Derbi


Derbi w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 9 cze 2016. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Derbihiszpańska marka motocykli, skuterów i rekreacyjnych quadów. Ma swoją siedzibę w Barcelonie. Wchodzi w skład Piaggio & Co. SpA. Założona została w 1922 r. przez Simóna Rabasa i Singla.

Początkowo Derbi było firmą znajdującą się w garażu, zajmującą się głównie rowerami. Z czasem marka rozpoczęła produkcję motocykli i zaczęła odnosić sukcesy na rynku krajowym i zagranicznym. Ważną rolę w rozwoju firmy ma sport i mistrzostwa świata, w których po raz pierwszy Derbi wystartowało w 1962 r. Duży wkład w sukcesy sportowe marki miał hiszpański zawodnik Angel Nieto – Wygrał dla Derbi 5 tytułów Mistrza Świata; trzy tytuły w klasie 50 cm³ oraz dwa tytuły Mistrza Świata w klasie 125 cm³. Obecnie Derbi bierze aktywny udział w zmaganiach sportowych i regularnie startuje w mistrzostwach świata w klasie 125 cm³.

Spis treści

Skutery | edytuj kod

Motocykle i motorowery | edytuj kod

Sportowy motorower Derbi GPR 50

Quady | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Derbi" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy