Droga wojewódzka nr 527


Droga wojewódzka nr 527 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania DW527 w Olsztynie - ul. Grunwaldzka

Droga wojewódzka nr 527 (DW527)droga wojewódzka w województwie pomorskim oraz środkowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego o długości 104 km. Biegnie przez powiat sztumski (gmina Dzierzgoń), powiat elbląski (gminy: Rychliki i Pasłęk), powiat ostródzki (gminy: Morąg i Łukta), powiat olsztyński (gmina Jonkowo) i miasto Olsztyn.

Dopuszczalny nacisk na oś | edytuj kod

Droga wojewódzka nr 527 objęta jest ograniczeniami dopuszczalnego nacisku pojedynczej osi:

Miejscowości leżące przy trasie DW527 | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 21 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu dróg krajowych oraz dróg wojewódzkich, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 10 t, oraz wykazu dróg krajowych, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 8 t (Dz.U. z 2017 r. nr 0, poz. 878)
  2. Art. 41. 1. Po drogach publicznych dopuszcza się ruch pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 t, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3. 2. Minister właściwy do spraw transportu ustala, w drodze rozporządzenia, wykaz: 1) dróg krajowych oraz dróg wojewódzkich, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 10 t, 2) dróg krajowych, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 8 t – mając na uwadze potrzebę ochrony dróg oraz zapewnienia ruchu tranzytowego.
    3. Drogi wojewódzkie inne niż drogi określone na podstawie ust. 2 pkt 1, drogi powiatowe oraz drogi gminne stanowią sieć dróg, po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 8 t.

    Ustawa o drogach publicznych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1140)
Na podstawie artykułu: "Droga wojewódzka nr 527" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy