Detective Conan: The Private Eyes' Requiem


Detective Conan: The Private Eyes' Requiem w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Detective Conan: The Private Eyes' Requiem (jap. 名探偵コナン 探偵たちの鎮魂歌(レクイエム) Meitantei Konan: Tantei-tachi no rekuiemu) – japoński film anime wyprodukowany w 2006 roku, dziesiąty film z serii Detektyw Conan. Piosenką przewodnią filmu była Yuruginai mono hitotsu (jap. ゆるぎないものひとつ) śpiewana przez B’z.

Film miał swoją premierę 15 kwietnia 2006 roku w Japonii przynosząc łączny dochód 3,03 mld ¥[1]. W 2007 roku był nominowany do nagrody „Animacja filmowa roku” Nagrody Japońskiej Akademii Filmowej[2].

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Conan, Kogorō, Ran razem z Ayumi, Gentą, Mitsuhiko i Haibarą zostali zaproszeni przez klienta do hotelu przy parku rozrywki Miracle Land. Ran i dzieci udają się do parku rozrywki po uzyskaniu darmowych całodniowych biletów-zegarków, a Conan i Kogorō Mōri są proszeni pozostanie w pokoju, gdzie klient oznajmia im, że muszą rozwiązać zagadkę, aby ściągnąć zegarki będące w rzeczywistości bombami. Zegarki wyposażone są również w system GPS. Klient ujawnia, że mają one jeszcze jedną funkcję: ulegną detonacji po wyjściu z parku rozrywki. Tajemniczy mężczyzna informuje detektywa, że dwóch legendarnych detektywów zrezygnowało, jeden nadal pracuje, a innemu się nie powiodło.

Conan i Kogorō dostają tylko jedną wskazówkę i telefon, którym mogą jedynie odbierać połączenia, i wyruszają w teren, aby rozwiązać sprawę. Udają się do pustego hotelu, gdzie znajdują maski narciarskie i broń w torbie. Odkrywają, że użyto ich do napadu na ciężarówkę z pieniędzmi bankowymi z dnia 4 kwietnia. Odkrywają również, w tym samym dniu, co rabunek, Kaitō Kid ukradł kilka kamieni z pobliskiej firmy. Detektyw Mōri zabiera torbę, ale w procesie zostaje aresztowany jako podejrzany o bycie wspólnikiem Kaitō Kida. Conan odbiera telefon od klienta, który identyfikuje go jako Shinichiego i daje mu drugą wskazówkę. Conan następnie opuszcza posterunek policji, aby kontynuować dochodzenie.

Conan spotyka Heijiego Hattori i odkrywa, że on także pracuje nad tą samą sprawą. Dzięki współpracy Hattori i Conan udają się do biura klubu uniwersyteckiego, w którym dołącza do nich Hakuba Saguru, który jest słynnym detektywem z północy. Dowiadują się, że jeden z przewodniczących klubu został oskarżony o morderstwo. Następnie udają się do domu zamordowanego, aby uzyskać kilka odpowiedzi. Hattori dostaje telefoniczne potwierdzenie do klienta, że tajemnica, którą kazał im rozwiązać, było morderstwo i odkrycie, co tak naprawdę się stało.

Obsada | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Najbardziej dochodowe filmy 2006 roku (jap.). eiren.org. [dostęp 2013-03-03].
  2. Japan Academy Prize (2007) (jap.). Japan Academy Prize. [dostęp 2016-12-17].

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Detective Conan: The Private Eyes' Requiem" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy