Diamentowa Liga 2010


Diamentowa Liga 2010 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Dekoracja zwycięzców cyklu w Brukseli

Samsung Diamentowa Liga 2010 – pierwsza edycja cyklu najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych na świecie. W ramach ligi sportowcy rywalizowali w 32 konkurencjach (16 wśród panów i 16 wśród pań). W każdej konkurencji zawodnicy stanęli na starcie siedem razy. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej cyklu w każdej z konkurencji zostali nagrodzeni diamentem. Pierwszy mityng cyklu odbył się 14 maja w Katarze, a rywalizację zakończyły zawody w Brukseli 27 sierpnia.

Zwycięzcy poszczególnych mityngów otrzymywali 4 punkty do klasyfikacji, a zawodnicy z 2. i 3. miejsca odpowiednio 2 i 1 punkt. Finałowe zmagania w każdej konkurencji (w Zurychu bądź Brukseli) były punktowane podwójnie.

Spis treści

Kalendarz | edytuj kod

Ambasadorzy | edytuj kod

Ambasadorami Diamentowej Ligi zostali najwybitniejsi obecnie lekkoatleci m.in. Usain Bolt czy Andreas Thorkildsen.

Klasyfikacje | edytuj kod

Polacy | edytuj kod

W sezonie 2010 Diamentowej Ligi punktowało czworo polskich zawodników. W konkurencji rzutu dysku zwyciężył Piotr Małachowski, który zgromadził 18 punktów. Trzecie miejsca zajęli Tomasz Majewski w pchnięciu kulą (7 punktów), Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów (5 punktów) i Łukasz Michalski w skoku o tyczce (5 punktów).

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Diamentowa Liga 2010" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy