David Berkowitz (morderca)


David Berkowitz (morderca) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

David Richard Berkowitz, właśc. Richard David Falco (ur. 1 czerwca 1953 w Nowym Jorku) – amerykański seryjny morderca pochodzenia żydowskiego, znany pod pseudonimamiSyn Sama” i „44. kalibrowy morderca”. Przyznał się do zabicia sześciu ludzi i ranienia kilku innych w Nowym Jorku w późnych latach 70. XX wieku.

Berkowitz zeznał, że pierwszego ataku dokonał w wigilię 1975. Do czasu aresztowania 10 sierpnia 1977 zabił 6 osób w wieku od 18 do 26 lat, za co został skazany na sześciokrotne dożywocie.

Słyszał głosy, które kazały mu zabijać. Już jako dziecko bardzo podniecał się widokiem ciał wynoszonych z płonącego budynku. Często jako dziecko podkładał ogień.

Tak opisywał swoją pierwszą udaną zbrodnię: „Dwie kobiety siedziały w samochodzie. Czułem, że muszę je dorwać. Strzeliłem przez szybę. Potem naciskałem spust, nawet po tym jak skończyły się naboje. Nie mogłem oderwać oczu od rozpryskującej się szyby”. Po dokonaniu morderstwa poszedł do domu i położył się do łóżka. Z telewizji dowiedział się, że zabił Donnę Laurię. Wyobrażał sobie potem, że zakochał się w Laurii i duchy zaaranżowały małżeństwo między nim a jej duszą. Został skazany na 364 lata więzienia.

Ofiary śmiertelne Berkowitza | edytuj kod

Nowy Jork Lokalizacja Nowego Jorku na mapie Stanów Zjednoczonych

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "David Berkowitz (morderca)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy