Dynasty Recordings


Dynasty Recordings w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dynasty – stowarzyszenie założonym w 1999 przez 3 fińskie zespoły: The Rasmus, Killer i Kwan. Grupa Killer rozpadła się przez co nie jest już członkiem Dynasty.

Spis treści

Dynasty | edytuj kod

Nazwa Dynasty powstała od przyjaźni łączącej te 3 grupy. Wielu członków z zespołów nosi tatuaże z logo Dynasty, mają je na paskach od gitar itd. Zespoły często wspomagały się muzycznie. Aki Hakala z The Rasmus grywał w Killer oraz Kwan; pojawił się także w teledysku Kwanu Padam. Killer był reprodukowany oraz zarządzany przez Lauriego Ylönena i Pauliego Rantasalmiego z The Rasmus. Lauri zaśpiewał razem z Mariko i Tidjanem z Kwanu i Siiri z Killera piosenkę „Chillin' at the Grotto” oraz tylko z Siiri 'All i want'.

Killer odszedł na początku 2005, w Dynasty zostali tylko The Rasmus i Kwan. Tego samego roku, Ylönen i Rantasalmi założyli wytwórnię płytową w Helsinkach. Wytwórnia nazywała się Dynasty Recordings. Rok później,dwa zespoły grające rocka alternatywnego Von Hertzen Brothers i Happiness podpisały kontrakt z Dynasty Recordings.

Dynasty Recordings | edytuj kod

Dynasty Recordings jest małą wytwórnią rekrutującą fińskich wykonawców. Jej właścicielami są:

Zrzeszeni wykonawcy | edytuj kod

Aktualni wykonawcy | edytuj kod

Byli wykonawcy | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dynasty Recordings" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy