Detective Conan: Full Score of Fear


Detective Conan: Full Score of Fear w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Detective Conan: Full Score of Fear (jap. 名探偵コナン 戦慄の楽譜(フルスコア) Meitantei Konan: Senritsu no Furu Sukoa) – japoński film anime wyprodukowany w 2008 roku, dwunasty film z serii Detektyw Conan. Piosenką przewodnią filmu była Tsubasa o hirogete (jap. 翼を広げて) śpiewana przez ZARD.

Film miał swoją premierę 19 kwietnia 2008 roku w Japonii przynosząc łączny dochód 2,42 mld ¥[1]. W 2009 roku był nominowany do nagrody „Animacja filmowa roku” Nagrody Japońskiej Akademii Filmowej[2].

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Film rozpoczyna się próbą na sali koncertowej szkoły muzycznej, podczas której następuje eksplozja. Następnego dnia na zewnątrz budynku szkoły Conan rozmawia przez telefon jako Shinichi z Ran. Podczas śledztwa zauważa starca, który delikatnie podnosi klawisz fortepianu zniszczonego w wyniku eksplozji i wkłada go do kieszeni. Mężczyzna odjeżdża samochodem z tablicą rejestracyjną 52-83. Ran zaprasza go, aby przyszedł z nią na próbę na salę koncertową, która zostanie wkrótce otwarta. Shinichi odmawia jej, a Ran gniewnie kończy rozmowę i woła Conana pytając go, co chce na kolację.

Na próbie Kogorō, Ran, Sonoko i Młodzi Detektywi poznają artystów, którzy wystąpią podczas otwarcia Dōmoto Concert Hall: Kazukiego Dōmoto – organistę i byłego pianistę, Fuwa Takumiego – byłego stroiciela fortepianów obecnie będącego dyrektorem hali, Hansa Müllera – profesjonalnego stroiciela organów, Genya Dōmoto – syna Kazukiego i pianistę, Chisusa Rara – sopran, skrzypka Shiona Yuhane i Reiko Akibę – główny sopran. Dzieci proszą Reiko, aby pomogła im z występem chóru klasowego, na co ona się zgadza.

Następnego dnia Ran gra na pianinie, podczas gdy dzieci śpiewają hymn szkoły, a Reiko Akiba omawia ich wykonanie. Okazuje się później, że ma ona słuch absolutny. Po próbie Genta kradnie herbatę Akiby, co kończy się bólem brzucha. Okazuje się, że herbata była zatruta. W szpitalu lekarz mówi, że gardło Genty jest w poważnym stanie zapalnym spowodowanym przez chemikalia, a on nie będzie mógł mówić przez około cztery dni. Młodzi Detektywi, Sonoko i Akiba towarzyszą Gencie w drodze do domu, kiedy następuje kolejny atak – są ścigani przez ciężarówkę, ale udaje im uniknąć zranienia, a złoczyńca ucieka.

Obsada | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Najbardziej dochodowe filmy 2008 roku (jap.). eiren.org. [dostęp 2013-03-25].
  2. Japan Academy Prize (2009) (jap.). Japan Academy Prize. [dostęp 2016-12-17].

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Detective Conan: Full Score of Fear" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy