Dyskusja:Góry Sowie


Dyskusja:Góry Sowie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Góry Sowieedytuj kod

najwyższe szczytyedytuj kod

Jeżeli chodzi o najwyższe wzniesienia to watało dodać: Włodarz - 811, Kozia równia- 930, Kokotna Łąka- 802,Grabina -943, Żmij -887,Popielak -856,Osówka -716,Moszna- 771, Soboń -716,Młyńsko - 778. A propo Gontowa-723 to już Wzgórza Wyrębińskie.

najwyższe przełęczeedytuj kod

to jeszcz są przełęcze: Przełęcz pod Gołębią -785,Przełęcz pod Szeroką -785,Wygancicka polana (przełęcz)- 780,Bielawska polana (przełęcz)- 803,Przełęcz rozdroże pod Moszną- 741,Przełęcz Marcowa -712

schroniskaedytuj kod

jest takie schronisko "Sowa Eulenbaude" między schroniskiem Orzeł a W.Sową na czerwonym szlaku od przeł Sokolej byłem tam tydzień temu.Jest też jakieś schronisko w Zagórzu ale tego jezscze nie sprawdzałem.

Jest już artykuł o tym schronisku VindicatoR ۞ 23:12, 25 sty 2006 (CET)

MC: "Sowa Eulenbaude" ma status gospodarstwa agroturystycznego i nie mozna tu mowic o schronisku, niewątpliwie to ważny punkt w tradycji turystycznej w Górach Sowich

zobacz teżedytuj kod

warto dodać: Kamień trzech granic,Bukową kalenicę,Osówkę,Forty w Srebrnej Górze, Sztolnie dawnej kpalni srebra,Kopacką studzienkę ,Zamek Grodno, pozdrawiam - "===MIT==="

Jeżeli uważasz, że czegoś brakuje - dodaj to. Nic nie zepsujesz, najwyżej przywróci się poprzednią wersję. VindicatoR ۞ 23:12, 25 sty 2006 (CET)

Grafika: widok z Zygmuntówki to widok na Bukową chatę i południowy zbocze Grabiny to wyższe a niższe t zbocze G. Koziołki zobacz pod adres:www.kazik.com.pl/chata - "mit"

linki zewnętrzneedytuj kod

Poziom artykułuedytuj kod

Zaglądnąłem tutaj i co widzę:

  • chaos w nagłówkach, brak logicznego układu,
  • bardzo niefachowo napisane części przyrodnicze, liczne błędy merytoryczne, (np. po co pisać że wystepują osy, myszy - one występują praktycznie wszędzie, nieodróżnianie pojęć kwiat, roślina i trawy)
  • sporo błędnych linków, niektóre prowadzą do innych znaczeń pojęć,
  • mam podejrzenie w niektórych akapitach/częściach co do naruszenia praw autorskich, ale muszę pogrzebać w książkach żeby mieć pewność,
  • niektóre części (np. Pod ochroną) napisane są na tak wysokim poziomie abstrakcji że można by je wkleić do każdego artykułu o regionie - żadnych konkretów, same frazesy
Wniosek: zastanawiam się czy nie wstawić szablonu doPracowania

Z drugiej strony artykuł zawiera jednak sporo informacji i warto go dopracować. Zapraszam edytujących strony sudeckie do poprawy i uzupełnień. Ze swojej strony poprawię nieco w wolnej chwili część przyrodniczą --Michau 10:21, 20 maja 2006 (CEST)

Geologiaedytuj kod

Cała geologia do napisania od nowa, a przynajmniej wyrzucenia największych błędów - napisane wg b. starych i nieaktualnych źródeł, źródła zresztą są niepodane. --Piotr967 podyskutujmy 11:17, 25 mar 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Góry Sowie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy