Daniela Klemenschits


Daniela Klemenschits w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Daniela Klemenschits (ur. 13 listopada 1982 w Salzburgu, zm. 9 kwietnia 2008 tamże) – austriacka tenisistka, siostra bliźniaczka Sandry Klemenschits, finalistka turnieju WTA w grze podwójnej, klasyfikowana w czołowej setce rankingu światowego w deblu.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

W 1996 roku rozpoczęła występy w kobiecych turniejach Międzynarodowej Federacji Tenisowej, partnerując siostrze. Pierwszy sukces Austriaczki osiągnęły w 2000 roku, kiedy to triumfowały w zawodach w Rabacie. W październiku wygrały trzy z rzędu imprezy w Kairze. Do grudnia 2006 roku skolekcjonowały dwadzieścia trzy tytuły w tego typu turniejach, wszystkie w grze podwójnej.

W cyklu WTA najlepszym sezonem w ich wykonaniu był rok 2005, kiedy to osiągnęły finał w Stambule. W Budapeszcie i Sztokholmie doszły do półfinałów. Wystąpiły w Pucharze Federacji. W tym roku sklasyfikowane w gronie stu najlepszych deblistek na świecie.

Zawodową karierę zakończyła w styczniu 2007 roku, kiedy to u niej i u siostry wykryto nietypową postać nowotworu żołądka. Zmarła w wyniku choroby 9 kwietnia 2008 w wieku dwudziestu pięciu lat[1].

Turnieje WTA | edytuj kod

Gra podwójna | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. 25-jährig gestorben (niem.). orf.at, 2008-04-09. [dostęp 2013-11-14].

Bibliografia | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Daniela Klemenschits" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy