Dni naszego życia


Dni naszego życia w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dni naszego życia (ang. Days of Our Lives, w skrócie DOOL lub Days) – amerykańska opera mydlana, emitowana bez przerwy od 8 listopada 1965. Choć serial nigdy nie był emitowany w Polsce, to istnieje jego polski tytuł dzięki wątkom z serialu Przyjaciele.

Bohaterami serialu są mieszkańcy fikcyjnego miasta Salem.

Spis treści

Czołówka | edytuj kod

Czołówka serialu jest bardzo klasyczna i mimo że została poddana kilku drobnym zmianom, to jednak jej zamysł pozostał taki sam. Symbolem DOOL jest klepsydra, która od początku jego istnienia aż do dziś widnieje w czołówce. Piasek wolno spada w dół klepsydry, a lektor wypowiada niezmienione od ponad 40 lat słowa: Like sands through the hourglass, so are the days of our lives, co po polsku znaczy Jak piaski przez klepsydrę, takimi są dni naszego życia. Od początku istnienia serialu powstały trzy wersje czołówki. Aktualna wersja obowiązuje od 1993 roku i jest zrobiona za pomocą techniki komputerowej.

NBC | edytuj kod

We wrześniu 2007 serial Passions został zdjęty z anteny telewizji NBC po ośmiu latach emisji. Stacji została tylko jedna opera mydlana. Pojawiły się informacje, że NBC jako pierwsza ogólnokrajowa sieć telewizyjna zdecydowała o całkowitym zaprzestaniu emitowania oper mydlanych na swoich kanałach. Szef stacji rzekomo wyraził niechęć do kontynuowania serialu Dni naszego życia po 2009 roku. Wszystkie informacje okazały się jednak plotką, a umowa na produkcję serialu została przedłużona.

Obsada | edytuj kod

W emitowanych obecnie odcinkach występują | edytuj kod

Gościnnie występują | edytuj kod

Ciekawostki | edytuj kod

W serialu Przyjaciele wielokrotnie wspominany jest fakt, że Joey Tribbiani gra w serialu Dni naszego życia rolę doktora Drake’a Ramoreya. W Przyjaciołach pojawiła się także Alison Sweeney, rzeczywiście grająca w Dniach naszego życia[2][3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Lista odcinków na stronie nadawcy - NBC (ang.)
  2. Przyjaciele w bazie IMDb (ang.)
  3. Alison Sweeney w bazie IMDb (ang.)

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dni naszego życia" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy