Daniła Miedwiediew


Daniła Miedwiediew w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Daniła Andriejewicz Miedwiediew, ros. Данила Медведев (ur. 21 marca 1980 w Leningradzie (obecnie Petersburg)) to rosyjski futurolog (specjalizujący się w nauce i przyszłości Rosji), polityk i członek rady koordynacji Rosyjskiego Ruchu Transhumanistycznego.

Jest też jednym z założycieli i dyrektorem generalnym KrioRus (od maja 2005), pierwszej firmy krionicznej poza Stanami Zjednoczonymi. Od sierpnia 2008 pracuje jako Chief Planning Officer i wiceprezes fundacji „Science for Life Extension” w Moskwie.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Daniła Miedwiediew skończył International Management Institute of St. Petersburg (IMISP) w 2000. Tytuł jego pracy magisterskiej to „Methods of the account of conditions of financing at an estimation of investment projects”.

Był jednym z przedstawicieli transhumanizmu, który wygłosił prezentację „Influence of science on political situation in Russia. A view into the future” (Wpływ nauki na sytuację polityczną Rosji. Wgląd w przyszłość) zorganizowaną przez Liberalno-Demokratyczną Partię Rosji w rosyjskim parlamencie (Duma) 21 marca 2007.

Prace | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Роберт Эттингер: Перспективы бессмертия.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Daniła Miedwiediew" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy