Discovery Science


Discovery Science w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Discovery Science (dawniej Discovery Sci-Trek) – amerykański telewizyjny kanał tematyczny nadający filmy dokumentalne i programy popularnonaukowe poświęcone szeroko pojętym naukom ścisłym i przyrodniczym.

Historia i emisja | edytuj kod

Logo stacji stosowane 01.04.2008-30.10.2012

1 kwietnia 2008 roku z okazji pięciolecia istnienia nastąpił rebranding kanału. Stacja otrzymała nowe logo, oprawę graficzną i ramówkę. Kanał należy do amerykańskiej sieci Discovery. W Polsce można go oglądać w polskiej i angielskiej wersji językowej, dostępny jest na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych.

Nowe wcielenie Discovery Science prezentuje naukę i technologię z perspektywy konsumenta. Kanał przybliża największe idee i kierunki badań w nauce, ukazując najciekawsze gadżety i nowinki technologiczne, praktyczne zastosowania techniczne oraz najnowsze, przełomowe odkrycia. Przedstawia, w jaki sposób nauka i technologia wpływają na nasze życie obecnie oraz jaką rolę odegrają w przyszłości. Oferta stacji pozwoli widzom na znalezienie odpowiedzi na pytania "co?" "jak?" i "dlaczego?" przekazując wiedzę oraz "know-how" w ciekawy, zabawny, przystępny a zarazem rzetelny sposób.

Na kanale można znaleźć m.in. programy poświęcone sprawom ekologii i środowiska, katastrofom, współczesnej inżynierii, technologii, jak również popularne serie z gatunku popscience.

Program podzielony jest na pięć bloków tematycznych emitowanych regularnie przez cały tydzień:

  • Zjawiska paranormalne - dostarczanie realistycznych wyjaśnień na temat tajemniczych wydarzeń, takich jak pojawienie się UFO
  • Kosmos - badanie Wszechświata i odkrywanie naszej fascynacji kosmosem.
  • Przełom - przyglądanie się wydarzeniom, które poprzedzały przełomowe odkrycia w nauce.
  • Ciało - przybliżanie najnowszych odkryć w technologiach medycznych.
  • Planeta - ukazywanie naturalnej brutalności naszej dzikiej planety począwszy od 10-stopniowych burz po ogromne trzęsienia ziemi.

W lutym 2007 roku spółka Discovery Networks uruchomiła lokalną wersję stacji przeznaczoną wyłącznie na polski rynek.

Wybrane programy | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Fokus TV kanał dokumentalny marzec 2017 Discovery Channel wyprzedził TVP Historię, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-22]  (pol.).
Na podstawie artykułu: "Discovery Science" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy