Dyskusja:Kazimierz Deyna


Dyskusja:Kazimierz Deyna w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

czerwona kartkaedytuj kod

Pamiętam jak słuchałem wiadomości sportowe , spiker mówił ,że sędzia najpierw pokazał Kazimierzowi Deynie żółtą kartkę , ten ją wyrwał sędziemu i wtedy sędzia pokazał czerwoną. Jest w artykule mowa o pseudonimie Kaka. Obecnie taki pseudonim ma piłkarz brazylijski Leite, więc pewno darzy szacunkiem Kazimierza Deynę. --Rafał Jakub Antoni Witowski (dyskusja) 17:09, 5 mar 2018 (CET)

inneedytuj kod

Widzę tu pewną niespójność co do liczby meczów i strzelonych bramek w barwach Manchesteru City. W artykule jest napisane meczów 38 i bramek 12 a ramce obok artykułu meczów:41 bramek:13 Maciek _______________________

mam fotke domu Deyny z San Diego jak potrzebne prosze o kontakt

radoli@onet.eu

A gdzie jest adnotacja - "Zasłużony dla Warszawy, przecież Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska–Grupińska wystąpiła z inicjatywą wyróżnienia Kazimierza Deyny odznaczeniem "Zasłużony dla Warszawy" i 31 maja 2012 Kapituła przyznała pośmiertnie Kazimierzowi Deynie to wyróżnienie, a podczas uroczystości odsłonięcia pomnika odebrała je Mariola Deyna."

Widzę że pseudo znawców dalej przybywa w temacie i tylko doklejają linki z innych portali a takiej rzeczy nie potrafią dodać do hasła.

Kariera wojskowaedytuj kod

Mamy w tekście następujący passus:

Kazimierz Deyna służył w wojsku do października 1968 jako porucznik w Ludowym Wojsku Polskim. Został mianowany na stopień bosmanmata po ukończeniu służby w wojsku. Po mistrzostwach świata w 1974 Deyna został awansowany na stopień podporucznika (awans na porucznika otrzymał w roku 1974 w nagrodę na zajęcie III miejsca na Mundialu).

Bez urazy, ale jakoś nie mogę się w tym doszukać sensu. A sam nie poprawiam, bo nie mam dostępu do źródeł. Stansas (dyskusja) 21:44, 15 kwi 2014 (CEST)

Liczba meczów w kadrzeedytuj kod

(przeklejone z innej dyksuji, ale widzę, że i tu się przyda) Kazimierz Deyna rozegrał 102 mecze w reprezentacji narodowej, a kilka z nich nie jest obecnie przez statystyków uznawane za oficjalne. Stąd liczba 97. Obecnie podawanie liczby 102 występy jest błędem rzeczowym. Na tej samej zasadzie G. Lato miał 104 występy, obecnie zalicza się tylko 100 (porównać jego biogram), dotyczy to również innych wybitnych reprezentantów. Dowody:

Bocianski 10:21, 2 sie 2006 (CEST)

Proszę o poprawienie,tzn. przeniesienie infoboxu o IO,bo przysłania to wyniki meczów.Z góry dziękuję 17:04, 13 maj 2007 (CEST)

Dlaczego wymienione sa tylko 34 mecze Deyny w reprezentacji? Vertigo12 10:24, 6 cze 2007 (CEST)

Nieobiektywność i nieprawdaedytuj kod

Ktoś tu napisał, że Deyna strzelił najpiękniejszą bramkę w historii polskiego futbolu i że przy rzutach karnych pomylił się tylko raz. No co to oznacza? Kto pozwala na umieszczanie takich informacji? Ja także uwielbiam tego piłkarza i uważam za jednego z najlepszych, ale to nie oznacza, że można takie rzeczy wypisywać.

Kołku ciosanyBez ataków osobistych proszę A. Bronikowski zostaw wiadomość 18:47, 23 sie 2011 (CEST) tak wlasnie jest, w srodowisku specjalistow i roznych osob znajacych kompletna historie polskiej kopanej ta bramka jest za taka uwazana, zreszta za jedna z najpiekniejszych w historii mistrzostw swiata

Brak dłuższej charakterystykiedytuj kod

Oczywiście do autora artykułu mam pełen szacunek i nie chcę wyjść na mądralę, bo łatwo się mówi, ale w tym tekście brakuje mi jakiegoś dłuższego opisu o, bądź co bądź, jednym z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Przeglądam artykuły chociażby o jego kolegach z pamiętnej reprezentacji z 1974, a tam takowe opisy się znajdują. Trochę za dużo statystyk, a mało tekstów o okresach z młodości, reprezentacji, o śmierci. Brakuje tego, co jest w innych artykułach. Mam nadzieję, że wiadomo, o co mi chodzi. 83.22.99.42 (dyskusja) 15:04, 8 cze 2009 (CEST)

co to znaczy?edytuj kod

Umarł w 1989, a występował w filmie w 2003?

A co tez by to miało znaczyć? Normalnie. Film dokumentalny. Z wykorzystaniem materiałów archiwalnych (osiągnięć z boiska) oraz z wykorzystaniem fragmentów wcześniej nie publikowanych filmów amatorskich. --WTM (dyskusja) 16:51, 16 sie 2010 (CEST)

Kult Kazimierza Deynyedytuj kod

Sądzę, że należało by wspomnieć o "deynowcach" - kulcie Kazimierza Deyny jaki narodził się wśród kibiców Legii Warszawa

Ze zgłoś błądedytuj kod

na trzy nieoficjalne mecze z 1972 (patrz tabela) w porównaniu z tabelą "Lista meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej (1921–2000)" pozycje 244, 245, N23 - tylko jeden okazuje się nieoficjalnym. W dodatku w jednej z tabel jeden z tych meczy określony jest jako mecz z Hiszpanią am. i mecz towarzyski a nie eliminacje IO. Zgłosił: ALIEN 212.244.241.20 (dyskusja) 13:33, 8 wrz 2010 (CEST)

Statystykiedytuj kod

W statystykach i odznaczeniach jest, liga NASL jeden sezon grała w hali, ok 20 meczy wtedy Deyna rozegrał. Druga sprawa mecze w lidze MISL jest ich ok 200 srednio 50 na sezon. W statystykach City tez jest blad w kilku spotkanich Deyna wszedl z lawki jest to nigdzie prktycznie nie odnotowane, tych spotkan bedzie ok 45.

Odznaczenia Deyna otrzymal dwa ordery.

W niedlugim czasie pelne i sprawdzone statystyki beda do pobrania na www.kazimierzdeyna.pl , www.deyna.info zostanie wylaczona

Medaledytuj kod

Na jakiej podstawie ktoś dokonuje zmian w kwestii medalu z Mistrzostw Świata, Polacy zajęli 3 miejsce które było zaliczane jako medal brązowy ??

W 1974 za trzecie miejsce przyznano srebrne medale. Markiel Odpisz 22:57, 4 lis 2011 (CET) W 1974 brązowy medal przywiozła drużyna, która zajęła czwarte miejsce. Polacy zajęli trzecie, nagradzane srebrem. --WTM (dyskusja) 23:52, 4 lis 2011 (CET)

Próżnośćedytuj kod

Artykuł aż skrzy się od wyrażeń próżnych i zwodniczych. Czy o jednym z najlepszych polskich piłkarzy nie można pisać obiektywnie? --Le5zek (dyskusja) 22:53, 4 lis 2011 (CET)

Dokładnie. "Tragiczny koniec" i "Ostatnia droga" to jakieś opowiadanie. Dla mnie jest to wyssane z palca, bo nie było mnie przy tym, a żadne źródła nie są podane. Ponadto, każda śmierć jest na swój sposób tragiczna, ale czy koniecznie trzeba to uwydatniać?

Pasy czy pasmaedytuj kod

W tekście jest napisane "Na sześciopasmowej autostradzie I-15 [...]". Nie ma czegoś takiego jak autostrada sześciopasmowa, na autostradzie są pasy ruchu a nie pasma (zresztą jak na każdej innej drodze), wiec jeżeli już to "na autostradzie sześciopasowej". Może szczegół, ale jednak.

  • Wg słownika języka polskiego powinno mówić się o drodze, że jest x-pasmowa (patrz tutaj i tutaj), a nie x-pasowa. Ziomal (dyskusja) 13:41, 23 lut 2012 (CET)

Błędy w opisie wypadkuedytuj kod

"Zginął w nocy 1 września 1989 roku w wypadku samochodowym na sześciopasmowej autostradzie I-15, na północ od Miramar Road. Podczas powrotu do domu (9949 Maya Linda)"

Widzę że ktoś tutaj usilnie trzyma się wersji, która jest w ksiązce Stefana Szczepłka. A odnosnie wypadku jest tam kilka niescislosci. Stało się to na południe od drogi Carroll Canyon, jeśli już :)

Sędzia śledczy Charles Kelley zidentyfikował zwłoki jako czterdziesto-jedno letniego byłego gracza Kazimierza (Kaz) Deynę zamieszkałego pod numerem 9900 na ulicy Maya Linda w Mira Mesa.

Po za tym do dziś nie jest ustalone do końca czy napewno wracał do domu, to już są tylko domysły autora.

Mam propozycję nie trzymać się kurczowo jednej ksiązki, i poczytać troche tez prasę w San Diego Union z tamtego okresu.

Jeśli uważasz, że artykuł w Wikipedii wymaga zmian, poprawek lub rozbudowy – kliknij przycisk Edytuj u góry strony. Każdy może wprowadzać zmiany, nawet nie trzeba w tym celu zakładać konta! Należy tylko pamiętać o podaniu źródeł. W Wikipedii trzymamy się zasady „śmiałego edytowania”, więc nie obawiaj się, że popełnisz błędy. Zajrzyj na stronę dotyczącą tworzenia artykułów lub poeksperymentuj na stronach testowych. -- Alan ffm (dyskusja) 18:11, 12 lip 2012 (CEST) Proszę też pamiętać o WP:WER. Jeżeli są nieścisłości to trzeba podać konkretne weryfikowalne źródła. Gdarin dyskusja 21:05, 12 lip 2012 (CEST)

Z Wikipedia:Warsztat PANDAedytuj kod

Artykuł był w warsztacie PopArt. W artykule należy tylko sprawdzić, czy nie ma jakiś pominiętych niedociągnięć. Ananas96 Dyskusja 10:03, 7 lip 2012 (CEST)

  1. Gdarin dyskusja 10:14, 7 lip 2012 (CEST) znalazłem następujące braki:
    1. w jakich latach był kapitanem reprezentacji? Zrobione Ananas96 Dyskusja 13:38, 11 lip 2012 (CEST)
    2. informacje o stopniach wojskowych bardzo rozproszone po całym artykule, lepiej opisać je w jednej sekcji, skąd wiadomo, że służył do października 1968? Zrobione (dr. uwaga - było źródło, które informowało, że służył czynnie do października 1968 roku) Ananas96 Dyskusja 13:40, 7 lip 2012 (CEST)
    3. życie rodzinne - brak sekcji, pojawia się wzmianka o żonie Marioli, ale kiedy wzięli ślub, czy mieli dzieci? Zrobione Ananas96 Dyskusja 13:18, 7 lip 2012 (CEST)
W jednym z ostatnich Newsweeków był długi artykuł na jego temat, zwłaszcza o życiu rodzinnym, polecam zajrzeć: http://sport.newsweek.pl/deyna--pilka-i-kobiety,93134,1,1.htmlTremendo (dyskusja) 09:30, 11 lip 2012 (CEST) To nie jest dobre źródło do wykorzystania w artykule encyklopedycznym. Gdarin dyskusja 10:14, 11 lip 2012 (CEST)

Błędy w opisieedytuj kod

1. brak informacji "Zasłużony dla Warszawy". 31 maja 2012 Kapituła przyznała pośmiertnie Kazimierzowi Deynie to wyróżnienie. 2. skąd wzięła się informacja że w czasie wypadku wracał do domu ? to jest tylko przypuszczenie autora 3. informacje odnośnie miejsca wypadku są zle podane, "Raport CHP wskazuje, iż nie jest pewne czy Deyna stracił panowanie nad samochodem i zjechał na pobocze czy zasnął za kierownicą. Wypadek miał miejsce 300 - 400 stóp od zjazdu na Carroll Canyon." Źródło: http://www.kazimierzdeyna.com/prasa.php 4. skąd wzięła się informacja że do 68 roku był w służbie wojskowej, skoro w klubie wojskowym na etacie wojskowego był do 78 roku ??

Czy Miodonski był oszustemedytuj kod

Wersja w wikipedii jest nieobiektywna, pisana na podstawie stwierdzenia dziennikarza Futbol News. W materiale były jedynie stwierdzenia, nie było przeprowadzonego dowodu. Córka Miodonskiego oraz koledzy Deyny z San Diego Sockers mówią, że on źle zainwestował pieniądze i że wszyscy ponieśli ogromne straty. Był tam też Franz Smuda. Pisanie bez dowodów, że jest oszustem i że ukradł z konta to nadużycie. pzdr. Vegetable_78

Po pierwsze córka Miodońskiego nigdy nie udzieliła żadnego wywiadu w tej kwestii, kiedyś dwóch dziennikarzy z Przeglądu Sportowego próbowało ją namówić do wywiadu ale tak szybko jak się ujawniła że jest jego córką, tak szybko zapadła się pod ziemie, więc nigdy tego nigdzie nie prostowała. A to że Miodoński był oszustem nie podlega dyskusji, naciągnął Deynę na inwestycje obiecując mu ogromne przychody, wyczyścił jego konta do zera. Przelewał pieniądze z jego konta na inne swoje osobiste, mówiąc że w coś inwestuje a prawda była inna, zresztą oszukał nie tylko Deynę ale i wiele innych bogatych ludzi z San Diego i Las Vegas, o czym opowiadała wdowa po Kazimierzu Deynie w jednym z wywiadów, zresztą wygrała proces sądowy z Miodońskim z tym że wtedy był już bankrutem i nie miał z czego oddać, a jak skończył każdy wie w biedzie w domu starców, tak go kochała ta jego córka.

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykuleedytuj kod

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

Dawno temu na stronie dyskusji artykułu wskazałem na wewnętrzną sprzeczność następującej informacji: "Kazimierz Deyna służył w wojsku do października 1968 jako porucznik w Ludowym Wojsku Polskim. Został mianowany na stopień bosmanmata po ukończeniu służby w wojsku. Po mistrzostwach świata w 1974 Deyna został awansowany na stopień podporucznika (awans na porucznika otrzymał w roku 1974 w nagrodę za zajęcie III miejsca na mundialu". Tam się tym nikt nie przejął, więc może tutaj znajdzie się ktoś dysponujący właściwą i uźródłowioną wiedzą... Zgłasza: Stansas (dyskusja) 19:31, 22 kwi 2017 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Kazimierz Deyna" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy