Dyskusja:Alfa i Omega


Dyskusja:Alfa i Omega w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alfa i Szoedytuj kod

Pełny globalny alfabet ogólnogrecki jest następujący:

Źródło: http://www.unicode.org/Public/UCA/latest/allkeys.txt

Zaczyna się od Alfy, a kończy na Szo. Oznacza to, że Omega wtedy nie jest końcową literą, ponieważ po Omedze następuje jeszcze Sampi i Szo. Ze względu na ten fakt, w tym przypadku Bóg jest nie tylko lokalną jońską Alfą i Omegą, ponieważ On jest także Kimś więcej - globalną ogólnogrecką Alfą i Szo. Ten fakt powinien być przyjęty przez wszystkich Chrześcijan używających globalnego alfabetu greckiego, ponieważ w tym przypadku mogą oni pomniejszać Boga przez wykluczenie Go z pełnego zakresu globalnego alfabetu greckiego - Jończyków usprawiedliwiała niewiedza, a Jezus się jedynie dostosował do ich niższego poziomu wiedzy, nazywając Siebie lokalnym jońskim Początkiem i Końcem. Jedyna nie używana przez Greków, ale używana przez Baktrów stosujących alfabet grecki litera Szo jest za Sampi. PC 16:35, 28 lip 2007 (CEST)

W grece klasycznej, w której pisali ewangeliści, nie ma sampi ani sho. Myślę, że oni nawet o tych literach nie słyszeli. Omega jest ostatnią literą klasycznego alfabetu greckiego. Nolik 17:52, 3 sie 2007 (CEST) Tutaj, w sekcji Nazwa własna napisałem, że ogólnogrecki alfabet jest też jedynym możliwym alfabetem praindoeuropejskim w pełni opisanym jako taki tutaj, ale z praindoeuropejskimi nazwami liter, także wraz z samym językiem praindoeuropejskim, bo Grecy jako pierwsi uwzględnili samogłoski, a wcześniej były jedynie pisma bardziej abstrakcyjne, niezdolne do pełnego przechowania fonetyki. PC (dyskusja) 21:21, 8 cze 2008 (CEST) Bóg Miłość naraz występuje jako: kamyczek węgielny, klasyczna biblijna Alfa i Omega - 24 litery ΑΒΓΔΕΖΗΘΙΚΛΜΝΞΟΠΡΣΤΥΦΧΨΩ łańcuch górski węgielny, przez wyższość łańcucha górskiego węgielnego nad kamyczkiem węgielnym, maksymalna archaiczna Alfa i Szo - 32 litery Α Β Γ Δ Ε ϜͶ Ϛ Ζ Ͱ Η Θ Ι Ϳ Κ Λ Μ Ν Ξ Ο Π Ϻ ϘϞ Ρ Σ Τ Υ Φ Χ Ψ Ω ͲϠ Ϸ Maria Valtorta - Koniec Czasów Wasz Bóg będzie dokonywać najróżniejszych cudów, aby przyciągnąć do Siebie jak najwięcej żyjących. Ja bowiem jestem Bogiem Miłosierdzia, Przebaczenia i Miłości tak nieskończonej, że jakkolwiek byście ją badali i próbowali pojąć, nie będziecie mogli jej zrozumieć. To, co wy uważacie za nieskończoność mojej miłości do was, jest jak maleńki kamyczek na brzegu strumyka przy całym łańcuchu górskim, którego podstawy rozdzielają kontynenty, a którego szczyty gubią się w chmurach. "Jam jest Alfa i Omega". Ogarniam wszystko, co istnieje. Tylko sprzeciw woli człowieka, która stawia go pod pieczęcią Bestii, przeszkadza mojemu działaniu. Ja bowiem stworzyłem was jako istoty wolne i nie zniewalam waszej wolności. Jeżeli wasza wola jest z ciała i krwi - czyli z szatana — to moja Wola nie może działać, albowiem moja Wola jest Duchem i wpływa na waszego ducha, duch jednak umiera tam, gdzie panuje materia. Biblia Tysiąclecia - Jezus Chrystus - Kamień Węgielny (19) A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. (21) W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, (22) w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha. (List do Efezjan 2:19-22, Biblia Tysiąclecia) Biblia Tysiąclecia - Jezus Chrystus - Alfa i Omega Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący. (Apokalipsa św. Jana 1:8, Biblia Tysiąclecia) 79.191.250.216 (dyskusja) 19:23, 16 maj 2009 (CEST) Alfa może być rozumiana jako obrócony Alef Szo może być rozumiane jako obrócona Omega Zatem Alef-Omega ~ Alfa-Szo 96.44.133.29 (dyskusja) 21:20, 12 paź 2010 (CEST)

Duże literyedytuj kod

zastosowałem na podstawie Słownik biblijny, Hugolin Langkammer, Katowice 1984 Sagi2007 (dyskusja) 12:58, 3 maj 2009 (CEST)

A co to za słownik? Ja dałem małe na podst. KUL-owskiej Encyklopedii katolickiej, która w zasadzie jest bardzo poważnym źródłem. Wprawdzie w tysiąclatce jest dużymi, ale może to zależy od kontekstu. Laforgue (niam) 17:09, 3 maj 2009 (CEST) wydaje się właściwe zastosowanie dużych, przynajmniej w sekcji ".. w Bibli" Sagi2007 (dyskusja) 17:17, 3 maj 2009 (CEST)

Szablonyedytuj kod

wstawiłem /fakt/ Sagi2007 (dyskusja) 17:16, 3 maj 2009 (CEST)

W ogóle nawet nie zauważyłem, że nie wstawiłem tego źródła, sorry. Niemniej myślę o ścignięciu tych faktów: mamy jk byk npisane, że "wykluczyć należy wpły Talmudu, ponieważ symbolika pierszej i ostatniej litery alfabetu hebr. (alew i taw) pjawiła się dopiero w III i IV w." - to samo do drugiego Twojeg faktu. Źródła, na które powołuje się EK, byyby dla nas prawdopodobnie mocno niedostępne, t są zagraniczne artykuły z czasopism, ktrych przewaażnie u nas nie ma (wiem, bo nie raz takich czasopism szuałe w BUWie). W tej sytuacji wydaje mi się, że bibliografia zwyczajnie całkowicie wystarcza. Laforgue (niam) 17:35, 3 maj 2009 (CEST) jeśli masz w żródle, ściagaj szablony, jak możesz dodaj ref Sagi2007 (dyskusja) 17:37, 3 maj 2009 (CEST) Ok, to ściągnę. Refów nie ma specjalnie po co dawać, bo to wszystko jest na jednej stronie. Co innego, gdyby chciało się ten artykuł napisać bardziej profesjonalnie, korzystając właśnie z artykułów naukowych: na razie to jest tylko w miarę porządny szkic. Laforgue (niam) 21:59, 3 maj 2009 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Alfa i Omega" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy