Dyskusja:Curling


Dyskusja:Curling w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Naprawdę bardzo słaby ten wpis. Mnóstwo błędów i niedokładności. Będę miał chwilkę to postaram się poprawić, bo to aż wstyd :-(

Czy ten ktoś kto pisał na temat Igrzysk Olimpijskich zna historię curlingu? Trzeba będzie to wszystko poprawić i zapewne zejdzie się przy tym dużo czasu. Allgau 14:44, 6 mar 2006 (CET)

Spis treści

nowa wersjaedytuj kod

Dorzucilam tlumaczenie wersji angielskiej, ale juz dostaje oczoplasu i nie widze bledow (ortograficznych, skladniowych itd.), wiec bylabym wdzieczna za poprawki ;)

A ja już byłem w połowie tłumaczenia tego i traf chciał, że ktoś mnie ubiegł ;) Allgau 20:29, 19 kwi 2006 (CEST)

  • Wypadałoby to jeszcze dokładnie przeczytać - mam wrażenie, że niektóre informacje powtarzane są co najmniej trzykrotnie (np. fakt, że skip nie musi rzucać ostatni). Pozdr --A. 12:31, 20 kwi 2006 (CEST)

2 redakcjaedytuj kod

Tak tlumaczylam z oryginalnego. Tam niektore rzeczy sa przepisane nawet 4 razy. Ale jak znajde chwile czasu, to moge przeredagowac.

cloudi

definicjaedytuj kod

Szkoda, że w głównej definicji (na początku artykułu) nie wspomniano o najbardziej charakterystycznym elemencie, czyli o szczotkowaniu. Janek37 (dyskusja) 09:48, 16 gru 2009 (CET)

Trudno się z tym zgodzić. Charakterystyczne elementy to kamienie i dom, w którym należy je umieścić. Curling bez szczotkowania, choć zdarza się rzadko, pozostaje curlingiem. To tak, jakby uznać, że fundamentalnym elementem piłki nożnej jest uderzenie fałszem - a to tylko technika.

31.0.123.175 (dyskusja) 19:54, 5 kwi 2021 (CEST)

Językedytuj kod

Fraza o hakach: znajdują się po obu stronach linii środkowej, ale w odległości nie większej niż trzy cale (7,6 cm), dzielącej tę linię od wewnętrznej krawędzi belki jest całkowicie niezrozumiała i wymaga napisania na nowo.

31.0.123.175 (dyskusja) 19:50, 5 kwi 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Curling" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy