Dyskusja:Chipsy


Dyskusja:Chipsy w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
  • Chipsy należy robić z kartofli nie starszych niż dwudniowe. - co to znaczy? Dwudniowe - dwa dni od wykopania, obrania, czy coś jeszcze innego? Tilia 17:44, 25 lip 2006 (CEST)
    • Powtórzyłem, co mówili na Discovery w programie Jak to jest zrobione Najprawdopodobniej od wykopania, bo obiera się w fabryce. --Starscream 17:48, 25 lip 2006 (CEST)
Najprawdopodobniej, ale nie na pewno. Z tego powodu zimą nie robiliby chipsów, w co nie chce mi się wierzyć. Tilia 17:58, 25 lip 2006 (CEST) Co prawda, nie znam się na tym, ale myślę, że zimą sprzedają to co wyprodukowali w porze cieplejszej. Chipsy są suche więc wolno się psują. A dostawców kartofli mogą mieć z krajów cieplejszych. --Starscream 21:04, 25 lip 2006 (CEST) Jedno nieszczesne zdanie i przez to ma wisiec do weryfikacji? Wywalilem te zdanie jak i szablon. Herr Kriss 17:45, 21 paź 2006 (CEST) Fabryka Lorenz Bahlsen w Stanowicach na magazyny na setki ton ziemniaków. Przechowują je się w temp. 7 st.C, skup trwa od początku sezonu ziemniaczanego (sierpień-lipiec) do późnej jesieni. Więc raczej twierdzenie o konieczności użycia dwudniowych ziemniaków należy między bajki...

chrupki wedug mojej wiedzy jest to "zrumieniona smietana" aż do powstania gródek która słóży do namaszczenia pierogów, kopytek. w innych regionach polski zamiast chrupek używa się skwarki. Bardzo bym prosił o dodanie tej informacji

ps osoba z mojej rodziny która przyniosała do domu ten przepis wywodzi się z kieleckiego. pss zapomniałem dodać że osoba która umiała wykonać tę potrawę już niejest w stawie przekazać mi tej dziedzy jak to się dokładnie robiło. Był bym bardzo wdzięczny jak by znalazła się osoba która umieści takowy przepis pod artykułem "chrupki"

Przydałoby sie coś wspomnieć o szkodliwości chipsów. Ktoś się podejmie?

CHRUPKI I CHIPSY TO NIE TO SAMO. Ktoś mógłby to poprawić =O

CHRUPKI TO NIE CHIPSY, j.w. !!!

Chrupki są produkowane w procesie ekstruzji z kaszki kukurydzianej a chipsy robione są z ziemniaków.

Matko...edytuj kod

Cały teń dział "Przygotowanie" jest bezczelnie zerżnięty z programu "Jak to jest zrobione" na stacji Discovery. Nie zwracjaąc już na to uwagi, kłania się styl pisania -- niepotrzebne zdania typu "Jest to ostatni krok przed pakowaniem." Poza tym czuję, e... niedoskonałość bijącą od tego tekstu. nie wiem jednak, co z nim zrobić, usunięcię wydaje mi się najlepszym wyjściem (komuś się to przyda?).

 "Po umyciu wysypuje się je na obieraczkę (..)" - tylko co się wysypuje? Chipsy? 8O Ja się zgadzam z tym, żeby wywalić to przygotowywanie i ewentualnie poczekać, aż napisze to ktoś, kto pracuje w fabryce chipsów, a nie siedzi od rana do wieczora przy DCh :P --Ru (dyskusja) 10:56, 27 sty 2008 (CET) 

O co chodzi...?edytuj kod

Ciągle dodaję info o chrupkach, a ktoś to usuwa. Dlaczego?

A spojrzyj kolego na tytul tego artykulu. Widzisz tam moze haslo 'chrupki'? Teraz spojrzyj na akapit lub dwa wyzej - ktos zzyma sie ze CHRUPKI TO NIE CHIPSY!. Mam tlumaczyc dalej? Ktorego fragmentu nie zrozumiales? Filip (dyskusja) 13:38, 20 sty 2009 (CET) Prosimy autorów komentarzy o podpis! (~~~ - sam podpis; ~~~~ - podpis i data)

Bibliografiaedytuj kod

Ktoś wie gdzie ją wcięło? Milordi (dyskusja) 01:14, 16 lut 2008 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Chipsy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy