Drift Masters Grand Prix


Drift Masters Grand Prix w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Drift Masters Grand Prix – polska profesjonalna liga driftingowa organizowana od 2014 roku.

Celem Drift Masters Grand Prix jest współpraca z najlepszymi zawodnikami na świecie, propagowanie wyczynowej jazdy autem na torach i specjalnie przygotowanych obiektach, dbanie o bezpieczeństwo zarówno kibiców jak i zawodników, organizacja najlepszej ligi driftingowej w Europie oraz popularyzacja wśród kibiców driftingu jako mistrzostwa w precyzyjnym i bezpiecznym prowadzenia auta.

Spis treści

Dyscyplina | edytuj kod

Drifting to technika jazdy w kontrolowanym poślizgu, który łączy wszystkie najefektowniejsze elementy sportów samochodowych. To z jednej strony wymagająca ogromnej precyzji i skupienia rywalizacja, a z drugiej wspaniałe show dla publiczności. Drift jest obecnie najmłodszym, najbardziej widowiskowym i najdynamiczniej rozwijającym się sportem motorowym na świecie[1].

Licencje zawodników | edytuj kod

Zawodnicy ligi Drift Masters Grand Prix, jeżdżą na licencjach przyznawanych podczas Drivers Search. Wydarzenie jest organizowane zarówno dla tych, którzy walczą o szansę na start w zawodach DMGP, jak i kierowców chcących poćwiczyć pod okiem profesjonalistów oraz wykwalifikowanych instruktorów. Nad właściwym przebiegiem Drivers Search czuwa Dyrektor Zawodów Tomasz Chwastek i Dyrektor Techniczny Maciej Polody[2].

System rozgrywek DMGP | edytuj kod

Zawody składają się z dwóch etapów rozgrywek: sesji kwalifikacyjnej i sesji finałowej (Top 16). Podczas przejazdów w sesji kwalifikacyjnej zawodnicy startują pojedynczo. W czasie tych przejazdów podstawowymi kryteriami oceny dokonywanej przez zespół sędziowski są: kąt wychylenia, linia przejazdu, średnia prędkość wyznaczonego odcinka trasy. W Top 16 poza wymienionymi wyżej kryteriami oceny, oceniana jest odległość w jakiej samochody podczas przejazdu znajdują się od siebie. Na koniec każdej z rund szesnastu najlepszych zawodników otrzymuje punkty, które wliczają się do klasyfikacji generalnej[2].

Sezon 2014[3] | edytuj kod

Sezon 2015[4] | edytuj kod

Sezon 2016 | edytuj kod

Zawody w sezonie 2016 rozgrywane są w Poznaniu, Płocku, Warszawie, Rydze, Gdańsku i drugi raz w Płocku [5].

Medaliści klasyfikacji generalnych [6][7] | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Najlepsi drifterzy pod stadionem Lecha Poznań już w dniach 4-6 września, superauto24.se.pl [dostęp 2016-02-16] .
  2. a b Drift MASTERS GP, www.driftmasters.gp [dostęp 2016-02-16] .
  3. Drift MASTERS GP, www.driftmasters.gp [dostęp 2016-02-16] .
  4. Drift MASTERS GP, www.driftmasters.gp [dostęp 2016-02-16] .
  5. Drift MASTERS GP, www.driftmasters.gp [dostęp 2016-02-16] .
  6. 2018 Season, Drift Masters European Championship [dostęp 2019-07-13]  (ang.).
  7. James Deane Crowned 2020 DMEC King of Riga, Drift Masters European Championship, 15 sierpnia 2020 [dostęp 2020-08-27]  (ang.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Drift Masters Grand Prix" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy