Dragoș-Cristian Dinu


Dragoș-Cristian Dinu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dragoș-Cristian Dinu (ur. 22 listopada 1978) – rumuński konsultant i prawnik, w latach 2016–2017 minister ds. funduszy europejskich.

Życiorys | edytuj kod

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Bukareszteńskim, kształcił się podyplomowo w zakresie prawa międzynarodowego. Pracował jako konsultant i szkoleniowiec dla menedżerów branży publicznej, zajmował się takimi obszarami jak polityki publiczne i planowanie strategiczne. Był koordynatorem programów Banku Światowego i UNICEF-u w takich państwach, jak Rumunia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Macedonia, Kosowo i Serbia. Przez 7 lat zasiadał w radzie dyrektorów CRPE, państwowego centrum zajmującego się projektami unijnymi[1].

W maju 2016 został sekretarzem stanu w ministerstwie ds. funduszy europejskich. W październiku tegoż roku objął kierownictwo nad tym resortem w ramach rządu Daciana Cioloșa[2]. Zakończył pełnienie tej funkcji wraz z całym gabinetem w styczniu 2017. Powrócił następnie do działalności w branży konsultingowej w ramach firmy doradczej CPM[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Cine este Dragoș Cristian Dinu, numit ministru al Fondurilor Europene (rum.). europafm.ro, 27 października 2016. [dostęp 2020-12-26].
  2. Victor Lupu: Dragoş Cristian Dinu – The New Minister For European Funds (rum.). romaniajournal.ro, 27 października 2016. [dostęp 2020-12-26].
  3. About us (ang.). cpmconsulting.eu. [dostęp 2021-01-23].
Na podstawie artykułu: "Dragoș-Cristian Dinu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy