Doktorze do dzieła


Doktorze do dzieła w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Doktorze do dzieła (Carry On Doctor) - brytyjska komedia filmowa z 1967 roku w reżyserii Geralda Thomasa. Jest piętnastym filmem zrealizowanym w cyklu Cała naprzód i zarazem drugim filmem serii rozgrywającym się w szpitalu (pierwszym było Siostro do dzieła).

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Podobnie jak Siostro do dzieła, film stanowi zbiór dość luźno powiązanych perypetii pacjentów i personelu jednego z oddziałów w pewnym szpitalu. Kierują nim despotyczny ordynator, dr Tinkle, i podkochująca się w nim Siostra Przełożona. Poza tym pracują tam m.in. fajtłapowaty, lecz przystojny dr Kilmore oraz zakochana w nim siostra Clarke. Mają pod opieką grupę dość kłopotliwych pacjentów, m.in. wykładowcę-szarlatana, mężczyznę przeżywającego ciążę żony znacznie bardziej niż ona sama, czy bezrobotnego symulującego chorobę, aby odpocząć od gderliwej żony. Pewnego dnia w szpitalu pojawia się seksowna pielęgniarka-praktykantka. Dr Tinkle niegdyś molestował ją pod pozorem ratującego życia leczenia, lecz teraz najchętniej zapomniałby o całej sprawie...

Obsada | edytuj kod

i inni

Produkcja | edytuj kod

Zdjęcia do filmu trwały od 11 września do 20 października 1967 roku. Sceny studyjne realizowane były w Pinewood Studios, natomiast do ujęć budynków wykorzystano obiekty w Londynie i Maidenhead.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Doktorze do dzieła" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy