Dungeons & Dragons Miniatures Game


Dungeons & Dragons Miniatures Game w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dungeons and Dragons miniatures (DDM) – to możliwa do zbierania miniatur gra bitewna składająca się z pomalowanych, plastikowych figurek, opartych na grze fabularnej Dungeons & Dragons. Wypuszczony we wrześniu 2003 przez Wizards of the Coast, które jest w posiadaniu Hasbro.

Seria D&DM składa się z bosterów, które są wypuszczone około co cztery miesiące. Gra się w nią na siatce kwadratów, w skali 1:60

Figurki podzielone są na „rare” rzadkie, „uncommon” nieczęste i „common” częste. Ta rzadkość określa stopień trafień otrzymywania każdej figurki.

Niepodobne Dungeons and Dragons, które jak większość gier z podziałem na role mają graczy grających pojedynczo, Dungeons and Dragons miniatures to gra bitewna, w którym dwaj przeciwnicy wkładają na plansze swoje armie stworzeń przeciw sobie nawzajem. Gra przeszła kilka modyfikacji. W lutym 2008 gra została uaktualniona by utrzymać ciągłość z czwartą wersją gry fabularnej. Na oficjalnej stronie zaczęto aktualizować karty z starych bosterów do nowej edycji.

Na podstawie artykułu: "Dungeons & Dragons Miniatures Game" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy