Dennis Olsen


Dennis Olsen w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dennis Olsen (ur. 14 kwietnia 1996 roku) – norweski kierowca wyścigowy.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Toyota Racing Series | edytuj kod

Olsen rozpoczął karierę w jednomiejscowych samochodach wyścigowych w 2013 roku w Nowej Zelandii od startów w Toyota Racing Series. W ciągu piętnastu wyścigów, w których wystartował, uzbierał łącznie 410 punktów. Dało mu to trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Formuła Renault 2.0 | edytuj kod

W sezonie 2013 Norweg startował w Północnoeuropejskim Pucharze Formuły Renault 2.0 oraz Alpejskiej Formule Renault 2.0. W edycji północnoeuropejskiej trzykrotnie stawał na podium, lecz nigdy nie zwyciężył, choć raz startował z pole position. Z dorobkiem 211 punktów uplasował się na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej.

Na sezon 2014 Olsen podpisał kontrakt z włoską ekipą Prema Powerteam na starty w Europejskim Pucharze Formuły Renault 2.0 oraz w Alpejskiej Formule Renault 2.0. W edycji europejskiej w ciągu czternastu wyścigów, w których wystartował, trzykrotnie stawał na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu. Uzbierane 124 punkty pozwoliły mu zdobyć tytuł wicemistrza serii. W serii alpejskiej jego wyniki nie były zaliczane do klasyfikacji.

Statystyki | edytuj kod

† – Olsen nie był zaliczany do klasyfikacji.

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dennis Olsen" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy