Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami


Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Billboard promujący Taniec z gwiazdami (2011)

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, wcześniej Taniec z gwiazdamipolski program rozrywkowy emitowany od 16 kwietnia 2005 do 27 listopada 2011 na antenie TVN[1] i ponownie od 7 marca 2014 na antenie Polsatu[2], oparty na brytyjskim formacie Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide[3].

W programie rywalizują ze sobą pary złożone z osobowości medialnej i profesjonalnego tancerza towarzyskiego, które w każdym odcinku prezentują jeden z wybranych tańców towarzyskich[1]. Dodatkowo w edycjach produkowanych przez Polsat wprowadzono inne style taneczne, m.in. disco, hip-hop, taniec współczesny czy Bollywood[4]. Występy oceniane są przez komisję jurorską, a decydujący wpływ na wyniki poszczególnych odcinków mają telewidzowie.

Jeden z najpopularniejszych telewizyjnych programów rozrywkowych w Polsce. Wielokrotnie zapewniał stacji TVN miano lidera na rynku telewizyjnym, był oglądany przez średnio 4–5 mln telewidzów; najwyższy wynik oglądalności – ponad 7,7 mln widzów – odnotowano jesienią 2005 podczas finałowego odcinka drugiej edycji[5]. Serie produkowane przez Polsat ogląda średnio 3 mln odbiorców. Program wpłynął na wzrost popularności tańca towarzyskiego w Polsce.

Spis treści

Zasady programu | edytuj kod

Uczestnicy prezentują na żywo wcześniej przygotowany taniec, który oceniany jest przez komisję jurorską w skali ocen od 1 do 10. Występy oceniają również telewidzowie, którzy mogą głosować na swych faworytów, dzwoniąc bądź wysyłając wiadomości SMS pod numer podany przez prowadzących. W każdym odcinku odpada jedna para, która uzyskała najmniejszą liczbę głosów[3][b]. W przypadku remisu wyższe miejsce zajmuje para lepiej oceniona przez telewidzów[6]. Do finału przechodzą dwie pary, które prezentują trzy pokazy taneczne, w tym taniec dowolny. Program wygrywa para z większym poparciem widzów[7].

Nagrodą główną w programie jest statuetka Kryształowej Kuli[8]. Od jesieni 2007 do 2011 celebryta wygrywający program dodatkowo otrzymywał samochód[9][10], a od 2014 zwycięzcy otrzymują czeki: celebryta o wartości 100 tys. zł, a partnerujący mu tancerz – 50 tys. zł[11].

Produkcja | edytuj kod

W latach 2005–2009 program realizowany był w studiu TVN znajdującego się w warszawskiej dzielnicy Ursus, następnie do 2011 transmitowany był z hali zdjęciowej Transcolor w Szeligach[12]. Reżyserami programu byli: Wojciech Iwański (2005–2008), Jan Kępiński (2008–2010) i Maciej Sobociński (2011)[13]. Od 2014 program realizowany jest w Studiu ATM na warszawskim Wawrze, a za jego reżyserię odpowiada Agata Lipnicka-Modrzejewska[14].

W latach 2005–2006 kierownikiem muzycznym programu był Adam Sztaba, od 2007 tę funkcję pełni Tomasz Szymuś[15].

Ekipa | edytuj kod

Jurorzy | edytuj kod

Prowadzący | edytuj kod

Zwycięzcy | edytuj kod

Jurorzy programu Taniec z gwiazdami w latach 2005–2010: Piotr Galiński, Beata Tyszkiewicz, Iwona Pavlović i Zbigniew Wodecki. Piotr Gąsowski i Natasza Urbańska, prowadzący trzynastej edycji programu Taniec z gwiazdami, wrzesień 2011

Uczestnicy (TVN) | edytuj kod

Pierwsza edycja (wiosna 2005) | edytuj kod

Druga edycja (jesień 2005) | edytuj kod

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, zwycięzcy drugiej edycji programu (Na zdj. w marcu 2018)

Trzecia edycja (wiosna 2006) | edytuj kod

Czwarta edycja (jesień 2006) | edytuj kod

Piąta edycja (wiosna 2007) | edytuj kod

Szósta edycja (jesień 2007) | edytuj kod

Siódma edycja (wiosna 2008) | edytuj kod

Ósma edycja (jesień 2008) | edytuj kod

Dziewiąta edycja (wiosna 2009) | edytuj kod

Dziesiąta edycja (jesień 2009) | edytuj kod

Jedenasta edycja (wiosna 2010) | edytuj kod

Dwunasta edycja (jesień 2010) | edytuj kod

Trzynasta edycja (jesień 2011) | edytuj kod

Studio 13. edycji programu Taniec z gwiazdami, 2011

Uczestnicy (Polsat) | edytuj kod

Pierwsza edycja (wiosna 2014) | edytuj kod

Druga edycja (jesień 2014) | edytuj kod

Trzecia edycja (wiosna 2015) | edytuj kod

Czwarta edycja (jesień 2015) | edytuj kod

Piąta edycja (wiosna 2016) | edytuj kod

Szósta edycja (jesień 2016) | edytuj kod

Robert Wabich i Hanna Żudziewicz, zwycięzcy szóstej edycji programu Olga Kalicka i Rafał Maserak, finaliści szóstej edycji programu

Siódma edycja (wiosna 2017) | edytuj kod

Ósma edycja (wiosna 2018) | edytuj kod

Dziewiąta edycja (wiosna 2019) | edytuj kod

Dziesiąta edycja (jesień 2019) | edytuj kod

Jedenasta edycja (wiosna, jesień 2020) | edytuj kod

6 marca 2020 rozpoczęła się jedenasta edycja programu, jednak podczas emisji drugiego odcinka (13 marca 2020), Telewizja Polsat w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz ekipy programu zawiesiła edycję do jesiennej ramówki, w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Polsce[83][84]. W lipcu potwierdzono, że Marcin Bosak zrezygnował z uczestnictwa w programie, a w sierpniu poinformowano, że z powodów osobistych z udziału w programie rezygnuje Janja Lesar. Emisja programu została wznowiona 4 września. Również z powodu pandemii edycję tę, niedługo przed jej zakończeniem, skrócono o jeden odcinek[85].

Spis edycji | edytuj kod

Oglądalność | edytuj kod

Dane dotyczące oglądalności zostały oparte na badaniach przeprowadzonych przez Nielsen Audience Measurement i dotyczą wyłącznie oglądalności premiery telewizyjnej – nie uwzględniają oglądalności powtórek, wyświetleń w serwisach VOD itd.

TVN | edytuj kod

Edycje wyemitowane przez TVN oglądało średnio od 3 do 7 mln telewidzów[92]. Odcinki często znajdowały się wśród dziesięciu najchętniej oglądanych programów telewizyjnych w grupie wiekowej 4+[93][94] i grupie komercyjnej 16-49[95][96][97].

Polsat | edytuj kod

Serie produkowane przez Polsat ogląda średnio 3 mln odbiorców[114]. Wybrane odcinki często znajdowały się w gronie najchętniej oglądanych programów w grupie wiekowej 4+[115].

Odcinki specjalne | edytuj kod

Finał Finałów Tańca z gwiazdami

Tydzień przed rozpoczęciem czwartej edycji programu, tj. 4 września 2006 w Operze Leśnej w Sopocie został rozegrany odcinek pt. „Finał Finałów Tańca z gwiazdami”, w którym wystąpili finaliści pierwszych trzech edycji konkursu, tj. Witold Paszt i Anna Głogowska, Olivier Janiak i Kamila Kajak, Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Rafał Mroczek i Aneta Piotrowska oraz Aleksandra Kwaśniewska i Michał Skawiński[y][164]. Program został podzielony na trzy etapy, po każdym z nich odpadały dwie pary najsłabiej ocenione przez jurorów i telewidzów. W ostatniej rundzie wystąpiły dwie pary, które zaprezentowały się w tańcu dowolnym. Wszystkie pokazy oceniali Iwona Pavlović, Zbigniew Wodecki, Beata Tyszkiewicz i Piotr Galiński. Decyzją telewidzów, zwycięzcami odcinka zostali Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, którzy w nagrodę otrzymali statuetkę Bursztynowej Kuli. Oprócz nagrody głównej, w trakcie programu wręczono Teleostrogi, nagrody przyznawane przez czytelników „Tele Tydzień”, które odebrali: Katarzyna Cichopek (nagroda dla najlepszej gwiazdy), Rafał Mroczek (najlepszy gwiazdor), Aneta Piotrowska (najlepsza tancerka) i Rafał Maserak (najlepszy tancerz)[165]. Program prowadzili Katarzyna Skrzynecka i Hubert Urbański.

Taniec z gwiazdami – Najpiękniejsze tańce

13 maja 2007, po finale piątej edycji programu, odbył się odcinek pt. „Taniec z gwiazdami – Najpiękniejsze tańce”, w którym telewidzowie za pośrednictwem głosowania telefonicznego wybrali najciekawszy występ ostatnich trzech edycji[166]. Do konkursu przystąpili: Kinga Rusin i Stefano Terrazzino (rumba), Krzysztof Tyniec i Kamila Kajak (fokstrot), Aleksandra Kwaśniewska i Michał Skawiński[z] (tango), Przemysław Sadowski i Ewa Szabatin (jive), Joanna Liszowska i Robert Kochanek (samba) oraz Joanna Jabłczyńska i Piotr Kiszka (walc angielski). Decyzją widzów, zwycięzcami zostali Kinga Rusin i Stefano Terrazzino, którzy w nagrodę otrzymali statuetkę Kryształowej Dziesiątki. Odcinek obejrzało 4 783 408 telewidzów[167]. Występy uczestników opiniowali Kazimiera Szczuka, Szymon Majewski i Kuba Wojewódzki, a wspólny pokaz tańca zaprezentowali Iwona Pavlović, Piotr Galiński, Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Wodecki.

Po prostu taniec

9 grudnia 2007 odbył się odcinek pt. „Po prostu taniec”, w którym wystąpiły pary stworzone z celebrytów uczestniczących w programie Taniec z gwiazdami i tancerzy z programu You Can Dance – Po prostu tańcz. Do konkursu przystąpili: Anna Guzik i Rafał Kamiński, Mateusz Damięcki i Anna Bosak, Justyna Steczkowska i Maciej Florek oraz Rafał Bryndal i Diana Staniszewska. Każda z par zaprezentowała po dwa pokazy konkursowe (wybrany taniec towarzyski oraz taniec nowoczesny), które ocenili Piotr Galiński, Iwona Pavlović, Agustin Egurrola i Michał Piróg. Program poprowadzili Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski i Kinga Rusin, a gościem muzycznym wieczoru była Isis Gee, która zaśpiewała utwór Luciano Pavarottiego i Lary Fabian „Caruso”. W odcinku zwyciężyli Anna Guzik i Rafał Kamiński[168].

Widowiska taneczne | edytuj kod

Taniec z gwiazdami w Twoim mieście

Od 28 maja do 28 czerwca 2006 odbyła się ogólnopolska trasa koncertowa w reżyserii Wojciecha Iwańskiego z udziałem uczestników pierwszych trzech edycji programu: Agnieszki Rylik i Marcina Olszewskiego, Małgorzaty Foremniak i Rafała Maseraka, Aleksandry Kwaśniewskiej i Michała Skawińskiego, Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela, Rafała Mroczka i Anety Piotrowskiej, Conrado Moreno i Magdaleny Soszyńskiej-Michno oraz Piotra Gąsowskiego i Anny Głogowskiej, a także formacji VOLT Agustina Egurroli. Podczas spektaklu zagrała orkiestra Adama Sztaby, a w ramach trasy pary zatańczyły w jedenastu miastach Polski: w Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Opolu, Katowicach, Warszawie, Rzeszowie, Bełchatowie oraz we Wrocławiu i Włocławku[169][170][171].

Próba pobicia rekordu Guinnessa

31 sierpnia 2008 na krakowskim rynku odbyła się próba pobicia rekordu Guinnessa w jak największej liczbie jednocześnie tańczących par. Podczas widowiska gościnnie zatańczyły cztery pary biorące udział w Tańcu z gwiazdami: Anna Guzik i Łukasz Czarnecki, Isis Gee i Żora Korolyov, Mariusz Pudzianowski i Magdalena Soszyńska-Michno oraz Tomasz Schimscheiner i Kamila Kajak-Mosejcuk. Uczestnicy wydarzenia zatańczyli cha-chę, do której choreografię ułożyli Agustin Egurrola i Iwona Pavlović. Rekord został pobity, a liczba tańczących par wyniosła 1635[172].

Taniec kontra dance – pojedynek na style

11 czerwca 2011 na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbył się pokaz taneczny pt. „Taniec kontra dance – pojedynek na style”, w którym brali udział tancerze z programów Taniec z gwiazdami i You Can Dance – Po prostu tańcz. Każda grupa zaprezentowała kilka układów tanecznych, które ocenili Michał Piróg, Maja Sablewska i Piotr Galiński. Decyzją telewidzów, zwyciężyła drużyna Tańca z gwiazdami w składzie: Rafał Maserak (kapitan drużyny), Magdalena Soszyńska-Michno, Anna Głogowska, Paulina Biernat, Nina Tyrka, Izabela Janachowska, Janja Lesar, Krzysztof Hulboj, Cezary Olszewski, Robert Rowiński, Michał Uryniuk, Jan Kliment, Stefano Terrazzino. Program poprowadził Piotr Gąsowski, a w trakcie przerw zaśpiewali uczestnicy programu X Factor (Ada Szulc, William Malcolm i Michał Szpak) oraz zatańczyli finaliści szóstej edycji You Can Dance – Po prostu tańcz[173].

Odbiór | edytuj kod

Taniec z gwiazdami pozostaje jednym z najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce[174][175]. Określany był „hitem TVN”[101][176][177] i wielokrotnie zapewniał stacji miano lidera na rynku telewizyjnym[178]. Najwyższy wynik oglądalności odnotowano podczas finałowego odcinka drugiej serii w 2005, który śledziło 7 743 241 telewidzów[179], a najlepiej oglądanym pierwszym odcinkiem programu była premierowa odsłona trzeciej edycji w 2006[180][181], którą obejrzało ponad 6,9 mln osób[182]. Program oglądają głównie kobiety powyżej 30 roku życia[183], posiadające podstawowe lub średnie wykształcenie[102][184].

Program zapewnił stacji TVN wielomilionowe przychody z reklam – po pierwszych trzech edycjach twórcy odnotowali 51 mln zł wpływów[185] (pierwsza seria przyniosła ok. 11 mln zł zysku[186], druga – 15 mln zł, a trzecia – 25 mln zł[185]). Piąty sezon zapewnił producentom ok. 22,5 mln zł przychodu[92], szósty – 38 mln zł[103], siódmy – 40 mln zł[104], ósmy – 60 mln zł[105], dziewiąty – ok. 35 mln zł[106], dziesiąty – 47 mln zł[107], jedenasty – 45,5 mln zł[187], dwunasty – ponad 60 mln zł[187], a trzynasty – 57 mln zł[109]. Wielomilionowe przychody zapewniają też edycje produkowane przez Polsat – stacja uzyskała 30 mln zł wpływów przy pierwszej edycji[161], 37 mln zł przy drugiej[162], 39 mln zł przy dziewiątej[116] i 32 mln zł przy dziesiątej[147].

Program wpłynął na wzrost popularności tańca towarzyskiego w Polsce[188][189][190][191] oraz wylansował szereg celebrytów funkcjonujących w show biznesie[188][192][193][194]. Jest tematem wielu artykułów popularnonaukowych, w których autorzy opisują fenomen programu[185][189]. Program wzbudza zainteresowanie ogólnopolskiej prasy, która opisuje m.in. stawki uczestników[185], skandale obyczajowe[185] oraz romanse między uczestnikami[188][189][193].

Kontrowersje | edytuj kod

W pierwszym odcinku programu ujawniającego kulisy czwartej edycji programu w 2006 Hubert Urbański żartobliwie ogłosił, że jurorzy wybiorą najgorszą parę, która w nagrodę otrzyma kulę inwalidzką. Żart został krytycznie odebrany przez dr Dorotę Podgórską-Jachnik, pełnomocnika rektora Uniwersytetu Łódzkiego ds. osób niepełnosprawnych, która stwierdziła, że słowa prowadzącego to „chamstwo, które uraża ludzką godność”, sugerując też poszerzenie „repertuaru śmiesznych nagród” o białą laskę czy implant ślimakowy. Opinię poparły uniwersytety w Gdańsku i Warszawie. Ówczesny rzecznik TVN Andrzej Sołtysik skomentował incydent słowami: Takie sytuacje się zdarzają, zwłaszcza w programach rozrywkowych. Hubert nie miał niczego złego na myśli. Dziwię się, że ludzie biorą wszystko tak na serio[195]. Reżyser programu Wojciech Iwański dodał: Przecież te słowa nie zostały powiedziane specjalnie. Był to spontaniczny, bardzo średni żart, może nawet wygłup, ale nikt nikogo nie chciał obrazić[185].

Podczas półfinałowego odcinka czternastej edycji programu w 2014 Beata Tyszkiewicz w ocenie tańca Anety Zając i Stefano Terrazzino użyła wulgarnego zwrotu „zapie***lać”. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargę skierowaną w stronę aktorki[196].

Po emisji pierwszego odcinka 20. edycji programu w 2017, w której udział brała Miss Świata Głuchych Iwona Cichosz, osoby niesłyszące skierowały internetową petycję, w której zauważyły, że „nie przedstawiono werdyktu jurorów za pomocą tłumacza ani napisów dla niesłyszących”, mimo że – zgodnie z ustawą z 29 grudnia 1992 – nadawcy programów telewizyjnych powinni zapewniać co najmniej 10% kwartalnego czasu nadawania programu na audycje z udogodnieniami dla osób niesłyszących i niedowidzących[197]. Od drugiego odcinka program dostępny był z napisami, który powstały z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania do rozpoznawania mowy, dzięki czemu Polsat stał się tym samym pierwszym nadawcą w Polsce, który wprowadził napisy do programów emitowanych na żywo[198].

W 2019 podejrzewano, że wyniki głosowania telewidzów w finale dziewiątej edycji zostały zmanipulowane na rzecz Joanny Mazur i Jana Klimenta. Prowadzący wspomnieli na wizji, że w konkursie liczą się tylko głosy widzów, których na koniec nie podano[199]. Trzy dni po emisji Telewizja Polsat wydała oświadczenie wraz z ostatecznymi wynikami głosowania, w którym wspomniała, że na wizji podawano szczegółowe wyniki jedynie w sytuacji, gdy różnica pomiędzy obiema parami była minimalna i wynosiła poniżej 1%[200].

Nagrody i nominacje | edytuj kod

Uwagi | edytuj kod

 1. Stan na 24 października 2020 r.
 2. W latach 2005–2011 para, która była najlepiej oceniona przez jurorów, otrzymywała tyle punktów, ile par pozostawało w stawce[6]. Kolejna para otrzymywała jeden punkt mniej itd., aż do najsłabiej ocenionej pary, która otrzymywała 1 punkt[6]. Analogicznie przyznawane były punkty w głosowaniu telewidzów[6]. O wyniku poszczególnych odcinków decydowała suma punktów, a rezultaty były prezentowane od pierwszego do ostatniego miejsca[6]. W edycjach emitowanych na antenie Polsatu wyniki ogłaszane są w losowej kolejności.
 3. W drugim odcinku zastąpił go Robert Kupisz.
 4. W drugim odcinku zastąpił go Stefano Terrazzino.
 5. W dziewiątej edycji oceniał występy jedynie w odcinku finałowym, a w trakcie sezonu był nieobecny z powodu problemów zdrowotnych.
 6. W piątym odcinku zastąpił go Krzysztof Kris Adamski.
 7. W piątym odcinku Katarzynie Tusk partnerował Robert Rowiński, ponieważ Stefano Terrazzino uległ kontuzji podczas próby generalnej do występu.
 8. Halina Mlynkova zrezygnowała z udziału w programie z powodu kontuzji, której uległa podczas przygotowań do występu w czwartym odcinku.
 9. Jacek Stachursky w pierwszym odcinku zaprezentował fragment walca angielskiego, jednak nie dokończył tańca z powodu kontuzji, której uległ podczas prób do występu. Pomimo zajęcia pierwszego miejsca w głosowaniu telewidzów, piosenkarz zrezygnował z udziału w programie.
 10. Weronika Książkiewicz zrezygnowała z udziału w programie z powodu kontuzji, której uległa podczas przygotowań do występu w pierwszym odcinku. Aktorka zatańczyła jednak swój taniec poza konkursem.
 11. Oceana przez kilka odcinków tańczyła w stanie zaawansowanej ciąży, jednak podczas siódmego odcinka ostatecznie zrezygnowała z dalszego udziału w programie.
 12. Po ogłoszeniu wyników siódmego odcinka Artur Barciś zrezygnował z dalszego udziału w programie z powodu kontuzji, której uległ podczas przygotowań do występu.
 13. W odcinku półfinałowym Monice Pyrek partnerował Krzysztof Hulboj, ponieważ Robert Rowiński uległ kontuzji podczas przygotowań do występu.
 14. W 10. odcinku Pawłowi Stalińskiemu partnerowała Anna Głogowska, ponieważ Izabela Janachowska uległa kontuzji podczas przygotowań do występu.
 15. Ewelina Lisowska pierwotnie odpadła z udziału w programie w szóstym odcinku, jednak wróciła do rywalizacji po rezygnacji z udziału Anny Cieślak z powodu kontuzji[76].
 16. Anna Cieślak zrezygnowała z dalszego udziału w programie z powodu kontuzji, której uległa podczas przygotowań do występu[76].
 17. Do 8. odcinka Sandrze Kubickiej partnerował Adam Adamonis, który zrezygnował z udziału w programie z powodu kontuzji.
 18. Sylwester Wilk wycofał się z dalszego udziału w programie po czwartym odcinku z powodu kontuzji nogi. Wrócił do programu w dziewiątym odcinku.
 19. W dziewiątym odcinku Sylwia Lipka nie mogła wystąpić z powodu przebywania na kwarantannie.
 20. W ósmym odcinku Jan Kliment nie mógł wystąpić z powodu przebywania na kwarantannie. Zastąpił go Kamil Kuroczko
 21. Bogdan Kalus nie wystąpił w ósmym odcinku z powodu przebywania na kwarantannie, a prowadzący potwierdzili, że nie powróci do rywalizacji w kolejnym tygodniu.
 22. W pierwszych dwóch odcinkach partnerką Tomasza Oświecińskiego była Janja Lesar, która latem zrezygnowała z dalszego udziału w programie z powodów osobistych.
 23. Marcin Bosak po występie w dwóch odcinkach zrezygnował z dalszego udziału w programie z powodów zawodowych.
 24. a b Emisja 24. edycji rozpoczęła się wiosną 2020 roku, jednak z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce w drugim odcinku (wyemitowanym 13 marca) prowadzący podali komunikat Telewizji Polsat o przeniesieniu programu do jesiennej ramówki w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz ekipy programu.
 25. Zajął miejsce Rafała Maseraka, z którym Aleksandra Kwaśniewska dotarła do finału trzeciej edycji programu
 26. Zajął miejsce Rafała Maseraka, z którym Aleksandra Kwaśniewska dotarła do finału trzeciej edycji programu

Przypisy | edytuj kod

 1. a b Słaba oferta wiosenna TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-02-18. [dostęp 2014-09-03].
 2. „Taniec z gwiazdami” wiosną w Polsacie (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-01-13].
 3. a b c d e ,Taniec z gwiazdami' w tvn (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-04-15. [dostęp 2014-09-03].
 4. Joanna Rokicka: Agnieszka Sienkiewicz wygrała "Taniec z gwiazdami". Zobaczcie, co się działo w finale! (pol.). kultura.onet.pl, 2014-11-14. [dostęp 2020-04-16].
 5. kk: Telewizyjne podsumowanie tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-12-08. [dostęp 2020-07-01].
 6. a b c d e Taniec z gwiazdami – Odcinki – odc. 2 (pol.). tanieczgwiazdami.onet.pl, 2005-05-24. [dostęp 2020-04-16].
 7. Taniec z gwiazdami – Do tej pory – odc. 10 (pol.). tanieczgwiazdami.onet.pl, 2006-01-05. [dostęp 2020-04-16].
 8. "Taniec z gwiazdami": Triumf Cichopek (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-12-05. [dostęp 2020-04-16].
 9. Porsche dla Anny Guzik (pol.). W: TVN24 [on-line]. tvn24.pl, 2007-11-25. [dostęp 2020-04-16].
 10. ks: 'Mam talent!' oraz 'Brzydula' w nowej ramówce TVN (wideo - EdwardMiszczak, Marcin Prokop) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-08-15. [dostęp 2020-06-11].
 11. pp: Aneta Zając wygrała „Taniec z Gwiazdami” w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-05-23. [dostęp 2020-04-16].
 12. TVN przenosi „Taniec z gwiazdami” do nowego studia (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2010-02-22. [dostęp 2010-03-19].
 13. Maciej Sobociński reżyserem “Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-08-05. [dostęp 2015-02-16].
 14. Tomasz Zimoch. Ona tańczy dla mnie. „Angora”. 1400 (16), s. 58-59, 2017-04-16. Wydawnictwo Westa-Druk. ISSN 0867-8162 (pol.). 
 15. Joanna Grzegorzewska: Taniec z gwiazdami - odcinek pierwszy (pol.). W: Gazeta Pomorska [on-line]. pomorska.pl, 2007-03-05. [dostęp 2020-04-16].
 16. Kudelski (Na Wspólnej) zakochany w nauczycielce tańca! (pol.). W: VipNews [on-line]. vipnews.pl, 2005-04-18. [dostęp 2014-09-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-04)].
 17. a b Kasia Skrzynecka w TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-08-10. [dostęp 2014-02-27].
 18. a b 'Taniec z Gwiazdami' wraca do TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-07. [dostęp 2014-09-04].
 19. a b Była Kwaśniewska, będzie Wałęsówna (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-08-09. [dostęp 2014-09-05].
 20. a b c d TVN zdradziła szczegóły 'Tańca z gwiazdami 5' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-02-16. [dostęp 2014-09-05].
 21. a b c Polityczno- artystyczny 'Taniec z gwiazdami' w TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-07-31. [dostęp 2014-09-05].
 22. a b Siódma edycja „Tańca z gwiazdami” od 2 marca (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-01-25. [dostęp 2014-09-05].
 23. a b c Prezenterka Dwójki w 8. edycji „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-08-20. [dostęp 2014-09-06].
 24. a b Mucha, Rosati, Urbańska i Wyrwał - najładniejsza edycja Tańca z Gwiazdami (pol.). W: TVN24 [on-line]. tvn24.pl, 2009-08-24. [dostęp 2020-04-17].
 25. Małgorzata Wąsacz: Taniec z gwiazdami. Co niedzielę, punktualnie o godz. 20.00 (pol.). W: Gazeta Pomorska [on-line]. pomorska.pl, 2009-09-04. [dostęp 2020-04-16].
 26. a b c d Rusza jedenasta edycja „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-03-05. [dostęp 2015-02-16].
 27. a b „Taniec z gwiazdami XII” od 5 września (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-07-28. [dostęp 2015-02-16].
 28. Jolanta Fraszyńska w jury “Tańca z gwiazdami”, więcej zmian nie będzie (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2011-07-19. [dostęp 2015-02-16].
 29. a b “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – 5 września (piątek) godzina 20.00 (pol.). www.tanieczgwiazdami.polsat.pl. [dostęp 2014-09-06].
 30. a b Trzecia edycja „Tańca z Gwiazdami” wiosną w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-11-17. [dostęp 2015-02-16].
 31. Tancerka Ola Jordan za Beatę Tyszkiewicz w jury „Tańca z gwiazdami” w Polsacie (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2018-02-23. [dostęp 2019-08-29].
 32. a b c Michał Kurdupski: „Dancing with the Stars 9” od 1 marca w Polsacie (pełna lista uczestników) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2019-01-29. [dostęp 2019-08-29].
 33. a b c d e MichałM. Kurdupski MichałM., Kurdej-Szatan, „Ruda” i Kordas wśród uczestników „Dancing with the Stars 10”, jury bez Aleksandry Jordan, wirtualnemedia.pl, 16 sierpnia 2019 [dostęp 2019-08-16]  (pol.).
 34. Czwarta edycja „Tańca z gwiazdami” po wakacjach (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-06-30. [dostęp 2014-09-03].
 35. 'Taniec z gwiazdami': Piotr Gąsowski zamiast Huberta Urbańskiego (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-09-10. [dostęp 2019-05-01].
 36. Jesienią nowe edycje 'Tańca z gwiazdami' oraz 'Jak oni śpiewają' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-06-15. [dostęp 2015-02-15].
 37. Natasza Urbańska poprowadzi „Taniec z gwiazdami”. Janusz Józefowicz w jury (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-07-18. [dostęp 2015-02-16].
 38. Krzysztof Ibisz i Anna Głogowska poprowadzą “Taniec z gwiazdami” w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-01-20. [dostęp 2015-02-16].
 39. Paulina Sykut-Jeżyna nową prowadzącą show „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2016-01-14].
 40. TANIEC Z GWIAZDAMI: wygrał Janiak! (pol.). W: Vipnews [on-line]. vipnews.pl, 2005-06-06. [dostęp 2014-09-03].
 41. Katarzyna Cichopek wygrywa "Taniec z gwiazdami", Filmweb [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 42. a b „Taniec z gwiazdami”: W finale walczyli najlepsi (pol.). www.film.onet.pl, 2006-05-15. [dostęp 2014-09-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-12)].
 43. a b Kinga Rusin wygrała 'Taniec z Gwiazdami' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-11-13. [dostęp 2014-09-03].
 44. Krzysztof Tyniec i Kamila Kajak wytańczyli zwycięstwo! - oglądaj wideo TVN24, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 45. Anna Guzik i Łukasz Czarnecki - zwycięzcy VI edycji "Tańca z gwiazdami" - oglądaj wideo TVN24, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 46. Walach bierze corvettę, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23] .
 47. Kulesza wytańczyła porsche, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23] .
 48. Kryształowa kula dla pogodynki TVN, Media2.pl [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 49. Mucha pokonała Urbańską 50,01 do 49,99 proc., TVN24.pl [dostęp 2019-07-23] .
 50. Julia Kamińska wygrała „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-06-13. [dostęp 2015-02-16].
 51. a, Monika Pyrek wygrała "Taniec z Gwiazdami" (wideo), Gazeta Współczesna, 29 listopada 2010 [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 52. Kryształowa kula dla Kacpra Kuszewskiego, TVN24.pl [dostęp 2019-07-23] .
 53. Aneta Zając wygrała „Taniec z Gwiazdami” w Polsacie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-05-23. [dostęp 2015-02-16].
 54. a b c d e f Kto triumfował w historii „Tańca z Gwiazdami”? - Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-07-23]  (pol.).
 55. Dancing With The Stars. Taniec z gwiazdami 8 - Finał - Niepowstrzymana Beata, YouTube, 11 maja 2018 [dostęp 2019-07-23] .
 56. a b „Taniec z Gwiazdami”: Oto zwycięzcy dziewiątej edycji! - Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-05-17] .
 57. Jubileuszową edycję „Tańca z Gwiazdami” wygrali...- Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-11-22] .
 58. "Taniec z gwiazdami": Edyta Zając zwycięża 11. edycję programu, 23 października 2020 .
 59. „Taniec z gwiazdami 3”: Pełna lista uczestników (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-02-04. [dostęp 2014-09-03].
 60. TVN stawia na sprawdzone produkcje (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-02-16. [dostęp 2014-09-03].
 61. a b „Taniec z gwiazdami” od września (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-08-23. [dostęp 2014-09-05].
 62. Znamy uczestników piątej edycji show „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-01-31. [dostęp 2014-09-05].
 63. Ivan z Tusk w 'Tańcu z gwiazdami 5' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-02-01. [dostęp 2014-09-05].
 64. Vondrackova i Kammel w „Tańcu z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-08-08. [dostęp 2014-09-05].
 65. a b Figura pomoże TVN, Szapołowska Polsatowi (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-02-11. [dostęp 2014-09-05].
 66. a b „Taniec z gwiazdami”: lista uczestników 7. edycji (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-02-27. [dostęp 2014-09-05].
 67. Kto wystąpi w X edycji 'Tańca z gwiazdami'? (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-07-27. [dostęp 2015-02-15].
 68. 'Taniec z gwiazdami' już po raz dziesiąty, kto zatańczy tym razem? (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-08-25. [dostęp 2015-02-15].
 69. a b 14 par w 12. edycji “Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-09-01. [dostęp 2015-02-16].
 70. Znamy wszystkich uczestników 13. edycji „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-08-01. [dostęp 2015-02-16].
 71. 13. edycja programu „Taniec z gwiazdami”. Kto zatańczy i z kim? (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-09-02. [dostęp 2015-02-16].
 72. a b 7 marca rusza “Taniec z gwiazdami” w Polsacie. Oto pełna lista gwiazd i tancerzy (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-02-18. [dostęp 2014-02-27].
 73. 12 uczestników drugiej edycji “Tańca z Gwiazdami” w Polsacie (pełna lista) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-08-08. [dostęp 2014-08-21].
 74. a b Taniec z Gwiazdami 3: kiedy startuje? Kiedy emisja Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami 2015? (pol.). eska.pl. [dostęp 2015-02-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-02-26)].
 75. „Taniec z gwiazdami”: jest zwiastun 4. edycji tanecznego show! (pol.). teleshow.wp.pl. [dostęp 2015-08-17].
 76. a b „Taniec z gwiazdami”: Anna Cieślak niespodziewanie rezygnuje, wraca Ewelina Lisowska (pol.). plejada.pl. [dostęp 2015-10-22].
 77. a b „Taniec z gwiazdami”. Zobacz nowy zwiastun! Kto z kim tańczy w 5. edycji? (pol.). telemagazyn.pl. [dostęp 2016-02-16].
 78. Sergiusz Królak: „Taniec z gwiazdami 6”: mamy oficjalne zdjęcia wszystkich par z sesji zdjęciowej. Macie faworyta? (pol.). plejada.pl, 2016-08-25. [dostęp 2016-08-26].
 79. Sergiusz Królak: „Taniec z gwiazdami”: oto tancerze 6. edycji programu. Wśród nich nowe twarze i spektakularny powrót! (pol.). plejada.pl, 2016-08-04. [dostęp 2016-08-06].
 80. Julia Tryzno: „Taniec z gwiazdami”: już jest! Zobaczcie pierwszy zwiastun programu (pol.). plejada.pl, 2016-08-06. [dostęp 2016-08-06].
 81. Julia Tryzno: Taniec z gwiazdami 7 – lista uczestników. Kto zatańczy w Polsacie? (pol.). plejada.pl, 2017-01-31. [dostęp 2017-01-31].
 82. a b „Taniec z gwiazdami”. Oficjalne zdjęcia wszystkich par! Kto wygra „Dancing with the stars"? (pol.). telemagazyn.pl. [dostęp 2018-02-26].
 83. Dancing With The Stars.D.W.T.S. Taniec Dancing With The Stars.D.W.T.S., Ważna wiadomość, [w:] Facebook [online], www.facebook.com, 13 marca 2020 [dostęp 2020-03-13]  (pol.).
 84. a b c 11. edycja „Tańca z Gwiazdami” przeniesiona na jesień, [w:] Telewizja Polsat [online], www.polsat.pl, 13 marca 2020 [dostęp 2020-03-13]  (pol.).
 85. Michał Kurdupski: Polsat skraca 11. edycję „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, finał programu w najbliższy piątek (pol.). Wirtualne Media (online), 20 października 2020. [dostęp 2020-10-24].
 86. a b "Taniec z gwiazdami" - pary. Kto z kim zatańczy w 11. edycji "Dancing with the stars"? Oto uczestnicy i ich partnerzy!, www.telemagazyn.pl, 31 stycznia 2020 [dostęp 2020-01-31]  (pol.).
 87. PP: TVN przesuwa finał „Tańca z gwiazdami” (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2010-05-12. [dostęp 2015-02-16].
 88. Oficjalnie! Justyna Żyła wystąpi w „Tańcu z Gwiazdami” (pol.). Telewizja Polsat, 2019-01-04. [dostęp 2019-01-05].
 89. Dla kogo Kryształowa Kula? Oto finaliści „Tańca z Gwiazdami”! - Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-05-10]  (pol.).
 90. Oto finaliści 10. edycji „Tańca z Gwiazdami”. Kto faworytem? - Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-11-15]  (pol.).
 91. „Taniec z gwiazdami” – pary. Kto z kim zatańczy w 11. edycji „Dancing with the stars”? Oto uczestnicy i ich partnerzy! - Telemagazyn.pl, www.telemagazyn.pl [dostęp 2020-01-31]  (pol.).
 92. a b Miliony nadal śledzą tańczące i śpiewające gwiazdy (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-09-25. [dostęp 2014-09-05].
 93. TVP1 w dół, TVP2 w górę (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-04-11. [dostęp 2014-09-04].
 94. Rekordowy tydzień TV 4 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-05-09. [dostęp 2014-09-04].
 95. Tylko „M jak miłość” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-09-20. [dostęp 2014-09-03].
 96. Miliony oglądało Papieża (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-05-18. [dostęp 2014-09-03].
 97. TVN coraz bliżej Polsatu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-11-03. [dostęp 2014-09-03].
 98. „Taniec z gwiazdami” bije rekordy popularności (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-21. [dostęp 2014-09-04].
 99. 'Taniec z gwiazdami' bezkonkurencyjny (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-11-25. [dostęp 2014-09-03].
 100. ks: Taniec z gwiazdami od 9 września (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-07-23. [dostęp 2014-09-05].
 101. a b „Taniec z gwiazdami” hitem TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-11-14. [dostęp 2014-09-03].
 102. a b c pp: 'Taniec z gwiazdami' nadal ma wiernych widzów (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-05-08. [dostęp 2014-09-05].
 103. a b Wysoka widownia 'Tańca z gwiazdami' – ważą się dalsze losy programu (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-11-27. [dostęp 2014-09-05].
 104. a b Taniec z gwiazdami: TVN zarobiła 40 mln złotych, jesienią następna edycja (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-05-27. [dostęp 2014-09-03].
 105. a b TVN zarobiła 60 mln zł z 'Tańca z gwiazdami' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-12-02. [dostęp 2014-09-06].
 106. a b c 'Taniec z gwiazdami', mimo spadku widowni, przegrał tylko z TVP1 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-05-20. [dostęp 2015-02-15].
 107. a b c Bezkonkurencyjny 'Taniec z gwiazdami', będzie nowa edycja (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-12-02. [dostęp 2015-02-15].
 108. “Taniec z gwiazdami” stracił widzów, ale pokonał konkurencję (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-11-30. [dostęp 2014-09-03].
 109. a b “Taniec z gwiazdami” z mniejszą widownią, z reklam przyniósł 57 mln zł (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-11-29. [dostęp 2014-09-03].
 110. a b c „Taniec z gwiazdami” nadal hitem; zyskał 400 tys. widzów (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-03-23. [dostęp 2015-02-16].
 111. a b c Będzie czwarta edycja programu „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-05-19. [dostęp 2014-09-04].
 112. TVN planuje kolejną edycję 'Tańca z gwiazdami' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-11-28. [dostęp 2014-09-05].
 113. „Taniec z gwiazdami” zarobił 46 mln zł, jesienią 12. edycja (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-06-15. [dostęp 2015-02-16].
 114. Krzysztof Machajski: „Taniec z Gwiazdami”: kiedy zatańczy Krzysztof Ibisz? (pol.). W: Polsat [on-line]. polsat.pl, 2019-04-11. [dostęp 2020-07-01].
 115. Ruszyły jesienne ramówki. Wzrosła oglądalność „wielkiej czwórki”. Oto największe hity (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-09-06. [dostęp 2016-09-06].
 116. a b c „Taniec z Gwiazdami 9” oglądało 2,5 mln widzów. Polsat liderem, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2019-08-15]  (pol.).
 117. a b c „Taniec z Gwiazdami” ma 3,7 mln widzów. Polsat liderem rynku (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-03-25. [dostęp 2015-02-16].
 118. “Taniec z gwiazdami” hitem piątku. Polsat pokonał konkurencję (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-03-10. [dostęp 2015-02-16].
 119. “Taniec z Gwiazdami” najpopularniejszym show tygodnia (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-09-12].
 120. a b c „Taniec z Gwiazdami” stracił 320 tys. widzów. Polsat wygrywa z konkurencją (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-03-27].
 121. Polsat zawiesił „Taniec z Gwiazdami”, wznowi go jesienią. „W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo”, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-03-15]  (pol.).
 122. Taniec z Gwiazdami hitem weekendu (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-10-06].
 123. Seriale TVP i „Rolnik szuka żony” największymi hitami tygodnia, TVN wyprzedził Polsat w 16-49 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-09-13. [dostęp 2016-09-13].
 124. Polsat i TVN liderami, udany tydzień TV4. „M jak miłość' hitem, wysoko „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-03-12].
 125. Szymon Sokół | szymeksokol.pl, Kanapowcy w TTV - 695 tys., Down The Road - 517 tys. | 36,6 talk show - 999 tys., Ameryka Express - 1 mln, MasterChef Junior - 1,48 mln | Taniec z gwiazdami - 1,97 mln, Twoja twarz brzmi znajomo ND - 1,38 mln., @szymeksokol, 16 marca 2020 [dostęp 2020-03-16]  (pol.).
 126. Taniec z Gwiazdami i Mam Talent na czele widowisk rozrywkowych (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-10-06].
 127. Seriale TVP największymi hitami, „Rolnik szuka żony” z 4,4 mln widzów. Rośnie TVN24 (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-09-20. [dostęp 2016-09-20].
 128. „Taniec z Gwiazdami 8” hitem Polsatu. Stacja zyskała 690 tys. widzów (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-03-20].
 129. „Taniec z Gwiazdami” stracił widzów, ale Polsat nadal liderem rynku, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-09-24]  (pol.).
 130. TVN wygrał wrzesień, Polsat zyskał, a TVP mocno traci (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-10-06].
 131. „Taniec z Gwiazdami” pokonał „Małych Gigantów”. „M jak miłość” na czele (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-04-01].
 132. Polsat i TVN zyskały widzów. TVP Info poniżej 3 proc. udziału w rynku (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-09-27. [dostęp 2016-09-27].
 133. „M jak miłość” wygrało z meczem Polska-Nigeria. TVP1 liderem (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-03-27].
 134. Taniec z Gwiazdami znów na czele widowisk (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2014-10-06].
 135. „Taniec z Gwiazdami” tuż przed „Małymi gigantami”. Nie ma mocnych na seriale TVP2 (top 20 tygodnia) (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-04-14].
 136. Polsat i TVN liderami tygodnia, 6,5 mln widzów „M jak miłość” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-10-04. [dostęp 2016-10-04].
 137. Polsat liderem, TVP1 wyprzedziła TVN. Seriale Dwójki ratingowymi hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-04-09].
 138. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: Liderem Polsat. „Rolnik szuka żony” pokonał „Taniec z gwiazdami” (pol.). www.media2.pl, 2014-10-13. [dostęp 2014-11-08].
 139. „Mali Giganci” znów na czele programów rozrywkowych. Pokonali „Taniec z Gwiazdami” (top 20) (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-04-20].
 140. 7,1 mln widzów meczu Polska-Dania. Udany tydzień „wielkiej czwórki” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2016-10-10. [dostęp 2016-10-10].
 141. Polsat liderem - TVN i TVP2 wyprzedziły TVP1. Seriale Dwójki ratingowymi hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-04-21].
 142. TVP1 i TVN nowymi liderami oglądalności. „M jak miłość” i „Rolnik szuka żony” hitami tygodnia, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-10-01]  (pol.).
 143. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: Liderem Polsat. Hitami seriale, mecz Polaków oraz „Rolnik szuka żony” (pol.). www.media2.pl, 2014-10-20. [dostęp 2014-11-08].
 144. „Mali Giganci” hitem tygodnia, ale w grupie komercyjnej liderem „Hell’s Kitchen” (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-04-27].
 145. Polsat liderem tygodnia, „Wiadomości” z najwyższą widownią od stycznia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2016-10-21].
 146. Polsat i TVN liderami, TVP1 z najniższym wynikiem w historii w 16-49. Seriale Dwójki ratingowymi hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-04-23].
 147. a b c d e „Taniec z Gwiazdami” miał o 1 mln widzów więcej niż „World of Dance - Polska”. (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2019-11-26].
 148. „Taniec z Gwiazdami” stracił widzów, ale Polsat nadal liderem rynku, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-10-27]  (pol.).
 149. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: Liderami Polsat i TVN. „Rolnik szuka żony” wciąż niepokonany (pol.). www.media2.pl, 2014-10-27. [dostęp 2014-11-08].
 150. TVP2 zyskała dzięki majówce, liderem Polsat. Seriale TVP nie dają szans konkurencji (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-05-05].
 151. Polsat i TVN liderami, TVP1 na czwartym miejscu. Seriale Dwójki i mecz Bayern Monachium-Real Madryt hitami (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-05-01].
 152. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: TVN wyprzedza Polsat. „Rolnik szuka żony” rozrywkowym hitem (pol.). www.media2.pl, 2014-11-03. [dostęp 2014-11-08].
 153. TVP1 znów przed Polsatem. Udany tydzień stacji newsowych (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-05-11].
 154. TVP1 z najniższą oglądalnością w historii. „Fakty” i „Barwy szczęścia” hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-05-07].
 155. PP: „Rolnik” niepokonany. „Taniec z gwiazdami” dobił do 4 mln widzów (pol.). www.wirtualnemedia.pl, 2014-11-10. [dostęp 2014-11-10].
 156. Słaby tydzień „wielkiej czwórki”, TVP Info z rekordem (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-05-18].
 157. „Wielka czwórka” odrabia straty, TVP2 wyprzedziła TVP1. „Wiadomości” przed „Faktami” (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2018-05-21].
 158. TVP1 i TVN liderami oglądalności, rekordowy wynik TVN24. „M jak miłość” i „Rolnik szuka żony” hitami, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-10-26]  (pol.).
 159. Łukasz Szewczyk: Tydzień TV: Liderem Polsat (pol.). www.media2.pl, 2014-11-17. [dostęp 2014-11-17].
 160. „M jak miłość”, „Na dobre i na złe” i „Ranczo” hitami tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl. [dostęp 2015-05-26].
 161. a b “Taniec z Gwiazdami” pokonał konkurencję. 30 mln zł z reklam (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-05-27. [dostęp 2015-01-16].
 162. a b „Taniec z Gwiazdami 2” hitem Polsatu. 37 mln zł z reklam (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-11-18. [dostęp 2015-01-16].
 163. „Taniec z Gwiazdami” stracił widzów, ale Polsat nadal liderem rynku, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-10-27]  (pol.).
 164. 'Taniec z gwiazdami' z Opery Leśnej (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-07-31. [dostęp 2014-09-05].
 165. "Taniec z gwiazdami": Bezkonkurencyjna Kasia Cichopek (pol.). wiadomosci.onet.pl, 2006-09-05. [dostęp 2020-04-17].
 166. „Taniec z gwiazdami”: najlepsi z najlepszych (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-04-25. [dostęp 2014-09-05].
 167. „Jak Oni śpiewają” i taniec TVN popularniejsze od Eurowizji (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-05-15. [dostęp 2014-09-03].
 168. Guzik i Roofi najlepsi! (pol.). W: TVN24 [on-line]. tvn24.pl, 2007-12-10. [dostęp 2020-04-17].
 169. Uczestnicy „Tańca z gwiazdami” wyruszą na tournée po Polsce (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-04-25. [dostęp 2014-09-04].
 170. „Taniec z gwiazdami” rusza w Polskę (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-05-05. [dostęp 2014-09-04].
 171. „Taniec z gwiazdami” ruszył w Polskę (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-05-29. [dostęp 2014-09-05].
 172. Nowy taneczny rekord Guinnessa (pol.). tvn24.pl, 2008-08-31. [dostęp 2018-08-21].
 173. „You Can Dance” kontra „Taniec z gwiazdami” w TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-05-20. [dostęp 2015-02-16].
 174. Tańczące gwiazdy wciąż na topie (pol.). wirtualnemedia.pl, 2009-09-22. [dostęp 2015-02-15].
 175. Nie maleje popularność „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2010-09-21. [dostęp 2015-02-16].
 176. „Niania” i „Taniec z gwiazdami” hitami TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-10-07. [dostęp 2014-09-03].
 177. „Taniec z gwiazdami” dalej hitem TVN (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-09-19. [dostęp 2014-09-05].
 178. “Taniec z gwiazdami” stracił widzów, ale lideruje (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-09-20. [dostęp 2015-02-16].
 179. kk: Telewizyjne podsumowanie tygodnia (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-12-08. [dostęp 2020-07-01].
 180. Debiut 'Tańca' gorszy od 'Rancza' i 'Skazanego na śmierć' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2007-03-06. [dostęp 2014-09-05].
 181. Dobry start 'Tańca z gwiazdami' (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-03-04. [dostęp 2014-09-05].
 182. Znakomite otwarcie programu „Taniec z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-03-07. [dostęp 2014-09-04].
 183. „Taniec z gwiazdami” nie traci na popularności (pol.). wirtualnemedia.pl, 2008-03-18. [dostęp 2014-09-05].
 184. Słabszy start „Tańca z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-09-26. [dostęp 2014-09-04].
 185. a b c d e f Andrzej Dryszel: Fenomen „Tańca z gwiazdami” (pol.). W: Przegląd [on-line]. tygodnikprzeglad.pl, 2006-10-22. [dostęp 2020-07-01].
 186. Janiak triumfuje (pol.). wirtualnemedia.pl, 2005-06-07. [dostęp 2014-09-03].
 187. a b Krystian Zając: O fenomenie „Tańca z gwiazdami” (pol.). W: Interia.pl [on-line]. film.interia.pl, 2010-12-02. [dostęp 2020-07-01].
 188. a b c Maciej Wesołowski: Tylko mnie poproś do tańca (pol.). W: Gala [on-line]. kobieta.onet.pl, 2006. [dostęp 2020-07-01].
 189. a b c Dagmara Romanowska: O co chodzi z tym całym „Tańcem z gwiazdami”? (pol.). kultura.onet.pl. [dostęp 2020-07-01].
 190. Beata Kapusta: Wywiad z Agustinem Egurrolą (pol.). tojakobieta.pl, 2012-12-08. [dostęp 2020-07-01].
 191. Tajemnice „Tańca z gwiazdami” (pol.). W: TVN [on-line]. uwaga.tvn.pl, 2010-03-13. [dostęp 2020-07-01].
 192. Adam Bodziak: Koniec z gwiazdami (pol.). wiadomosci.onet.pl, 2008-10-08. [dostęp 2020-07-01].
 193. a b Rafał jest wszędzie (pol.). W: TVN [on-line]. uwaga.tvn.pl, 2010-05-21. [dostęp 2020-07-01].
 194. Edyta Herbuś teraz chce być aktorka (pol.). W: TVN [on-line]. uwaga.tvn.pl, 2011-01-09. [dostęp 2020-07-01].
 195. „Taniec z gwiazdami”: Skandaliczny żart Urbańskiego (pol.). wirtualnemedia.pl, 2006-09-15. [dostęp 2014-09-05].
 196. KRRiT zajmie się wulgarną wypowiedzią Beaty Tyszkiewicz w „Tańcu z gwiazdami” (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-05-20. [dostęp 2015-01-16].
 197. „Chcemy oglądać program na równych prawach”. Jest petycja w sprawie „Tańca z Gwiazdami” (pol.). teleshow.wp.pl, 2017-03-07. [dostęp 2017-05-13].
 198. „Taniec z gwiazdami”: Będą napisy dla niesłyszących (pol.). interia.pl. [dostęp 2017-05-13].
 199. Taniec z gwiazdami 9: finał był ustawiony? Komentarze widzów. Wygrała Joanna Mazur, plejada.pl, 18 maja 2019 [dostęp 2019-05-18]  (pol.).
 200. Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami, www.facebook.com [dostęp 2019-05-20]  (pol.).
 201. Majewski i Wojewódzki triumfują (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2005-06-27. [dostęp 2014-09-03].
 202. Triumf TVP na Festiwalu Dobrego Humoru (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2006-07-03. [dostęp 2014-09-03].
 203. 'Taniec z gwiazdami' – najlepsze telewizyjne show (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2006-11-07. [dostęp 2014-09-05].
 204. Film autopromocyjny Canal+ nagrodzony w Berlinie (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 2007-04-26. [dostęp 2014-09-05].
 205. Dla kogo Telekamery 2015? Oto nominacje! (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2015-03-07].
 206. Telekamery Tele Tygodnia 2017: Poznajmy nominowanych (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2016-11-28].
 207. "Taniec z Gwiazdami" z nagrodą Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej - Polsat News, „polsatnews.pl” [dostęp 2018-10-20]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy