Drugie spojrzenie na planetę Ksi


Drugie spojrzenie na planetę Ksi w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Drugie spojrzenie na planetę Ksi – ostatnia, niedokończona powieść Janusza Zajdla, będąca kontynuacją utworu Cała prawda o planecie Ksi. We wrześniu 2014 ukazała się wersja powieści ukończona przez Marcina Kowalczyka.

Utwór należy do nurtu fantastyki socjologiczno-politycznej. Opowiada głównie o terroryzmie w kosmosie, jak również porusza tak typowy dla Zajdla temat utopijnych i nie tylko ustrojów politycznych.

Spis treści

Historia publikacji | edytuj kod

Napisane przez Zajdla fragmenty i konspekt powieści były też publikowane w zbiorach List pożegnalny i Residuum. Ze względu na to, iż za życia autora powstała bardzo mała część powieści (trzy rozdziały), została ona także wydana razem ze wznowieniem poprzedniej części, pod tytułem Cała prawda o planecie Ksi. Drugie spojrzenie na planetę Ksi.

W roku 2011 Jadwiga Zajdel oraz Joanna Zajdel-Przybył wraz z wydawnictwem superNOWA ogłosiły konkurs na kontynuację powieści, którego zwycięzcą został Marcin Kowalczyk. Książka swoją premierę miała na Polconie 2014[1].

Opis fabuły | edytuj kod

Doświadczony komandor żeglugi międzygalaktycznej o pseudonimie Sloth wraca na Ziemię po wykonaniu misji zwiadowczej na planecie Ksi (misja ta jest tematem powieści Cała prawda o planecie Ksi), na którą wiele lat temu wysłano 4000 ludzi w celu zasiedlenia planety. Wiele wskazuje na to, że zastana sytuacja na Ksi jest sprawką zorganizowanej szajki terrorystów. Komandor musi podjąć kroki, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i ratunkowej wyprawie na zasiedloną planetę.

Przypisy | edytuj kod

  1. Oficjalna strona Śląskiego Klubu Fantastyki – Aktualności. Śląski Klub Fantastyki. [dostęp 2014-08-06].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Drugie spojrzenie na planetę Ksi" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy