DeeDee Trotter


DeeDee Trotter w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

De'Hashia Tonnek ("DeeDee") Trotter (ur. 8 grudnia 1982 w Twenty Nine Palms, Kalifornia) – amerykańska lekkoatletka, złota medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata oraz halowych mistrzostw świata.

Zdobyła złoty medal w biegu sztafetowym 4 × 400 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku. W finale obok niej pobiegły Monique Henderson, Sanya Richards-Ross oraz Monique Hennagan. Indywidualnie zaś zajęła 5. miejsce w biegu na 400 metrów. Trotter jest również mistrzynią świata z Osaki. Zdobyła halowe mistrzostwo Stanów Zjednoczonych w biegu na 400 metrów w 2005 roku. Była też dwukrotnie trzecia w finale IAAF-u również na dystansie 400 metrów ( w 2004 i 2005 roku).

Wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie odpadła w półfinałach biegu na 400 m zajmując 7. miejsce w swoim biegu z czasem 51.87 s. W 2010 zdobyła złoty medal w sztafecie 4 × 400 metrów w trakcie trwania halowych mistrzostw globu. Podczas igrzysk, w Londynie, zdobyła złoty medal w sztafecie 4 × 400 metrów, a indywidualnie sięgnęła po brąz w biegu na 400 metrów.

Spis treści

Igrzyska olimpijskie | edytuj kod

Mistrzostwa świata | edytuj kod

Rekordy życiowe | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "DeeDee Trotter" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy