Dyskusja:Meksyk


Dyskusja:Meksyk w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W XIV wieku Mixtekowie zajęli opuszczony przez Zapoteków Monte Alban (wg WIEM). W ksiażce "Sztuka świata" podany jest 800 r. Ale była to cywilizacja rozwijająca się wcześniej (VII - VIII w.)Radomil 08:20, 25 maj 2004 (CEST)

Czy chodzi Ci o to, że historia jest maksymalnie skrócona? Wiem, naprawię to kiedyś w osobnym artykule. Na razie niestety zabrakło mi czasu. Halibutt 12:28, 25 maj 2004 (CEST)

Nie chodzi o skróty, są dwa ludy nazywane często tak samo: Aztekowe = Mexikowie, któryz pojawiają się w hidtori i w połowie XIII w.; oraz lud "deptający za Zapotekami" - Mixtekowie (Mikstekowie) - zwani "mieszkańcami chmur". Ci drudzy pojawiają się znacznie wcześniej na arenie Jukatanu. Zrozumiałam, że o nich piszesz. Zobacz link, który zrobiłam przy kulturze przed ....Mexikowie. Sorry, jeśli namieszałam, bo zrozumiałam z pierwszego czytania, że piszesz o tych co z Zapotekami;). Ewentualnie popraw link - kultura - zamiast sztuka Zapoteków i Mixteków na sztuka Azteków. Pozdrowienia Radomil 12:42, 25 maj 2004 (CEST)

Nie potrafię edytować, więc jeśli ktoś może to proszę uaktualnić dane o religii w Meksyku. Na angielskiej wikipedii są one aktualniejsze.

Z Wikipedia:Warsztat PANDAedytuj kod

Ten artykuł jest za dobry żeby niemieć wyróżnienia! Ale też mu trochę do niego brakuje. Szkoda trochę takich artykułów, ktoś się narobił i nic. Był już zgłaszany do AnM, DA, ale nie przeszedł ani tu ani tam. Było by dobrze gdyby coś z niego było. Maattik (dyskusja) 20:53, 10 wrz 2013 (CEST)

Niestety, artykuł jest pełen informacji, ale niewielka część ma wskazane źródło za pomocą odnośników. Użytkownik, który dodał te treści "zawiesił swoją aktywność na wiki do odwołania". Trzeba by odtworzyć jego całą pracę mając pod ręką publikacje z bibliografii, albo napisać artykuł od nowa. Kenraiz (dyskusja) 21:05, 10 wrz 2013 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Meksyk" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy