Dyskusja:Awatar (rzeczywistość wirtualna)


Dyskusja:Awatar (rzeczywistość wirtualna) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wypowiedź pokręcona jak 150. :|

Potwierdzam przedmówcę, nic się nie da z tego zrozumieć. Mnie jak już co aVatar (przez V) kojarzy się z avatarami na forum.

Co to za bzdury, tak się nawet nie pisze (przez w), ja rozumiem że mój art był może średni i wręcz czekałem aż ktoś go poprawi stylistycznie ale tego nawet nie da się czytać:/ Najlepiej to konkretnie przerobić albo odłączyć z powrotem mój art od tego.BladeKiller 19:33, 18 lut 2006 (CET)


Z całym szacunkiem, ale to z czym Tobie kojarzy się avatar, a czym avatar jest i jaka jest geneza słowa to dwa odrębne bieguny. Obecna forma jest prawidłowa. Nie należy nic zmieniać. A avatar to nie tylko obrazek 80x80pikseli umieszczany na forum... Potocznie jest to obrazek z forum, naukowo nie. Co do użycia "W" zamiast "V" to pamiętajmy o ustawie o ochronie języka polskiego. Można spolszczyć słowo AVATAR i zapisać go jako AWATAR. Prozaiczny 01:15, 1 lut 2007 (CET)

Coś z tym spamem trzeba zrobić... Robot wykrywa linki, które spamem nie są Prozaiczny 00:38, 16 mar 2007 (CET)


Wkurza mnie to słowo. W ogóle nie rozumiem, czemu niby w "świecie wirtualnym" moje wypociny miałyby być dziełem nie moim, tylko "mojego awatara", jakiejś tam "reprezentacji" mojej osoby. Jaka tam reprezentacja?!? Jeśli nie podpiszę się imieniem i nazwiskiem, tylko "misio150", to już mówimy o jakiejś reprezentacji? A jeśli podpisuję się imieniem i nazwiskiem, oraz mam ustawione własne zdjęcie, to co wtedy? Też słowo "awatar" może być tu użyte? A dziennikarz, jak nie podpisze się Janko Walski, tylko JK, to też używa "awatara"?
A w ogóle, to czemu właśnie "awatar", a nie "emblemat"? Tylko dlatego, że awatar można napisać przez "v", a "v" jest "trendi"? Jeszcze ten obrazek w artykule... "awatar bitmapowy (anime)". Przeraża mnie dominacja różnych pokemonów ustawianych jako obrazek na forum, ale to inny temat. A może by rozgraniczyć w haśle te całe "wcielenia", które pochodzą wprost z gier, od właśnie zwykłego "emblematu" używanego na forach i modnie nazywanego "avatarem", a niemającego nic wspólnego z "wcielaniem się" w cokolwiek?

  • Twórczość własna. Chyba nie myślisz, że na podstawie twoich własnych dociekań zmienimy nazwę artykułu, bo tobie się nie podoba wydźwięk nazwy? FJ_1 @%^! 18:57, 11 wrz 2011 (CEST)

Zgadza się. Co nie zmienia tego, że dla mnie jest to potworne. Szczególnie początek: "Awatar (także avatar) – reprezentacja uczestników światów wirtualnych". Jakich światów? Czy każde forum, to jakiś "wirtualny świat"? A w ogóle, to czym różni się (w odniesieniu np. do forum), awatar od... loginu, pseudonimu albo "nicka"?

  • Jeżeli znajdziesz rzetelne źródła przydatne przy opracowaniu nowej wersji artykułu, to możesz śmiało zmieniać. Sir Lothar (dyskusja) 13:10, 19 wrz 2011 (CEST)

definicjaedytuj kod

zgadzam się, definicja jest pokręcona

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Awatar (rzeczywistość wirtualna)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy