Daniela Ceccarelli


Daniela Ceccarelli w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Daniela Ceccarelli (ur. 25 września 1975 w Rocca Priora) – włoska narciarka alpejska, złota medalistka olimpijska.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Największy sukces w karierze Daniela Ceccarelli osiągnęła w 2002 roku, kiedy podczas igrzysk olimpijskich w Salt Lake City zdobyła złoty medal w supergigancie. Na podium wyprzedziła Chorwatkę Janicę Kostelić i swą rodaczkę, Karen Putzer. Był to jedyny medal wywalczony przez nią na międzynarodowej imprezie tej rangi. Na tych samych igrzyskach była także piętnasta w slalomie gigancie oraz dwudziesta w biegu zjazdowym. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach olimpijskich w Turynie wystartowała tylko w supergigancie, kończąc rywalizację na 31. pozycji. Kilkakrotnie startowała na mistrzostwach świata, najlepszy wynik osiągając podczas MŚ w Sankt Moritz w 2003 roku, gdzie zajęła trzynaste miejsce w zjeździe. Nigdy nie wzięła udziału w mistrzostwach świata juniorów.

W zawodach Pucharu Świata zadebiutowała 7 marca 1996 roku w Kvitfjell, gdzie zajęła 21. miejsce w supergigancie. Tym samym już w swoim debiucie wywalczyła pierwsze pucharowe punkty. Na podium zawodów tego cyklu po raz pierwszy stanęła 22 grudnia 2001 roku w Sankt Moritz, zajmując drugie miejsce w supergigancie. W zawodach tych rozdzieliła na podium Karen Putzer i Austriaczkę Stefanie Schuster. W kolejnych latach jeszcze dwukrotnie stawała na podium: 26 stycznia 2002 roku w Cortina d'Ampezzo była trzecia, a 13 grudnia 2002 roku w Val d'Isère ponownie druga w supergigancie. Najlepsze wyniki osiągnęła w sezonie 2002/2003, kiedy była szesnasta w klasyfikacji generalnej, a w klasyfikacji supergiganta zajęła szóste miejsce.

Kilkukrotnie zdobywała medale mistrzostw kraju, w tym złote w supergigancie w 2002 roku i zjeździe rok później. W 2010 roku zakończyła karierę.

Osiągnięcia | edytuj kod

Igrzyska olimpijskie | edytuj kod

Mistrzostwa świata | edytuj kod

Puchar Świata | edytuj kod

Miejsca w klasyfikacji generalnej | edytuj kod

Miejsca na podium | edytuj kod

  1. Sankt Moritz22 grudnia 2001 (supergigant) - 2. miejsce
  2. Cortina d'Ampezzo26 stycznia 2002 (supergigant) - 3. miejsce
  3. Val d'Isère13 grudnia 2002 (supergigant) - 2. miejsce

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Daniela Ceccarelli" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy