Danger Danger


Danger Danger w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Danger Dangeramerykańska grupa muzyczna założona w 1987 roku.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Zespół został utworzony w 1987 roku w Queens przez basistę Bruno Ravela i perkusistę Steve’a Westa. Pierwszym wokalistą grupy był Mike Pont, gitarzystą Al Pitrelli, a klawiszowcem Kasey Smith. Ten pierwszy został po krótkim czasie zastąpiony byłym perkusistą ProphetTedem Poleyem, z kolei drugi niewiele później zasilił zespół Alice'a Coopera. Następca Pitrellego, Tony „Bruno” Rey, również nie zagrzał na długo miejsca w Danger Danger i na jego miejsce zatrudniono Andy’ego Timmonsa.

W takim składzie nagrany został debiutancki album Danger Danger, który podbił radio i MTV singlowymi hitami Naughty Naughty i Bang Bang. Tymczasem zespół zaczął koncertować, występując przed takimi gwiazdami jak Kiss czy Extreme. W roku 1991 grupa wydała kolejną płytę, Screw It!, cieszącą się nie mniejszą popularnością niż poprzednia. W 1992 z zespołu odszedł Kasey Smith, a jakiś czas później (już po nagraniu kolejnego albumu) niespodziewanie z grupy wyrzucono Poleya.

Partie wokalne na płycie Cockroach zostały nagrane przez jego następcę, Paula Laine'a, jednak wytwórnia nie zgodziła się na jej wydanie. Ravel i West postanowili więc utworzyć własną wytwórnię, Low Dice Records. Niezadowolony z takiego obrotu spraw Timmons, opuścił grupę na rzecz kariery solowej. Wydany w 1995 roku album Dawn prezentował mroczniejsze i bardziej introspektywne brzmienie od poprzednich płyt. Na promujących go koncertach na gitarze elektrycznej grał Ravel, a na stanowisko basisty zatrudniono tymczasowo Scotta Browna.

W 1998 roku grupa powróciła do melodyjnego rocka za sprawą dobrze przyjętego krążka Four The Hard Way, a dobrą passę kontynuowała wydanym dwa lata później The Return Of The Great Gildersleeves. W końcu w roku 2001 Low Dice wspólnie z Sony Music wydało dwupłytowy album Cockroach, na który złożyły się utwory nagrane z Poleyem oraz te same nagrane z Laine’em.

W 2004 roku Ted Poley powrócił do zespołu. Jeszcze przed odejściem Paula Laine'a zarejestrowano z nim album koncertowy Live And Nude, który wydano w roku 2005.

We wrześniu 2009 nakładem wytwórni Frontiers Records ukazał się najnowszy album zespołu Revolve.

Skład zespołu | edytuj kod

Obecni członkowie | edytuj kod

Byli członkowie | edytuj kod

Muzycy sesyjni | edytuj kod

Dyskografia | edytuj kod

Albumy studyjne | edytuj kod

Albumy kompilacyjne | edytuj kod

Albumy koncertowe | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (zespół rockowy):
Na podstawie artykułu: "Danger Danger" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy