Dlaczego nie!


Dlaczego nie! w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dlaczego nie! – polska komedia romantyczna z 2007 roku w reżyserii Ryszarda Zatorskiego.

Zdjęcia do filmu powstały od sierpnia do września 2006. Zdjęcia plenerowe zrealizowano w Warszawie i na Wzgórzu Dylewskim.

Spis treści

Obsada | edytuj kod

Aktorów do głównych ról w filmie wybierali internauci. W plebiscycie zwyciężyli Maciej Zakościelny i Małgorzata Kożuchowska, jednak w głównych rolach zagrali Maciej Zakościelny i Anna Cieślak.[potrzebny przypis]

Treść filmu | edytuj kod

Małgosia, młoda dziewczyna z prowincji, przyjeżdża do Warszawy. Chce dostać się na studia, znaleźć pracę i spotkać „księcia z bajki”. Przed egzaminami na Akademię Sztuk Pięknych poznaje młodego Piotra. Małgosia zakochuje się w nim, również on obdarza ją uczuciem. Przez część okresu studiów, a także po nich, mieszkają ze sobą. Oboje pracują w firmie cateringowej, ale to nie jest szczyt marzeń Małgosi. Stara się o pracę w agencji reklamowej. Poznaje tam przystojnego Janka, prezesa firmy, którego uznaje za ochroniarza. O jej serce stara się też inny mężczyzna, a jego z kolei Gośka uważa za prezesa. W Janku jest też zakochana uwodzicielska Renata. Kiedy Gosia przygotowuje świetny projekt reklamy, Renata podmienia teczki z projektem.

Muzyka | edytuj kod

Muzykę skomponował Maciej Zieliński. Piosenki do filmu wybrał Robert Kozyra. Piosenkę tytułową Dlaczego nie! wykonuje Kasia Kowalska. Premiera utworu nastąpiła 16 grudnia 2006.

Na ścieżce dźwiękowej do filmu znalazły się utwory:


Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dlaczego nie!" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy