniona przez jurorów, otrzymywała tyle punktów, ile par pozostawało w stawce[6]. Kolejna para otrzymywała jeden punkt mniej itd., aż do najsłabiej ocenionej pary, która otrzymywała 1 punkt[6]. Analogicznie przyznawane były punkty w głosowaniu telewidzów[6]. O wyniku poszczególnych odcinków decydowała suma punktów, a rezultaty były prezentowane od pierwszego do ostatniego miejsca[6]. W edycjach emitowanych na antenie telewizji Polsat wyniki ogłaszane są w losowej kolejności.
 3. W 2. odcinku trzeciej edycji został zastąpiony przez Roberta Kupisza, a w 2. odcinku piątej edycji – przez Stefano Terrazzino. W dziewiątej edycji oceniał występy jedynie w odcinku finałowym, a w trakcie sezonu był nieobecny z powodu problemów zdrowotnych. W 5. odcinku dziesiątej edycji został zastąpiony przez Krzysztofa "Krisa" Adamskiego.
 4. W piątym odcinku Katarzynie Tusk partnerował Robert Rowiński, ponieważ Stefano Terrazzino uległ kontuzji podczas próby generalnej do występu.
 5. Halina Mlynkova zrezygnowała z udziału w programie z powodu kontuzji, której uległa podczas przygotowań do występu w czwartym odcinku.
 6. Jacek Stachursky w pierwszym odcinku zaprezentował fragment walca angielskiego, jednak nie dokończył tańca z powodu kontuzji, której uległ podczas prób do występu. Pomimo zajęcia pierwszego miejsca w głosowaniu telewidzów, piosenkarz zrezygnował z udziału w programie.
 7. Weronika Książkiewicz zrezygnowała z udziału w programie z powodu kontuzji, której uległa podczas przygotowań do występu w pierwszym odcinku. Aktorka zatańczyła jednak swój taniec poza konkursem.
 8. Oceana przez kilka odcinków tańczyła w stanie zaawansowanej ciąży, jednak podczas siódmego odcinka ostatecznie zrezygnowała z dalszego udziału w programie.
 9. Po ogłoszeniu wyników siódmego odcinka Artur Barciś zrezygnował z dalszego udziału w programie z powodu kontuzji, której uległ podczas przygotowań do występu.
 10. W odcinku półfinałowym Monice Pyrek partnerował Krzysztof Hulboj, ponieważ Robert Rowiński uległ kontuzji podczas przygotowań do występu.
 11. W 10. odcinku Pawłowi Stalińskiemu partnerowała Anna Głogowska, ponieważ Izabela Janachowska uległa kontuzji podczas przygotowań do występu.
 12. Ewelina Lisowska pierwotnie odpadła z udziału w programie w szóstym odcinku, jednak wróciła do rywalizacji po rezygnacji z udziału Anny Cieślak z powodu kontuzji[74].
 13. Anna Cieślak zrezygnowała z dalszego udziału w programie z powodu kontuzji, której uległa podczas przygotowań do występu[74].
 14. Do 8. odcinka Sandrze Kubickiej partnerował Adam Adamonis, który zrezygnował z udziału w programie z powodu kontuzji.
 15. Emisja 24. edycji rozpoczęła się wiosną 2020, jednak z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, Telewizja Polsat w drugim odcinku (wyemitowanym 13 marca) prowadzący podali komunikat Telewizji Polsat o przeniesieniu programu do jesiennej ramówki w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz ekipy programu.
 16. Zajął miejsce Rafała Maseraka, z którym Aleksandra Kwaśniewska dotarła do finału trzeciej edycji programu
 17. Zajął miejsce Rafała Maseraka, z którym Aleksandra Kwaśniewska dotarła do finału trzeciej edycji programu

Przypisy | edytuj kod

 1. Słaba oferta wiosenna TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-02-18. [dostęp 2014-09-03].
 2. „Taniec z gwiazdami” wiosną w Polsacie (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-01-13].
 3. a b c d e ,Taniec z gwiazdami' w tvn (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-04-15. [dostęp 2014-09-03].
 4. Słaba oferta wiosenna TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-02-18. [dostęp 2014-09-03].
 5. Joanna Rokicka: Agnieszka Sienkiewicz wygrała "Taniec z gwiazdami". Zobaczcie, co się działo w finale! (pol.). W: Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-11-14. [dostęp 2020-04-16].
 6. a b c d e Taniec z gwiazdami – Odcinki – odc. 2 (pol.). W: Onet.pl [on-line]. tanieczgwiazdami.onet.pl, 2005-05-24. [dostęp 2020-04-16].
 7. Taniec z gwiazdami – Do tej pory – odc. 10 (pol.). W: Onet.pl [on-line]. tanieczgwiazdami.onet.pl, 2006-01-05. [dostęp 2020-04-16].
 8. "Taniec z gwiazdami": Triumf Cichopek (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-12-05. [dostęp 2020-04-16].
 9. Porsche dla Anny Guzik (pol.). W: TVN24 [on-line]. tvn24.pl, 2007-11-25. [dostęp 2020-04-16].
 10. pp: Aneta Zając wygrała „Taniec z Gwiazdami” w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-05-23. [dostęp 2020-04-16].
 11. TVN przenosi „Taniec z gwiazdami” do nowego studia (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2010-02-22. [dostęp 2010-03-19].
 12. Maciej Sobociński reżyserem “Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-08-05. [dostęp 2015-02-16].
 13. Tomasz Zimoch. Ona tańczy dla mnie. „Angora”. 1400 (16), s. 58-59, 2017-04-16. Wydawnictwo Westa-Druk. ISSN 0867-8162 (pol.). Sprawdź autora:1.
 14. Joanna Grzegorzewska: Taniec z gwiazdami - odcinek pierwszy (pol.). W: Gazeta Pomorska [on-line]. pomorska.pl, 2007-03-05. [dostęp 2020-04-16].
 15. a b Kasia Skrzynecka w TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-08-10. [dostęp 2014-02-27].
 16. a b 'Taniec z Gwiazdami' wraca do TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-07. [dostęp 2014-09-04].
 17. Czwarta edycja „Tańca z gwiazdami” po wakacjach (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-06-30. [dostęp 2014-09-03].
 18. a b c d TVN zdradziła szczegóły 'Tańca z gwiazdami 5' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-02-16. [dostęp 2014-09-05].
 19. 'Taniec z gwiazdami': Piotr Gąsowski zamiast Huberta Urbańskiego (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-09-10. [dostęp 2019-05-01].
 20. a b „Taniec z gwiazdami” po raz 7. już od marca (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-12-17. [dostęp 2014-09-05].
 21. a b c Prezenterka Dwójki w 8. edycji „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-08-20. [dostęp 2014-09-06].
 22. a b Mucha, Rosati, Urbańska i Wyrwał - najładniejsza edycja Tańca z Gwiazdami (pol.). W: TVN24 [on-line]. tvn24.pl, 2009-08-24. [dostęp 2020-04-17].
 23. Jesienią nowe edycje 'Tańca z gwiazdami' oraz 'Jak oni śpiewają' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-06-15. [dostęp 2015-02-15].
 24. a b c d Rusza jedenasta edycja „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-03-05. [dostęp 2015-02-16].
 25. a b „Taniec z gwiazdami XII” od 5 września (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-07-28. [dostęp 2015-02-16].
 26. Natasza Urbańska poprowadzi „Taniec z gwiazdami”. Janusz Józefowicz w jury (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-07-18. [dostęp 2015-02-16].
 27. Krzysztof Ibisz i Anna Głogowska poprowadzą “Taniec z gwiazdami” w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-01-20. [dostęp 2015-02-16].
 28. a b “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – 5 września (piątek) godzina 20.00 (pol.). www.tanieczgwiazdami.polsat.pl. [dostęp 2014-09-06].
 29. a b Trzecia edycja „Tańca z Gwiazdami” wiosną w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-11-17. [dostęp 2015-02-16].
 30. Paulina Sykut-Jeżyna nową prowadzącą show „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2016-01-14].
 31. a b c Michał Kurdupski: „Dancing with the Stars 9” od 1 marca w Polsacie (pełna lista uczestników) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2019-01-29. [dostęp 2019-08-29].
 32. a b c d e MichałM. Kurdupski MichałM., Kurdej-Szatan, „Ruda” i Kordas wśród uczestników „Dancing with the Stars 10”, jury bez Aleksandry Jordan, wirtualnemedia.pl, 16 sierpnia 2019 [dostęp 2019-08-16]  (pol.).
 33. Kudelski (Na Wspólnej) zakochany w nauczycielce tańca! (pol.). W: VipNews [on-line]. vipnews.pl, 2005-04-18. [dostęp 2014-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-04)].
 34. a b Była Kwaśniewska, będzie Wałęsówna (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-08-09. [dostęp 2014-09-05].
 35. a b c Polityczno- artystyczny 'Taniec z gwiazdami' w TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-07-31. [dostęp 2014-09-05].
 36. Małgorzata Wąsacz: Taniec z gwiazdami. Co niedzielę, punktualnie o godz. 20.00 (pol.). W: Gazeta Pomorska [on-line]. pomorska.pl, 2009-09-04. [dostęp 2020-04-16].
 37. Jolanta Fraszyńska w jury “Tańca z gwiazdami”, więcej zmian nie będzie (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2011-07-19. [dostęp 2015-02-16].
 38. Tancerka Ola Jordan za Beatę Tyszkiewicz w jury „Tańca z gwiazdami” w Polsacie (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2018-02-23. [dostęp 2019-08-29].
 39. TANIEC Z GWIAZDAMI: wygrał Janiak! (pol.). W: Vipnews [on-line]. vipnews.pl, 2005-06-06. [dostęp 2014-09-03].
 40. Katarzyna Cichopek wygrywa "Taniec z gwiazdami", Filmweb [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 41. a b „Taniec z gwiazdami”: W finale walczyli najlepsi (pol.). W: Onet.pl [on-line]. www.film.onet.pl, 2006-05-15. [dostęp 2014-09-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-12)].
 42. a b Kinga Rusin wygrała 'Taniec z Gwiazdami' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-11-13. [dostęp 2014-09-03].
 43. Krzysztof Tyniec i Kamila Kajak wytańczyli zwycięstwo! - oglądaj wideo TVN24, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 44. Anna Guzik i Łukasz Czarnecki - zwycięzcy VI edycji "Tańca z gwiazdami" - oglądaj wideo TVN24, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 45. Walach bierze corvettę, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23] .
 46. Kulesza wytańczyła porsche, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23] .
 47. Kryształowa kula dla pogodynki TVN, Media2.pl [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 48. Mucha pokonała Urbańską 50,01 do 49,99 proc., TVN24.pl [dostęp 2019-07-23] .
 49. Julia Kamińska wygrała „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-06-13. [dostęp 2015-02-16].
 50. a, Monika Pyrek wygrała "Taniec z Gwiazdami" (wideo), Gazeta Współczesna, 29 listopada 2010 [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 51. Kryształowa kula dla Kacpra Kuszewskiego, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23] .
 52. Aneta Zając wygrała „Taniec z Gwiazdami” w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-05-23. [dostęp 2015-02-16].
 53. a b c d e f Kto triumfował w historii „Tańca z Gwiazdami”? - Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 54. Dancing With The Stars. Taniec z gwiazdami 8 - Finał - Niepowstrzymana Beata, YouTube, 11 maja 2018 [dostęp 2019-07-23] .
 55. a b „Taniec z Gwiazdami”: Oto zwycięzcy dziewiątej edycji! - Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-05-17] .
 56. Jubileuszową edycję „Tańca z Gwiazdami” wygrali...- Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-11-22] .
 57. „Taniec z gwiazdami 3”: Pełna lista uczestników (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-02-04. [dostęp 2014-09-03].
 58. TVN stawia na sprawdzone produkcje (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-02-16. [dostęp 2014-09-03].
 59. a b „Taniec z gwiazdami” od września (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-08-23. [dostęp 2014-09-05].
 60. Znamy uczestników piątej edycji show „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-01-31. [dostęp 2014-09-05].
 61. Ivan z Tusk w 'Tańcu z gwiazdami 5' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-02-01. [dostęp 2014-09-05].
 62. Vondrackova i Kammel w „Tańcu z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-08-08. [dostęp 2014-09-05].
 63. a b Figura pomoże TVN, Szapołowska Polsatowi (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-02-11. [dostęp 2014-09-05].
 64. a b „Taniec z gwiazdami”: lista uczestników 7. edycji (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-02-27. [dostęp 2014-09-05].
 65. Kto wystąpi w X edycji 'Tańca z gwiazdami'? (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-07-27. [dostęp 2015-02-15].
 66. 'Taniec z gwiazdami' już po raz dziesiąty, kto zatańczy tym razem? (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-08-25. [dostęp 2015-02-15].
 67. a b 14 par w 12. edycji “Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-09-01. [dostęp 2015-02-16].
 68. Znamy wszystkich uczestników 13. edycji „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-08-01. [dostęp 2015-02-16].
 69. 13. edycja programu „Taniec z gwiazdami”. Kto zatańczy i z kim? (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-09-02. [dostęp 2015-02-16].
 70. a b 7 marca rusza “Taniec z gwiazdami” w Polsacie. Oto pełna lista gwiazd i tancerzy (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-02-18. [dostęp 2014-02-27].
 71. 12 uczestników drugiej edycji “Tańca z Gwiazdami” w Polsacie (pełna lista) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-08-08. [dostęp 2014-08-21].
 72. a b Taniec z Gwiazdami 3: kiedy startuje? Kiedy emisja Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami 2015? (pol.). eska.pl. [dostęp 2015-02-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-02-26)].
 73. „Taniec z gwiazdami”: jest zwiastun 4. edycji tanecznego show! (pol.). teleshow.wp.pl. [dostęp 2015-08-17].
 74. a b „Taniec z gwiazdami”: Anna Cieślak niespodziewanie rezygnuje, wraca Ewelina Lisowska (pol.). plejada.pl. [dostęp 2015-10-22].
 75. a b „Taniec z gwiazdami”. Zobacz nowy zwiastun! Kto z kim tańczy w 5. edycji? (pol.). telemagazyn.pl. [dostęp 2016-02-16].
 76. Sergiusz Królak: „Taniec z gwiazdami 6”: mamy oficjalne zdjęcia wszystkich par z sesji zdjęciowej. Macie faworyta? (pol.). plejada.pl, 2016-08-25. [dostęp 2016-08-26].
 77. Sergiusz Królak: „Taniec z gwiazdami”: oto tancerze 6. edycji programu. Wśród nich nowe twarze i spektakularny powrót! (pol.). plejada.pl, 2016-08-04. [dostęp 2016-08-06].
 78. Julia Tryzno: „Taniec z gwiazdami”: już jest! Zobaczcie pierwszy zwiastun programu (pol.). plejada.pl, 2016-08-06. [dostęp 2016-08-06].
 79. Julia Tryzno: Taniec z gwiazdami 7 – lista uczestników. Kto zatańczy w Polsacie? (pol.). plejada.pl, 2017-01-31. [dostęp 2017-01-31].
 80. a b „Taniec z gwiazdami”. Oficjalne zdjęcia wszystkich par! Kto wygra „Dancing with the stars"? (pol.). telemagazyn.pl. [dostęp 2018-02-26].
 81. Dancing With The Stars.D.W.T.S. Taniec Dancing With The Stars.D.W.T.S., Ważna wiadomość, [w:] Facebook [online], www.facebook.com, 13 marca 2020 [dostęp 2020-03-13]  (pol.).
 82. a b c 11. edycja „Tańca z Gwiazdami” przeniesiona na jesień, [w:] Telewizja Polsat [online], www.polsat.pl, 13 marca 2020 [dostęp 2020-03-13]  (pol.).
 83. a b "Taniec z gwiazdami" - pary. Kto z kim zatańczy w 11. edycji "Dancing with the stars"? Oto uczestnicy i ich partnerzy!, www.telemagazyn.pl, 31 stycznia 2020 [dostęp 2020-01-31]  (pol.).
 84. Oficjalnie! Justyna Żyła wystąpi w „Tańcu z Gwiazdami” (pol.). Telewizja Polsat, 2019-01-04. [dostęp 2019-01-05].
 85. Dla kogo Kryształowa Kula? Oto finaliści „Tańca z Gwiazdami”! - Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-05-10]  (pol.).
 86. Oto finaliści 10. edycji „Tańca z Gwiazdami”. Kto faworytem? - Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-11-15]  (pol.).
 87. "Taniec z gwiazdami" - pary. Kto z kim zatańczy w 11. edycji "Dancing with the stars"? Oto uczestnicy i ich partnerzy! - Telemagazyn.pl, www.telemagazyn.pl [dostęp 2020-01-31]  (pol.).
 88. 'Taniec z gwiazdami' z Opery Leśnej (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-07-31. [dostęp 2014-09-05].
 89. "Taniec z gwiazdami": Bezkonkurencyjna Kasia Cichopek (pol.). W: Onet.pl [on-line]. wiadomosci.onet.pl, 2006-09-05. [dostęp 2020-04-17].
 90. „Taniec z gwiazdami”: najlepsi z najlepszych (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-04-25. [dostęp 2014-09-05].
 91. „Jak Oni śpiewają” i taniec TVN popularniejsze od Eurowizji (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-05-15. [dostęp 2014-09-03].
 92. Guzik i Roofi najlepsi! (pol.). W: TVN24 [on-line]. tvn24.pl, 2007-12-10. [dostęp 2020-04-17].
 93. „You Can Dance” kontra „Taniec z gwiazdami” w TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-05-20. [dostęp 2015-02-16].
 94. a b c „Taniec z gwiazdami” bije rekordy popularności (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-21. [dostęp 2014-09-04].
 95. 'Taniec z gwiazdami' bezkonkurencyjny (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-11-25. [dostęp 2014-09-03].
 96. Taniec z gwiazdami od 9 września (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-07-23. [dostęp 2014-09-05].
 97. „Taniec z gwiazdami” hitem TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-11-14. [dostęp 2014-09-03].
 98. 'Taniec z gwiazdami' nadal ma wiernych widzów (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-05-08. [dostęp 2014-09-05].
 99. Wysoka widownia 'Tańca z gwiazdami' – ważą się dalsze losy programu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-11-27. [dostęp 2014-09-05].
 100. Taniec z gwiazdami: TVN zarobiła 40 mln złotych, jesienią następna edycja (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-05-27. [dostęp 2014-09-03].
 101. TVN zarobiła 60 mln zł z 'Tańca z gwiazdami' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-12-02. [dostęp 2014-09-06].
 102. a b 'Taniec z gwiazdami', mimo spadku widowni, przegrał tylko z TVP1 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-05-20. [dostęp 2015-02-15].
 103. a b Bezkonkurencyjny 'Taniec z gwiazdami', będzie nowa edycja (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-12-02. [dostęp 2015-02-15].
 104. “Taniec z gwiazdami” stracił widzów, ale pokonał konkurencję (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-11-30. [dostęp 2014-09-03].
 105. “Taniec z gwiazdami” z mniejszą widownią, z reklam przyniósł 57 mln zł (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-11-29. [dostęp 2014-09-03].
 106. a b „Prime time” należy do TVP (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-09-28. [dostęp 2014-09-03].
 107. Dane z okresu 27.02.2006 – 06.03.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-03-06. [dostęp 2014-09-04].
 108. Znakomite otwarcie programu „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-07. [dostęp 2014-09-04].
 109. Słabszy start „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-09-26. [dostęp 2014-09-04].
 110. Debiut 'Tańca' gorszy od 'Rancza' i 'Skazanego na śmierć' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-03-06. [dostęp 2014-09-05].
 111. a b c Miliony nadal śledzą tańczące i śpiewające gwiazdy (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-09-25. [dostęp 2014-09-05].
 112. Dobry start 'Tańca z gwiazdami' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-03-04. [dostęp 2014-09-05].
 113. Siódma edycja „Tańca z gwiazdami” od 2 marca (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-01-25. [dostęp 2014-09-05].
 114. a b c Tańczące gwiazdy wciąż na topie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-09-22. [dostęp 2015-02-15].
 115. a b c „Taniec z gwiazdami” nadal hitem; zyskał 400 tys. widzów (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-03-23. [dostęp 2015-02-16].
 116. a b c Nie maleje popularność „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-09-21. [dostęp 2015-02-16].
 117. a b c “Taniec z gwiazdami” stracił widzów, ale lideruje (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-09-20. [dostęp 2015-02-16].
 118. Podsumowanie tygodnia (18-24.04) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-04-26. [dostęp 2014-09-03].
 119. Tylko „M jak miłość” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-09-20. [dostęp 2014-09-03].
 120. Dane z okresu 06.03.2006 – 12.06.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-03-12. [dostęp 2014-09-04].
 121. Rekordowy tydzień TVN, zyskuje również TVP1 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-14. [dostęp 2014-09-04].
 122. Dane z okresu 11.09.2006 – 17.09.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-09-17. [dostęp 2014-09-04].
 123. „Taniec z gwiazdami” dalej hitem TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-09-19. [dostęp 2014-09-05].
 124. a b 'Taniec z gwiazdami' stracił 2 miliony widzów (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-03-20. [dostęp 2014-09-05].
 125. „Taniec” TVN-u lepszy od premier pozostałych widowisk z gwiazdami (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-03-11. [dostęp 2014-09-05].
 126. „Tylko nas dwoje” przegrało z „Tańcem z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-03-16. [dostęp 2015-02-16].
 127. Hit TVP2 lepszy od hitu Polsatu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-10-04. [dostęp 2014-09-03].
 128. „Niania” i „Taniec z gwiazdami” hitami TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-10-07. [dostęp 2014-09-03].
 129. Dane z okresu 13.03.2006 – 19.03.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-03-19. [dostęp 2014-09-04].
 130. Ranczo zdobywa uznanie widzów (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-21. [dostęp 2014-09-04].
 131. Dane z okresu 18.09.2006 – 24.09.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-09-24. [dostęp 2014-09-05].
 132. „Taniec z gwiazdami” nie traci na popularności (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-03-18. [dostęp 2014-09-05].
 133. Podsumowanie tygodnia (02-08.05) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-05-10. [dostęp 2014-09-03].
 134. Miliony oglądało Papieża (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-05-18. [dostęp 2014-09-03].
 135. Udany tydzień TVP2 i TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-28. [dostęp 2014-09-04].
 136. Dane z okresu 25.09.2006 – 01.10.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-10-01. [dostęp 2014-09-05].
 137. TVN znów przed TVP2 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-10-05. [dostęp 2014-09-05].
 138. Podsumowanie tygodnia (09-15.05) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-05-17. [dostęp 2014-09-03].
 139. TVN coraz bliżej Polsatu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-11-03. [dostęp 2014-09-03].
 140. Dane z okresu 03.04.2006 – 09.04.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-04-09. [dostęp 2014-09-04].
 141. TVP1 w dół, TVP2 w górę (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-04-11. [dostęp 2014-09-04].
 142. Dane z okresu 02.10.2006 – 08.10.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-10-08. [dostęp 2014-09-05].
 143. Dane z okresu 10.04.2006 – 16.04.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-04-16. [dostęp 2014-09-04].
 144. „Taniec z gwiazdami” traci widzów (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-04-19. [dostęp 2014-09-04].
 145. Słabsze święta TVP2 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-04-19. [dostęp 2014-09-04].
 146. Dane z okresu 09.10.2006 – 15.10.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-10-15. [dostęp 2014-09-05].
 147. Podsumowanie tygodnia (23-29.05) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-05-17. [dostęp 2014-09-03].
 148. Coraz słabsze wyniki Polsatu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-11-15. [dostęp 2014-09-03].
 149. Dane z okresu 17.04.2006 – 23.04.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-04-23. [dostęp 2014-09-04].
 150. Słaby tydzień TVN i Polsatu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-04-25. [dostęp 2014-09-04].
 151. Dane z okresu 16.10.2006 – 22.10.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-10-22. [dostęp 2014-09-05].
 152. Janiak triumfuje (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-06-07. [dostęp 2014-09-03].
 153. Dane z okresu 14.11.2005 – 20.11.2005 (pol.). agbnielsen.pl, 2005-11-20. [dostęp 2014-09-03].
 154. Dane z okresu 24.04.2006 – 30.04.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-04-30. [dostęp 2014-09-04].
 155. Ostatni tydzień kwietnia należał do TVP1 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-05-02. [dostęp 2014-09-04].
 156. Dane z okresu 21.11.2005 – 27.11.2005 (pol.). agbnielsen.pl, 2005-11-27. [dostęp 2014-09-03].
 157. Kolejny sukces 'Tańca z gwiazdami' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-11-29. [dostęp 2014-09-03].
 158. Dane z okresu 01.05.2006 – 07.05.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-05-07. [dostęp 2014-09-04].
 159. Rekordowy tydzień TV 4 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-05-09. [dostęp 2014-09-04].
 160. Dane z okresu 28.11.2005 – 04.12.2005 (pol.). agbnielsen.pl, 2005-12-04. [dostęp 2014-09-03].
 161. Telewizyjne podsumowanie tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-12-08. [dostęp 2014-09-03].
 162. Dane z okresu 06.11.2006 – 12.11.2006 (pol.). agbnielsen.pl, 2006-11-12. [dostęp 2014-09-05].
 163. a b PP: TVN przesuwa finał „Tańca z gwiazdami” (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2010-05-12. [dostęp 2015-02-16].
 164. Kto zatańczy w 8. edycji „Tańca z gwiazdami"? (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-05-06. [dostęp 2014-09-05].
 165. a b c Będzie czwarta edycja programu „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-05-19. [dostęp 2014-09-04].
 166. TVN planuje kolejną edycję 'Tańca z gwiazdami' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-11-28. [dostęp 2014-09-05].
 167. „Taniec z gwiazdami” zarobił 46 mln zł, jesienią 12. edycja (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-06-15. [dostęp 2015-02-16].
 168. a b c „Taniec z Gwiazdami” ma 3,7 mln widzów. Polsat liderem rynku (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-03-25. [dostęp 2015-02-16].
 169. “Taniec z gwiazdami” hitem piątku. Polsat pokonał konkurencję (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-03-10. [dostęp 2015-02-16].
 170. “Taniec z Gwiazdami” najpopularniejszym show tygodnia (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-09-12].
 171. a b c „Taniec z Gwiazdami” stracił 320 tys. widzów. Polsat wygrywa z konkurencją (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-03-27].
 172. Ruszyły jesienne ramówki. Wzrosła oglądalność „wielkiej czwórki”. Oto największe hity (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-09-06. [dostęp 2016-09-06].
 173. 2 mln widzów debiutu „Leśniczówki” TVP1 i „The story of my life” Polsatu (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-03-07].
 174. a b c d „Taniec z Gwiazdami 9” oglądało 2,5 mln widzów. Polsat liderem, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2019-08-15]  (pol.).
 175. Polsat zawiesił „Taniec z Gwiazdami”, wznowi go jesienią. „W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo”, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-03-15]  (pol.).
 176. Taniec z Gwiazdami hitem weekendu (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-10-06].
 177. Seriale TVP i „Rolnik szuka żony” największymi hitami tygodnia, TVN wyprzedził Polsat w 16-49 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-09-13. [dostęp 2016-09-13].
 178. Polsat i TVN liderami, udany tydzień TV4. „M jak miłość' hitem, wysoko „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-03-12].
 179. Szymon Sokół | szymeksokol.pl, Kanapowcy w TTV - 695 tys., Down The Road - 517 tys. | 36,6 talk show - 999 tys., Ameryka Express - 1 mln, MasterChef Junior - 1,48 mln | Taniec z gwiazdami - 1,97 mln, Twoja twarz brzmi znajomo ND - 1,38 mln., @szymeksokol, 16 marca 2020 [dostęp 2020-03-16]  (pol.).
 180. Taniec z Gwiazdami i Mam Talent na czele widowisk rozrywkowych (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-10-06].
 181. Seriale TVP największymi hitami, „Rolnik szuka żony” z 4,4 mln widzów. Rośnie TVN24 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-09-20. [dostęp 2016-09-20].
 182. „Taniec z Gwiazdami 8” hitem Polsatu. Stacja zyskała 690 tys. widzów (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-03-20].
 183. TVN wygrał wrzesień, Polsat zyskał, a TVP mocno traci (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-10-06].
 184. „Taniec z Gwiazdami” pokonał „Małych Gigantów”. „M jak miłość” na czele (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-04-01].
 185. Polsat i TVN zyskały widzów. TVP Info poniżej 3 proc. udziału w rynku (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-09-27. [dostęp 2016-09-27].
 186. „M jak miłość” wygrało z meczem Polska-Nigeria. TVP1 liderem (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-03-27].
 187. Taniec z Gwiazdami znów na czele widowisk (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-10-06].
 188. „Taniec z Gwiazdami” tuż przed „Małymi gigantami”. Nie ma mocnych na seriale TVP2 (top 20 tygodnia) (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-04-14].
 189. Polsat i TVN liderami tygodnia, 6,5 mln widzów „M jak miłość” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-10-04. [dostęp 2016-10-04].
 190. Polsat liderem, TVP1 wyprzedziła TVN. Seriale Dwójki ratingowymi hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-04-09].
 191. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: Liderem Polsat. „Rolnik szuka żony” pokonał „Taniec z gwiazdami” (pol.). www.media2.pl, 2014-10-13. [dostęp 2014-11-08].
 192. „Mali Giganci” znów na czele programów rozrywkowych. Pokonali „Taniec z Gwiazdami” (top 20) (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-04-20].
 193. 7,1 mln widzów meczu Polska-Dania. Udany tydzień „wielkiej czwórki” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-10-10. [dostęp 2016-10-10].
 194. Polsat liderem - TVN i TVP2 wyprzedziły TVP1. Seriale Dwójki ratingowymi hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-04-21].
 195. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: Liderem Polsat. Hitami seriale, mecz Polaków oraz „Rolnik szuka żony” (pol.). www.media2.pl, 2014-10-20. [dostęp 2014-11-08].
 196. „Mali Giganci” hitem tygodnia, ale w grupie komercyjnej liderem „Hell’s Kitchen” (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-04-27].
 197. Polsat liderem tygodnia, „Wiadomości” z najwyższą widownią od stycznia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2016-10-21].
 198. Polsat i TVN liderami, TVP1 z najniższym wynikiem w historii w 16-49. Seriale Dwójki ratingowymi hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-04-23].
 199. a b c d „Taniec z Gwiazdami” miał o 1 mln widzów więcej niż „World of Dance - Polska”. (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2019-11-26].
 200. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: Liderami Polsat i TVN. „Rolnik szuka żony” wciąż niepokonany (pol.). www.media2.pl, 2014-10-27. [dostęp 2014-11-08].
 201. TVP2 zyskała dzięki majówce, liderem Polsat. Seriale TVP nie dają szans konkurencji (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-05-05].
 202. Polsat i TVN liderami, TVP1 na czwartym miejscu. Seriale Dwójki i mecz Bayern Monachium-Real Madryt hitami (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-05-01].
 203. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: TVN wyprzedza Polsat. „Rolnik szuka żony” rozrywkowym hitem (pol.). www.media2.pl, 2014-11-03. [dostęp 2014-11-08].
 204. TVP1 znów przed Polsatem. Udany tydzień stacji newsowych (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-05-11].
 205. TVP1 z najniższą oglądalnością w historii. „Fakty” i „Barwy szczęścia” hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-05-07].
 206. PP: „Rolnik” niepokonany. „Taniec z gwiazdami” dobił do 4 mln widzów (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2014-11-10. [dostęp 2014-11-10].
 207. Słaby tydzień „wielkiej czwórki”, TVP Info z rekordem (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-05-18].
 208. „Wielka czwórka” odrabia straty, TVP2 wyprzedziła TVP1. „Wiadomości” przed „Faktami” (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-05-21].
 209. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: Liderem Polsat (pol.). www.media2.pl, 2014-11-17. [dostęp 2014-11-17].
 210. „M jak miłość”, „Na dobre i na złe” i „Ranczo” hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-05-26].
 211. “Taniec z Gwiazdami” pokonał konkurencję. 30 mln zł z reklam (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-05-27. [dostęp 2015-01-16].
 212. „Taniec z Gwiazdami 2” hitem Polsatu. 37 mln zł z reklam (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-11-18. [dostęp 2015-01-16].
 213. Uczestnicy „Tańca z gwiazdami” wyruszą na tournée po Polsce (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-04-25. [dostęp 2014-09-04].
 214. „Taniec z gwiazdami” rusza w Polskę (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-05-05. [dostęp 2014-09-04].
 215. „Taniec z gwiazdami” ruszył w Polskę (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-05-29. [dostęp 2014-09-05].
 216. Nowy taneczny rekord Guinnessa (pol.). tvn24.pl, 2008-08-31. [dostęp 2018-08-21].
 217. „Taniec z gwiazdami”: Skandaliczny żart Urbańskiego (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-09-15. [dostęp 2014-09-05].
 218. KRRiT zajmie się wulgarną wypowiedzią Beaty Tyszkiewicz w „Tańcu z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-05-20. [dostęp 2015-01-16].
 219. „Chcemy oglądać program na równych prawach”. Jest petycja w sprawie „Tańca z Gwiazdami” (pol.). teleshow.wp.pl, 2017-03-07. [dostęp 2017-05-13].
 220. „Taniec z gwiazdami”: Będą napisy dla niesłyszących (pol.). interia.pl. [dostęp 2017-05-13].
 221. Taniec z gwiazdami 9: finał był ustawiony? Komentarze widzów. Wygrała Joanna Mazur, plejada.pl, 18 maja 2019 [dostęp 2019-05-18]  (pol.).
 222. Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami, www.facebook.com [dostęp 2019-05-20]  (pol.).
 223. Majewski i Wojewódzki triumfują (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2005-06-27. [dostęp 2014-09-03].
 224. Triumf TVP na Festiwalu Dobrego Humoru (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2006-07-03. [dostęp 2014-09-03].
 225. 'Taniec z gwiazdami' – najlepsze telewizyjne show (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2006-11-07. [dostęp 2014-09-05].
 226. Film autopromocyjny Canal+ nagrodzony w Berlinie (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2007-04-26. [dostęp 2014-09-05].
 227. Dla kogo Telekamery 2015? Oto nominacje! (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2015-03-07].
 228. Telekamery Tele Tygodnia 2017: Poznajmy nominowanych (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2016-11-28].
 229. l, "Taniec z Gwiazdami" z nagrodą Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej - Polsat News, „polsatnews.pl” [dostęp 2018-10-20]  (pol.).gołe linki: "autor"

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy