Dengeki G’s Magazine


Dengeki G’s Magazine w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dengeki G’s Magazine (jap. 電撃G's magazine) – japoński magazyn wydawany przez Kadokawa Corporation (dawniej przez MediaWorks i ASCII Media Works) publikujący informacje o grach komputerowych i anime o tematyce bishōjo[2]. Magazyn po raz pierwszy pojawił się w sprzedaży 26 grudnia 1992 roku pod nazwą „Dengeki PC Engine”, która została zmieniona na obecną w 2002 roku. Specjalne wydania magazynu o nazwie „Dengeki G's Festival!” publikowane są w nieregularnych odstępach czasu, a każdy poświęcony jest konkretnej grze bishōjo. Cztery inne wydania specjalne to „Dengeki G’s Festival! Comic”, „Dengeki G's Festival! Deluxe”, „Dengeki G's Festival! Anime” oraz „Dengeki Festival! Heaven”.

W miesięczniku publikowane były także mangi i powieści ilustrowane na podstawie gier, jednak w czerwcu 2014 roku większość z nich została przeniesiona do nowego czasopisma „Dengeki G’s Comic”. Zmieniony został wtedy również format magazynu z AB na większy A4 wide (jap. A4ワイド)[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. AMW 広告のご案内(ゲーム関連) (jap.). ASCII Media Works. [dostęp 2012-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-05)].
  2. a b c アニメも! ゲームも! ノベルも! 人気タイトルだけを集めたメディアミックスコミック誌「電撃G’sコミック」4月30日(水)誕生! (jap.). Kadokawa, 2014-04-28. [dostęp 2017-03-27].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dengeki G’s Magazine" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy